Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı! fan club

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı! fan club ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  seco00006
  Usta Üye
  Reklam

  Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı! fan club

  Reklam  Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı! fan club

  Forum Alev
  ekonomimizde dış ticaret dengesinin bozulduğu ve ithalatta tehlikeli bir artışın olduğu bir gerçektir. tüketicinin kaliteli ve ucuz zannıyla, ithal ürünlere yönelmesi nedeniyle ulusal sanayimiz gelişme gösterememekte, gerilemekte, bu durum istihdam, büyüme gibi çeşitli sorunları da beraberinde getirmektedir.

  bu durumdan kurtulmak için ato'nun 'türk’ün şifresi 869’dur. 869’u al' şeklindeki barkodlarda 698 ile başlayan ürünlerin alınmasına yönelik kampanyası kısmen doğru olmakla birlikte gerçeği yansıtmamaktadır.

  ato'nun belirttiği 869 nolu barkodun Türk mallarına ait olduğu hususu, tüketiciyi yanıltıcı niteliktedir çünkü 869 ile başlayan barkod, sadece Türk ürünlerine verilen bir barkod değildir. çin’den, abd’den ya da bir başka ülkeden barkodlu ya da barkodsuz, ambalajlı ya da ambalajsız olarak ülkemize ithal edilen ürünlere 869 ile başlayan barkod numarası verilebilmektedir. bu durumda aslında ithal olan ürün, Türk malı haline dönüştürülebilmektedir. bu nedenle, “yerli malı satın alıyorum” düşüncesiyle, 869 barkod numarasını esas alan tüketici belki de, ithal bir ürünü satın almaktadır.

  yerli ürünleri tercih ederek ulusal sanayiye katkı yapmak isteyen tüketiciler, ürünün sadece barkod numarasını esas almamalı, tüketiciler derneği tarafından ülke çapında başlatılacak 'yüzde 100 Türkiye – yerli malı kullan ülke ekonomisine sahip çık' kampanyasına katılarak üzerinde yine bu ibare bulunan ürünleri kullanmalıdırlar.

  bugün gelişmiş ekonomilerde de bu tarz kampanyalar ile halkın yerli malını tercih etmesi amaçlanmaktadır. türk ekonomisine katkı için, kendi geleceğimiz için; 'yüzde 100 Türkiye'.


  herkesin sahip çıkması gereken slogan. yavaş yavaş yabancı mallar tarafından işgal edilen Türkiye'nin sanayisinin karşısındaki en büyük düşman sanıldığı gibi çin malları değil, gümrük birliği avartajını da kullanarak yurda gelen avrupa birliği mallarıdır. Türk sanayisi ve tarımı bunara köle edilmek istenmektedir. şeker kurumu, tütün kanunu derken, ülke, kendi kendine yetebilen ülkeler katagorisinden çıkarılmak istenmekte ve bu kısmen de olsa başarılmaktadır. türk ün yapacağı tek şey, bu mallara itibar etmeden türkiye üretimi olan mallardan tüketmesidir.  hepinizi yerli malı kullanmaya davet ediyorumm
  lütfen sizde görüşlerinizi ve bilgilerinizi ekleyinn
  fan club'a katılın
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  seco00006
 2. Alev
  Özel Üye

  Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı! fan club Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
869 türk malı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi