Grup Seksendört fun club

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Grup Seksendört fun club ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  @unk_n_own@
  Usta Üye
  Reklam

  Grup Seksendört fun club

  Reklam  Grup Seksendört fun club

  Forum Alev
  2005 yılında çıkardıkları Seksendört isimli albümleriyle, dikkatleri üzerine toplayan ve büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başaran Seksendört' ün yeni albümü K.G.B. Pasaj müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı.
  Ölürüm Hasretinle isimli parçalarıyla, Türkiye' deki rock müzik platformunda yeni bir kapı açan grup, internetin müziğe katkısı ve zararlarıyla ilgili çalışmalara hız verilmesinde büyük bir rol oynadı. Müzik piyasaları sözlüğüne "internet efsanesi" tanımının girişinde ön ayak olmalarının yanı sıra, bestelerinde yer alan Doğu tınılarıyla dikkatleri büyük ölçüde üzerilerine çektiler.
  K.G.B. albümünün kayıtları da, ilk albümde olduğu gibi yine grubun kendisine ait. 11 parçadan oluşan albümün çıkış parçası "Azap" olarak belirlendi. Aynı zamanda ilk klip parçası olan "Azap" ın prodüktörlüğü, albümün mix ve masteringinide yapan Çağlar Türkmen' e ait.
  Tüm söz ve müziklerin Seksendört' e ait olduğu K.G.B. albümünde yer alan parçalar : Olmuyor, Yüzün var mı, Miyim, Ses tiryakisi, Rol yapma, Dört duvar, K.G.B, Kara gözlüm, Gecelik aşk, Azap ve Belki.
  K.G.B. ilk albümle karşılaştırıldığında daha enerjik oluşu ilk dikkat çeken nokta. Farklı söylemleri de içerisinde barındıran albümün klasikleşebilecekleri arasında Azap, Kara gözlüm ve Yüzün var mı bulunuyor. Gecelik aşk ve Miyim grubun aşka olan inancını sorgular nitelikte. Albüme ismini veren K.G.B, şarkı içerisindeki bir cümlenin kısaltmasından geliyor. Bu parçada alışık olduğumuz Seksendört tınısını duymak mümkün.Olmuyor kendilerine yaptıkları ilk parça. İlk dinlendiğinde bitmiş bir aşkın şarkısı zannedilsede, albüm sonrası yaşanılan bazı zor dönemleri anlatıyor.

  Seksendört
  Vokal, Gitar : Tuna Velibaşoğlu
  Gitar : A. Erdem Ocak
  Bas Gitar : Okan Özen
  Davul : Serter Karadeniz
 2. 2
  @unk_n_own@
  Usta Üye

  --->: Grup Seksendört fun club

  Reklam
  Tuna Velibaşoğlu


  Tuna 1981 yılında Ankarada doğdu. Müzik eğitimine 11 yaşında org dersleri alarak başladı. 1995 yılında gitar çalmaya başlayarak Ankaralı amatör gruplarda solistlik yaptı.Serter ile çocukluk arkadaşı olan Tuna, 1999 yılında yine onun teklifiyle SEKSENDÖRT e katıldı.

  İki yıl işletme eğitimi aldıktan sonra, halen okumakta olduğu Ank. Üni. Dev. Kons. Opera / Koro bölümüne girdi. Burada Operanın önde gelen isimlerinden (Hülya Kazan, Selva Erdener, Tuncer Tercan, Arda Aktar, Ferda Türkoğlu) şan eğitimi aldı.

  2002 yılında kayıt ve düzenleme teknikleri eğitimi alarak, müzik yapım aşamalarıyla ilgili çalışmalarına başladı.2004 yılında Ankarada albümlerininde kayıt edildiği Studio Ç.S.M nin başına geçti ve burada bir çok Ankaralı grup ve sanatçının prodüksüyonlarında yer aldı.

  Yaptığı işin gereği olarak çok fazla tarzda müzik dinleyen Tuna, tam bir Türk Sanat Müziği fanatiği. Bu yüzden albümdeki sözleri yazarken çok fazla zorlanmadığını söylüyor. Bunların yanı sıra gruptaki en ağır Pearl Jam hayranı.


  tuna-velibasoglu.jpg

 3. 3
  @unk_n_own@
  Usta Üye
  Serter Karadeniz


  1982 Ankara doğumlu olan Serter, 1993 senesinde bağlama çalarak müziğe başladı. Daha sonraları bağlamayı bırakarak, elektro gitar çalmaya karar verdi. 1998 yılında kısa soluklu gitaristlik yaptıktan sonra Erdem ile beraber başka bir projede yer aldı ve davul çalmaya başladı. Bu proje aslında SEKSENDÖRT ün temellerini oluşturdu ve Serter, Tuna' yı da gruba davet ederek, grubun kurucularından oldu.

  İlköğretim ve lise eğitimini Ankarada ki devlet okullarında tamamladıktan sonra, 1999 senesinde Ankara Üni. Ziraat Fakültesi Hayvansal Üretim Lisans programını kazandı. 6 senelik eğitiminden sonra 2005 senesinde ziraat mühendisi ( zooteknist ) olan Serter, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi M.İ.A.M. da yapmak istiyor.

  İyi olan herşeyi dinlemeye çalışan Serter de diğer grup elemanları gibi Pearl Jam fanatiği. Bunun dışında İngiliz soundlarını ve trip-hop ağırlıklı müzikleri dinlemekten çok zevk almakta.
  Serter Karadeniz.jpg 4. 4
  @unk_n_own@
  Usta Üye
  Okan Özen

  1984 yılında Merzifonda doğdu. Müzik hayatına abisinin teşvikiyle 11 yaşında gitar çalarak başladı. Lise yıllarında çeşitli gruplarda gitaristlik ve davulculuk yapan Okan, 2002 yılında sınıf arkadaşı olan Tuna'nın teklifiyle SEKSENDÖRT'e dahil oldu ve grup son halini aldı. Aynı zamanda bu tarih iyi bir gitarist olan Okan'ın bas gitar kariyerine başladığı tarihtir.

  Halen Eğitimini sürdürmekte olduğu Ank. Üni. Dev. Kons. Opera / Koro bölümünde şan eğitiminin yanı sıra piyano alanında da gelişim kaydetti. Tuna ile beraber müzik yapım eknolojilerine merak salarak albüm kayıtlarında büyük rol oynadı.

  Eskiden virtiözite ağırlıklı müziklere ilgi duyan Okan, SEKSENDÖRT'e girişi ve düzenleme çalışmalarına başlamasıyla beraber Türkçe müziğede ayrı bir ilgi duymaya ve dinlemeye başladı.

  Az konuşmasıyla dikkat çeken Okan hakkında, grup arkadaşları; "az konuşur çok iş yapar" yorumunda bulunuyorlar.

  Okan ozen.jpg

 5. 5
  @unk_n_own@
  Usta Üye
  A.Erdem Ocak

  1980 yılında Giresun'da doğdu. Müzik hayatına gitarı olmadığı için ablasının udunu çalarak başladı. 1992 yılından itibaren iki yıl boyunca yoğun bir klasik gitar eğitimi aldı. Hemen akabinde elektro gitara geçiş yaparak lise yıllarında Ankaralı birçok grupta gitarist olarak yer aldı. 1999 yılında Serter ile beraber SEKSENDÖRT' ün temellerini attılar. Kuruluşundan beri grupta elektro gitar çalıp geri vokal yapmaktadır.

  Halen Anadolu Üni. Kamu Yön. 2. sınıf öğrencisi olan Erdem yakın tarihte müzikoloji ya da caz gitar eğitimi almak istemektedir.
  Çok geniş bir yelpazede müzik dinleyen Erdem, grubun melodik alt yapısının oluşmasında büyük bir rol oynamaktadır. Grubun diğer elemanları gibi sıkı bir Pearl Jam haranı olmakla beraber elektronik müzik ve fusion a da büyük ilgi duymaktadır

  A.Erdem Ocak.jpg

 6. 6
  @unk_n_own@
  Usta Üye
  Grup Seksendort fun club

  Grup Seksendort fun club.jpg

  grup-seksendort-fun-club.png

 7. 7
  kezban42
  Yeni Üye
  slm ben yeni kaydoldum !!!...

+ Yorum Gönder
tuna velibaşoğlu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi