Hz Nuh'un Gemisindeki Soru Işaretleri

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Hz Nuh'un Gemisindeki Soru Işaretleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Hz Nuh'un Gemisindeki Soru Işaretleri

  Reklam  Hz Nuh'un Gemisindeki Soru Işaretleri

  Forum Alev
  Amerikali bilim adamlari Nuh'un gemisinin Agri daginin zirvesine degil eteklerine oturdugunu iddia ederek arastirma yapmaya devam ediyorlar. Arayan bulur tabii ama önce sorular.

  1) Bilim adamlarinin yaptigi hesaba gore tum dunya yuzeyini kaplayacak miktarda su yeryuzunde bulunmamaktadir. Kutuplardaki tum buzlar erise ve atmosefer ve bulutlardaki tum su yogunlasip yeryuzune dokulse bile, boyle bir facianin gerektirdigi miktarda suya yaklasilmamaktadir. Peki bunca su nereden gelmis ve nereye gitmistir?
  2) Bilindigi gibi pek cok canli turu yalnizca kendi dogal habitatinda yasayabilir. O zaman, Tazmanya'da, Galapagos'larda, Antarktika sahillerinde, Patagonya'da Guneybati Amerika sahilinde yasayan turler
  Gemiye nasil getirilmis,
  Gemide nasil yasatilmistir?
  3) Tenyalar ve diger parazitler Nuh'un gemisine tasil tasinmistir?
  4) Simbiotik (yasamak icin birbirine ihtiyac duyan) canlilar ve parazitler tufandan hemen sonra yasamlarini nasil surdurduler?
  5) Canli turlerine ait genetik varyasyonlar, tufandan sonra yalnizca birer cift halinde bulunan canlilardan nasil meydana gelmistir?
  6) 2.5 milyon canli turu bu gemiye nasil tasinmis, gemi icinde nasil barindirilmis ve nasil beslenmistir?
  7) Yalnizca baska bir canli turuyle beslenen canlilar (Ornegin kaolalar yalnizca belli bir tur agacin yapragiyla beslenir) tufan sirasinda ve tufandan sonra nasil hayatta kalmistir?
  8) Pek cok canli turu, ornegin meyve sinekleri, cok kisa omre sahiptir ve yükseklik farkina (50 metre) duyarlidir. Bunlar tum tufan donemini nasil atlatmistir?
  9) Aseksüel ureyen canlilar (yani uremek icin karsi cinse ihtiyaci olmayan canlilar)'dan nasil birer cift alinabilmistir? (Tum canlilardan birer cift alindigina gore).
  10) "Parthenogenic" (yalnizca disi) ve "Hermafrodit" (iki cinsiyet de tek canlida) canlilardan birer cift nasil alinmistir?
  11) Eger tufan 6500 yil once olduysa, o siralarda mevcut olan Misir uygarligi o piramitleri nasil dikebilmistir? (tufanin olustugu tarih için iddia ettikleri zaman)
  12) Sadece ozel bir cografyada yasayan (ornegin guney amerika'da amazon ormanlarinda, ya da kuzey kutbunda) bir canli turu, tufan bittikten sonra yasadigi yere nasil gitmistir?
  13) Dinozorlar Nuh'un gemisine alinmis midir?
  14) Mikroorganizmalar gemiye alinmis midir? Alinmislarsa nasil?
  15) Bitki turleri gemiye alinmis midir? Alindilarsa dunya uzerindeki tum bitki turleri nasil gemiye sigdirilmistir? Alinmadilarsa, tufan sirasinda bitkiler nasil canli kalmistir? Eger kalmadilarsa, sadece bitkilerle beslenen canlilar tufandan sonra nasil hayatlarini surdurebilmislerdir?
  16) Gemiye binemeyen canlilar telef oldularsa , sadece balina türleri geminin içine nasil alinabildiler.
 2. 2
  c4rt3lcSS
  Üye

  --->: Hz Nuh'un Gemisindeki Soru Işaretleri

  Reklam  10) "Parthenogenic" (yalnizca disi) ve "Hermafrodit" (iki cinsiyet de tek canlida) canlilardan birer cift nasil alinmistir?
  13) Dinozorlar Nuh'un gemisine alinmis midir?
  14) Mikroorganizmalar gemiye alinmis midir? Alinmislarsa nasil?
  Bunlar nasıl soru :S 3. 3
  murti05
  Özel Üye
  Bunlar nasıl soru :S
  Bencede, Allah'ın şüphesiz Herşeye Gücü Yeter.. 4. 4
  gFb-Mmth
  Özel Üye
  Ee bunlar inançsız Oldukları için tabiki bunlarada alaycı bi şekilde soru cıkartacaklardır..

  Allah(c.c) Koca Kainatı yaratmısta canlıları alacak bi gemi mi yapamayacak!?


 5. 5
  cRq
  Üye
  eLLbette ALLAh'ın gücü yeter. o mantıgımızın aLamayacagı seyLeri biLir ve yapar...
  bu soruLar da gayet mantıkLı ama müsLüman veya bir dine mensup oLmadıkLarı icin; beLki de ateist oLdukLarı icin ya da bir anLamda kendi savundukLarı inanısı hakLı cıkarmak icin bu soruLarı yöenLtiyor oLabiLirLer. mantıkLı ve cevap veriLmesi zor soruLar.
  bence bu soruLarın tek cevabı
  ALLAH!

 6. 6
  DR.MATRİX
  Özel Üye
  Yeri - Göğü
  Evreni yaratan ALLAH
  o kadar güzelliği yaratan ALLAH
  O kadar gizemli - sırlı olayları yapan ALLAH

  Bunu neden yapmasın ...


  İnanmak istemeyen bahane arar..

  Ama kalp gözünü bi açsa ....

 7. 7
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  Bencede, Allah'ın şüphesiz Herşeye Gücü Yeter
  katılıyorum sana bence de bunlaer erçektir

 8. 8
  c4rt3lcSS
  Üye
  Nuhun gemisi için meraklılara önerecegim kitap:

  Nuhun gemileri>> ERGUN CANDAN >> Sınırötesi Yayınları

 9. 9
  iliman
  Üye
  aslinda yanitlanamayacak sorular degil çûnki o zamanda o anda neler oldu tam bir bilgimiz yok keske bu konu hakkinda bilgi sahibi olsaydim...belki bir gûn gelir onlar bile bulduklari seyler karsisinda hayret ederler kim bilir

 10. 10
  c4rt3lcSS
  Üye
  iliman o kitabı okursan eğer birçok bilgiye sahip olursun zaten ;)

 11. 11
  Tenha2190
  Emekli

  --->: Hz Nuh'un Gemisindeki Soru Işaretleri

  Reklam  Bilim bazı gerçeklere ulşmak için, bu tür herşeyden arınarak önyargısız sorular soruyor, aslında pek yadırgamamak lazım bence. Sonuçta bizler Allahın var olduğunu biliyoruz ve gücünün herşeye yeticeğini biliyoruz, bunlar bu tür sorularla ispatlanırsa , dinimiz aklende daha sağlm yerlere oturur.

 12. 12
  mustafa3325
  Usta Üye
  bunların hepsi Allah'ın gücünü gösteriyor o sular Allah tarafından emredilip çoğalmıştır. o hayvanlar Allah tarafından gemiye bindirilmiştir. bence.
  yani hepsi Allah'ın gücü sayesinde

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi