İşte Gerçek Fenerbahçe Fenerbahçe:3 Sevilla:2

+ Yorum Gönder
Haber Bölümü ve Futbol Bölümünden İşte Gerçek Fenerbahçe Fenerbahçe:3 Sevilla:2 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  lordmsk
  Üye
  Reklam

  İşte Gerçek Fenerbahçe Fenerbahçe:3 Sevilla:2

  Reklam  İşte Gerçek Fenerbahçe Fenerbahçe:3 Sevilla:2

  Forum Alev
  Fenerbahçe'nin 3-2'lik Sevilla galibiyeti dış basında da geniş yankı buldu. UEFA'nın resmi sitesinde yer alan maç analizinde, "Fenerbahçe korkulu geceden avantajla ayrıldı" yorumu yapılırken, İtalyan basınında, "Semih bitime 3 dakika kala Türklerin hayallerini ateşledi" ifadesi yer aldı.

  Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ikinci tur ilk maçında Sevilla karşısında aldığı galibiyet, UEFA'nın resmi internet sitesinde, "Fenerbahçe korkulu geceden avantajla ayrıldı" başlığıyla duyuruldu.

  Maçla ilgili değerlendirmede, son dakikalarda oyuna giren Semih Şentürk'ün kaydettiği golle Fenerbahçe'nin tur umudunu artırdığı belirtildi.

  İSPANYA BASINI
  As Gazetesi, Fenerbahçe'nin 3-2'lik zaferini "Sevilla, Türk cehenneminden canını zor kurtardı" başlığıyla okurlarına duyurdu. Gazete, "Kalitesini bir kez daha gözler önüne seren Türk elibi, oynadığı oyunla maçı götürmesini bildi ve diğer 'şampiyonluk' maçları için kartını krediyle yükledi" yorumunda bulundu.

  El Mundo Deportivo, "Kaybedilen fırsat" başlığını kullandığı haberde, "Sevilla, Fenerbahçe'nin yenilgiyi hiç tatmadığı İstanbul'da, teknik üstünlüğünden yararlanmayı başaramadı" ifadesine yer verdi. Fenerbahçeli 50 bin taraftarın maç boyunca takımını desteklediğine değinen gazete, taraftarların, top karşı tarafın ayağına değer değmez başlattıkları ıslıklarla Sevilla'yı bunalttığından yakındı.

  "İstanbul'da paha biçilmez hatalar" başlığını manşete çıkaran Marca gazetesi, İspanyol ekibin duran toplar karşısında yaptğı sayısız affedilemez hatalar yüzünden yenildiğini, zayıflıklarını ve üstünlüklerini çok iyi bilen Fenerbahçe'nin ise Sevilla'nın hatalarından yararlanarak, hayallerini gerçekleştirmek için önemli bir avantaj yakaladığını yazdı.

  "Sevilla'da tutkudan daha fazla bir şeyler eksikti" ifadesini kullanan Sport gazetesi, teknik üstünlüğünden yararlanamayan Ispanyol ekibin, Şampiyonlar Ligi boyunca evinde yenilmeyen Fenerbahçe karşısında 3-2 yenik düştüğünü yazdı. Sport gazetesi haberde, "Manolo Jimenez'in oyuncuları Zico'nun oyuncularından teknik olarak daha iyiydiler, ama "kanaryalar" tırnaklarıyla ve taraftarların desteğiyle zaferi kazanan ekip olmayı başardılar" ifadelerine de yer verdi.

  İTALYAN BASINI
  Fenerbahçe’nin galibiyeti İtalya'daki spor gazetelerine de haber oldu.

  İtalyan basınındaki haberlerde, sarı-lacivertlilerin bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde sahalarında oynadıkları maçları galibiyetle sonuçlandırma alışkanlığını Sevilla karşılaşmasında da sürdürdükleri belirtildi.

  Şükrü Saracoğlu Stadı'nın, ''seyirlik'' bir maça sahne olduğuna dikkati çeken La Gazzetta dello Sport, ''Zico'dan oyuncu değişikliğinde tam isabet. Şentürk girdi, galibiyeti getirdi. Sevilla eşitlik yakalayıcısı, Fenerbahçe ise muzaffer'' diye başlık attı.

  CSKA Moskova, PSV Eindhoven ve FC Inter'in ardından Sevilla'nın da Şükrü Saracoğlu'dan yenilgiyle ayrıldığına dikkati çeken La Gazzetta dello Sport maçı, ''Fenerbahçe iki kez öne geçti. Sevilla her defasında durumu eşitlediyse de son anda bir tür talihsizlik sonucunda yenik düştü. İstanbul'daki maç 3-2 bitti. Heyecanlı ve tempolu maçta, savunma hataları sonucu da belirledi'' cümleleriyle özetledi.

  ''ZİCO YASASINDAN SEVİLLA DA KURTULAMADI''
  Corriere dello Sport'un başlığında ise Fenerbahçe'nin bu sezon sahasında Avrupalı rakiplerini ezme alışkanlığını koruduğuna işaretle, ''Zico yasasından Sevilla da kurtulamadı'' denildi.

  Spotta ise, ''Fenerbahçe-Sevilla 3-2. İstanbul'da tam beş gol. İspanyollar yenilseler de umutlarını korumaları mümkün. Fenerbahçe, 87. dakikada Şentürk'ün golüyle bayram ederek, beş maçın beşincisini de almış oldu'' ifadelerine yer verildi.

  Haberde, Sevilla'nın eve beraberlikle dönme hayalini son anda yitirdiğine işaret edilerek, ''Şükrü Saracoğlu kanunu yine can yaktı. Son üç dakikaya dek eve önemli bir beraberlikle dönmek üzere olan Sevilla, yasadan kurtulmayı denediyse de başaramadı. Fenerbahçe ateşi, son anda konuk takımı yine yaktı. Zico'nun cambazane fikri neticesinde, Semih Şentürk oyuna girdikten üç dakika sonra attığı golle, Türklerin başarı hayallerine hayat suyu verdi. Fenerbahçe, 3-2'lik galibiyetle, bu Şampiyonlar Ligi'nde, önemeler dahil, kendi sahasındaki oynadığı beş maçın beşincisini de galibiyetle noktaladı'' ifadeleri kullanıldı.

  ''SEMİH, BİTİMİNE 3 KALA TÜRKLERİN HAYALLERİNİ ATEŞLEDİ''
  Tuttosport ise galibiyeti imzalayan Semih Şentürk'ü başlığa taşıyarak, ''Semin, maçın bitimine 3 kala Türklerin hayallerini ateşledi'' dedi.

  Haberde, heyecan dolu karşılaşmada mutlu sonu Fenerbahçe'nin yaşadığına değinilerek, ''İkinci yarının açılışında, Uruguaylı Diego Lugano'nun golüyle Türkler yine öne geçtiler. Ama Sevilla havlu atmadı. Zico'nun ekibinin durumu 2-1 yapmasından 9 dakika sonra, Escude ile durumu eşitledi. Ama son hücumu, İstanbullu ev sahibi takım gerçekleştirdi. Zafer golünü, oyuna girdikten 3 dakika sonra Semih imzaladı'' değerlendirmesi yapıldı. 2. 2
  cbiter
  Üye

  --->: Işte Gerçek Fenerbahçe Fenerbahçe:3 Sevilla:2

  Reklam  inşallah ispanyada turu geceris...+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi