O An!..

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Resimler ve Fotoğrafçılık Bölümünden O An!.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 25
  Atakan DEMİR
  Üye
  Reklam

  --->: O An!..

  Reklam  Gıda yardımı
  Zimbabve'de Başkan Mugabe, ülkedeki İngiliz çiftçileri büyük topraklarından kovdu. Terkedilen çiftlikler ülkenin yoksul halkına dağıtıldı. Ancak çiftlikleri devralanlar işi bilmiyordu. Sonuçta da dünyanın sayılı tahıl üreticilerinden Zimbabve'nin yarısı aç kaldı. Bir gıda yardımı dağıtımında, çocuk ve köpeği, umutla sıranın ailesine gelmesini beklerken de bu ‘o’ an oluştu.


  Yudumla --->: O An!.. Hakkında Konu

 2. 26
  Atakan DEMİR
  Üye
  “Basit bir olay”  Fotoğraf Kudüs’ten. Mısır Dışişleri Bakanı Ahmed Mahir, El Aksa Camii’ni ziyaretinde bir grup Filistinli’nin saldırısına uğradı. Fotoğraf, Mahir'in saldırı anında değil de olay yerinden uzaklaştırılırken yaşanan kargaşa yüzünden hırpalandığını gösteriyor. Mahir, bir gün sonra, yaşadıklarını “basit bir olay” olarak nitelendirdi ama ‘o’ ana tanıklık eden bu fotoğraf, Mahir'in büyük bir korku yaşadığını gösteriyor.

 3. 27
  Atakan DEMİR
  Üye
  Ölüm haberi  Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinden bir ‘o’ an. Paso Robles sakinleri, 6,5 büyüklüğündeki depremin hemen ardından yansıyor objektife. Depremin yarattığı korkuya bir de tanıdıkları iki kişinin öldüğü haberi eklenince, bir anne ve oğlu gözyaşlarına hakim olamıyor.

 4. 28
  Atakan DEMİR
  Üye
  Tuğlaların arasında  ‘Uluslararası yılın fotoğrafları ödülleri’nde 3. sırada yer alan, bir Mona Reeder fotoğrafı. Afganistan'da çekilen bu ‘o’ an, yaşanan savaşların ardından halkın ne kadar zor bir yaşam sürdüğünü anlatıyor. Fotoğraftaki Afgan, yıkılan bir evin enkazında değil. Burası gününün büyük bir bölümünü geçirdiği işyeri, yani bir tuğla fabrikası. Hemen arkasında görülen çocuklar da, bu fabrikalarda o yaşta çok sayıda işçi çalıştığının bir kanıtı.

 5. 29
  Atakan DEMİR
  Üye
  ‘Farklı’ giyim tarzı
  Fotoğraf Gazze Şeridi’nde çekildi. Farklı kültürlerin giyim tarzları zaman zaman görenlere tuhaf gelebiliyor. Bu Filistinli adam da yerel kıyafetleri içinde belki bize ''farklı'' görünüyor ama ‘o’ anda adam sadece soğuktan korunmaya çalışıyor. Ancak siyah güneş gözlükleri de bu görüntüye eklenince görenlerde merak uyandıran bu kare ortaya çıkıyor.

 6. 30
  Atakan DEMİR
  Üye
  Noel Baba olacaklar ama…  Fotoğraf, Hong Kong Noel Baba Ensititüsü’nden. Fotoğraftakiler de enstitünün küçük yaştaki öğrencileri. Derslerinde nasıl noel baba gibi giyineceklerini ve nasıl davranmaları gerektiğini öğreniyorlar ama, esnemesine engel olamayan bu küçük çocuğa bakılırsa bu uğraş onları bir hayli yoruyor ve de sıkıyor.

 7. 31
  Atakan DEMİR
  Üye
  Davetsiz misafir  Avustralya'da hayvanat bahçesinde çekilen bir ‘o’ an. Hayvanat bahçesinin 11 yaşındaki gergedanı afiyetle yemeğini yerken yanıbaşında davetsiz bir misafir beliriveriyor… Ancak bu davetsiz misafir gergedanın dikkatini fazlasıyla çekince, ikisi arasındaki bu bakışmaya fotoğrafçının objektifi de katılıyor.

 8. 32
  Atakan DEMİR
  Üye
  İtfaiye eri
  Ankara Ulus'ta Modern Çarşı’da çıkan yangını söndürme çalışmaları sırasında çekilen bir fotoğraf. İtfaiye görevlilerinden biri korku dolu gözlerle çevresine bakıyor. Belli ki yangının boyutu onu bile ürkütmüş… Sular altında kalan itfaiye erinin çaresizlikle pencereye tutunan elleri de bir hayli yorulduğunu anlatıyor.

 9. 33
  histbakbi
  Üye
  Ya Bu Oan Resimleri Insanın Büyülüyor Hele Bağzı Resimler çok Feci Ellerine Sağlık

 10. 34
  muratsonkaya
  Üye
  tüm resimlere baktım hepsi çok güzel ama aynı resimler bir kaç kez verilmiş buraya resim koyacaklar lütfen dikkat edelim .ellerinize saglık..

 11. 35
  ~amylynnlee~
  Üye
  bunlar gerçekten çok manalı çok beğendim hayatın gerçekleri adeta... ;)

 12. 36
  mustafa3325
  Usta Üye

  --->: O An!..

  Reklam  kardeş çok yazı yazmışsın +repini verdim.güzel paylaşımlar ve yazılar getirmişsin...

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
matem,  hindistan oyunları,  süvariler,  renkten renge girmek,  çölde adam
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi