Sagopa KAjmer Fan Club !!

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
Müzik Köşesi ve Fan Club Bölümünden Sagopa KAjmer Fan Club !! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Sagopa KAjmer Fan Club !!

  Reklam  Sagopa KAjmer Fan Club !!

  Forum Alev
  SAGOPA KAJMER Biografi

  Asıl adı Yunus Özyavuz dur. Silahsız Kuvvet takma adını da kullanmıştır. 1978 Samsun doğumlu. 1997'de üniversite için geldiği İstanbul'da Fars Dili ve Edebiyatı'ndan mezun olmuş. Bu süreçle birlikte müzikle ilgilenmiştir. Kendine ait bir rap tarzı vardır. Dj Mic Check olarak da tanınır Türkiye'de turntablizm akımının öncülerindendir. İlk scratch atan ve bunu gerçekten çok iyi yapan dj'dir.Farklı kişilik tarz , stil ve akımlarıyla rapin öncüsüdür diyebiliriz.
  Yunus Özyavuz 1978 Samsun doğumlu.
  İlk olarak Samsun'da yerel radyoda dj'lik yapmaya başladi.
  1997'de üniversite için geldiği İstanbul'da İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı'ndan mezun olmuş.
  1998 de kendi müzik studyosu KUVVETMİRA'yı kurarak müzik çalışmalarına başladı. 1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk türk rap albümü "Yeraltı Operasyonu"albümünde ilk projesi olan "SİLAHSIZ KUVVET" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu. 2001 yılında ilk albümü SILAHSIZ KUVVET "Sözlerim Silahım" çıkardı. 2002 yılında ikinci albüm SILAHSIZ KUVVET "İhtiyar Heyeti"çıktı . 2002 "SAGOPA KAJMER"i yarattı.İsmiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı. 2002 yılında CEZA "Med Cezir" albümünün produktorlüğünü yaptı.Albümün tüm müziklerini kendisi yaptı. 2003 yılında yeni albümü "Bir Pesimistin Gözyaşları" albümünü tamamladı ve 2004 yılında double olarak 150 dakika süren bir albüm piyasaya çıkarttı.Yepyeni bir ses yaratarak büyük dikkat çekti.
  2000 ve j&b festivallerinde dj'lik yaptı.Yurt dışında çeşitli yerlerde Dj'lik yaptı. 2006'da Sagopa Kajmer cok sevdigi Kolera'yla birlikte MELANKOLIA MUZIK /KUVVETMIRA HEADQUARTER plak şirketini açmiştir
  12 Mayıs 2006 tarihinde yapılan Kral TV Video Müzik ödüllerinde 2005 yılının en iyi klibi olarak Sagopa Kajmer'in Vasiyet klibi seçilmiştir.Kral Tv'Müzik ödüllerinde bir rap parça ilk kez ödül almaktadır.
  28 Haziran 2006 tarihinde MELANKOLIA MUZIK /KUVVETMIRA HEADQUARTER plak şirketinden ilk albüm "Kafile" ismiyle piyasaya çıkmıştır.
  1 Ağustos 2006 da Kolera (Esen Güler) ile evlenmişlerdir.
  kimliğiyle "PESİMİST UNDERGROUND RAP" tarzını oluşturmuş , müzik kalitesi ,söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değişik kitleden insana kanıtlamıştır.Sagopa Kajmer kendine has tarzıyla Türkiye'deki rapçiler arasında en farklı rapçidir.
  Yurt dışından sanatçılara da altyapı müzikler hazırlamıştır. A/K/A yerine mahlas kelimesinin kullanımının önderliğini yapmıştır.
  Kimilerine göre dünyanın en iyi rapcisidir.
 2. 2
  YapRock
  Forumun Herşeyi

  --->: Sagopa KAjmer FanClub.!!

  Reklam  Sagopa Kajmer'in doğuşu

  2002'de İhtiyar Heyeti albümünü çıkaran Özyavuz, 'Sagopa Kajmer' stilini oluşturdu. Silahsız Kuvvet üzerine bir süre suskunluğunu koruyan Özyavuz artık Silahsız Kuvvet'in tarihe karıştığı duyurdu. Yine aynı yıl içerisinde yeni mahlasının adını taşıyan Sagopa Kajmer albümünü çıkardı. Bu albümden sonra 2. albümü olan 10 Kurşun'u çıkardı. Çalışmalarında çok yönlülüğüyle dikkat çeken Özyavuz bunu bir şarkısında '...Bir yatakta 3 kişi yatarız. 1 Silahsız Kuvvet 2 Mic Check 3 Sagopa Kajmer...' şeklinde dile getiriyor. Silahsız Kuvveti tarihe gömmesinin ardından bu sayı 2'ye düşmüştü. Dj olarak Mic Check mahlasını kullanan Özyavuz, Türkiye'de turntablizm akımını başlatmıştır. Yine 2002 yılında Cezanın 'Med Cezir' albümündeki prodüksiyonuyla adından söz ettirdi. Bu albümün bütün müziklerini kendisi yaptı.

  Pesimist stil

  2004'te çıkardığı 'Bir Pesimistin Göz Yaşları' isimli albümüyle yepyeni bir tarzın öncüsü oldu. Daha öncesinde "10 Kurşun" albümünde pesimist stilden izler vardı ancak pesimist stilin doğuşunun 3. albümüyle kabul edilmesi daha doğru olacaktır. Pesimistin Türkçe karşılığı karamsardır. Daha önceki 2 albümde sokak/battle tarzına ağırlık veren Sagopa Kajmer 3. albümde karamsar bir havada hayatı ele alıyor, savaş ve insanlık üzerine şarkılar yapıyor.

  DJ'lik yönü

  Mic Check 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Dr Fuchs'un 'Huzur N Darem' albümünün prodüktörlüğünü yaptı. DJ'lik yönüyle kendini her zaman geliştiren Özyavuz 'Turntablizm' denilen olayın Türkiye'deki öncüsü olarak kabul edilir. Ayrıca Özyavuz Türkiye'nin köklü radyolarında DJ'lik ve müzik direktörlüğü yaptı.

  Ünlü olması

  Bir yandan dj'lik diğer yandan sanatçı olarak sürekli çalışmalarını sürdüren Sagopa Kajmer 2004'te Türkiyenin en çok izlenen filmlerinden olan G.O.R.A'ya müzikler ve soundtrackler hazırladı. 'Al Birde Burdan Yak' isimli parçasına video klip çekildi. Bu gelişme Sagopa Kajmeri tarzının dışındaki dinleyici kitlesine ulaştırdı. Türkiyede birçok insan Sagopa Kajmeri bu kelime ile tanıdı. 2005'te Koleranın 'Karantina Embriyo' albümünün prodüktörlüğünü yapan Sagopa Kajmer yine aynı yılda İrem Recordstan çıkardığı 'Romantizma' isimli albümüyle kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Bu albümün ilk video klibi olan 'Vasiyet' Kral Tv'de 2005 yılının 'en iyi klip' ödülüne layık görülmüştür. 25.11.06 tarihinde dünyaca ünlü amerikanın ilk rap gruplarından olan Jedi Mind Tricks ile konser verecekti ancak Vinnie Paz' ın sağlık sorunları nedeniyle 10.03.2007 Cumartesi tarihine ertelenmiştir.

  Kuvvetmira

  Kuvvetmira, Sagopa Kajmer'in kurduğu bir rap oluşumudur. Bu oluşuma bir çok rap müzik sanatçısı katılmıştır. Ceza, Fuat, Sahtiyan bunlardan sadece bir kaç tanesidir. Kuvvetmira'nın amacı, bünyesinde rap müzik yapanları buluşturmak ve bir koalisyon ortamı oluşturmaktır. Kuvvetmira çoğu kez aynı tip oluşumlarla karşı karşıya kalmıştır.

  Melankolia Müzik

  2006da Sagopa Kajmer ve eşi Kolera(Esen Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Bu ikili ve Kuvvetmirada yer alan diğer rap müzik yapanlar Melankolia müziğin ilk albümü 'Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğü yine Sagopa Kajmer'e aittir.

  İsminin kökeni

  Bir bilim adamı Mısır'daki piramitlerin sırrını çözmeye çalışır, Sagopa adlı piramidin içine girenin canlı çıkamadığını öğrenir ve piramidin sırrını çözmeye çalışır. Piramidin en son odasına gelip duvara adını kazır. Bu bilim adamının adı Kajmer olduğu için duvara "Sagopa Kajmer" yazar ve bu piramidin içinde hava akımından dolayı can verir. Sagopa Kajmer ismi buradan gelmektedir.

  Diskografi  EPler
  • Pesimist Ep 1
  • Pesimist Ep 2
  • Pesimist Ep 3
  • Disstortion Ep
  • Pesimist Ep 4
  Prodüksiyon
  • Silahsız Kuvvet - İhtiyar Heyeti
  • Silahsız Kuvvet - Sözlerim Silahım
  • Sagopa Kajmer - Sagopa Kajmer
  • Ceza - Med Cezir
  • Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Göz Yaşları
  • Dr Fuchs - Huzur N Darem
  • Sagopa Kajmer - Gora Soundtrack
  • Kolera - Karantina Embryo
  • MT - Çalıntı Beatler Kötü Mixler
  • Sagopa Kajmer - Romantizma
  • Kuvvetmira - Kafile
  Albümler
  • Sözlerim Silahım (2001)
  • İhtiyar Heyeti (2002)
  • Sagopa Kajmer (2002)
  • 10 Kurşun (2002)
  • Bir Pesimistin Gözyaşları (2004)
  • Romantizma (2005)
  • Kafile (2006)
  alıntıdır.. 3. 3
  ANSANERİ
  Yeni Üye
  SAGOPA KAJMER WALLPAPER

 4. 4
  manyaq-girls
  Yeni Üye
  heyy bende sagopacıyım tek geçerim sagopa kajmeri :):)

 5. 5
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  öylemi canım o zaman seninde bu konuya paylaşımlarını bekleriz.. sagopanın şarkıları resimleri gibi.. iyi forumlar iyi paylaşımlar :)

 6. 6
  manyaq-girls
  Yeni Üye
  ok atmaya başlıyorum :)

 7. 7
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  süpersin canım çok teşekkür ederim :) fan club ın en esaslı ve tek üyesi :) tşk tşk tşk :) iyi forumlar canım :)

 8. 8
  umut_cnn
  Emekli
  elinize sağlıkkkk adam süperrrrrrrrrrrr

 9. 9
  fecr
  Özel Üye
  hepinize teşekkür ederim....
  sago-k...

 10. 10
  banlı
  Yeni Üye
  elinize sağlık çok güzel bi paylaşım olmuş

  SAGO KASTIIIIIIRRRRRRRRRRRRR

 11. 11
  mad_grils
  Yeni Üye

  --->: Sagopa KAjmer FanClub.!!

  Reklam  sagopamı çok s3viom gece gündüz dinliom :D :)

 12. 12
  KuRBaN
  Özel Üye
  ben aslen Linkin park Çı :D yani Nu metal ciyim:D yani repçi diilim :D ama aklıma takıldı ceza sagoyu sattı diolar küfürlü şarkımı ne yazmışlar birbirlerine bu konuda bilgisi olan warsa sööliiwersin ....

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... Sonuncu8Sonuncu9
sagopa kajmer,  kaf kef,  sagopa kajmer duvar yazıları,  rap müzik,  sagopa kajmer wallpaper
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi