Bilimin çözemediği 9 sır!

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Bilimin çözemediği 9 sır! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  albaytrex
  Emekli
  Reklam

  Bilimin çözemediği 9 sır!

  Reklam  Bilimin çözemediği 9 sır!

  Forum Alev
  1 - DEJA VU
  Fransızca bir kelime olan ‘déjà vu’, Türkçede ‘daha önce görülmüş’ anlamını taşıyor. Açıklamak istediği durum ise şu: Özel bir anı ya da birtakım koşulları, aynı şekilde daha önceden de yaşamış olduğunuzu hissetme hali. Herkesin hayatında bir ya da birkaç kez yaşadığı bu duygu, şaşırtıcı, anlaşılmaz, gizemli ve evet ürkütücüdür. Birçok kişi ‘déjà vu’ hissini psişik bir deneyim olarak algılar. Birçok kişiye göre ise bunlar, önceki hayatlarımızdan davetsiz çıkıp gelen anlık karelerdir. Araştırmacılar ‘déjà vu’ ile ilgili bazı açıklamalar yapmaya çalışsalar da, bu tuhaf hissin nedeni, bir gizem olmayı sürdürüyor

  2 - TAOS UĞULTUSUABD’nin New Mexico eyaletinde bulunan küçük Taos kentini ziyaret eden bazı turistler ve vatandaşlar, yıllardır, çöl havasında gizemli, güçsüz, düşük frekansa sahip bir uğultu ve titreşim duyduklarını anlatıyorlar. Bazıları bunun çöldeki garip birtakım akustik sorunlarından kaynaklandığını düşünürken, bazıları da bir çeşit kitle histerisi ya da uğursuz bir sır olduğuna inanıyor. Duyulduğu iddia edilen sese ister vızıltı, ister uğultu, ister titreşim deyin; ister psikolojik, ister doğal, ister doğaüstü olduğuna inanın... Hakkında bilinen bir tek gerçek var: O da şimdiye kadar hiç kimsenin bu garip sesin kökenini ortaya çıkaramadığı.

  3 - BEDEN / ZİHİN BAĞLANTISI (PLESEBO)
  Bir efsaneye dönüşen ‘plasebo etkisi’ zihinle beden arasındaki muhteşem ilişkinin en basit kanıtı. Bu etki kendini şöyle gösteriyor: Sahte, yani aslında ilaç olmayan bir ilaç aldıklarından habersiz denekler, dertlerine derman olacak bir hap ya da şurup içtiklerini düşündüklerinden kendilerini daha iyi hissediyorlar. Üstelik etki kimi zaman bununla da kalmıyor, tıbbi belirtilerde de düzelme görülüyor. Plasebo deneklerine bakınca, insan ister istemez, zihin neye inanırsa bedeninin de onu yaşadığına hüküm getiriyor  4 - HAYALETLER
  Hayaletlerin varlığı hakkında ciddi bir kanıt olmamakla birlikte, onları gördüğünü, onlarla konuştuğunu, onların fotoğraflarını çektiğini ısrarla anlatan -içten ya da değil- şahitler, pek çoğumuzun yakın çevresinde bile mevcut  5 - DUYU ÖTESİ ALGIHem Doğu, hem de Batı toplumlarında, bazı insanların bir çeşit psişik güçleri olduğuna inanılıyor. Bugüne dek psişik güçleri olduğunu iddia eden kişiler, araştırmacılar tarafından pek çok teste tabi tutuldu. Ancak elde edilen sonuçlar her seferinde ya olumsuz ya da muğlak ve şüpheliydi. Altıncı hissin gücüne inanan pek çok kişi, psişik güçlerin test edilemeyeceğini, çünkü bir nedenle kendilerine şüpheyle yaklaşanların ya da bilim adamlarının yanında azaldığını vurguluyor. Eğer bu tespit doğruysa, bilimin psişik güçlerin varlığını, gelecekte de ne ispat edebilmesi ne de çürütebilmesi mümkün görünmüyor.

  6 - ÖNSEZİİster altıncı his, ister önsezi, ister kötü hisler diyelim; hepimizin hayatımızda en az bir ya da birkaç kez garip sezgilerimizi rehber alarak hareket ettiğimiz olmuştur. Elbette bu karamsar hislerimiz çoğunlukla yanlış çıkar. Ancak kimi zaman kimi insanların altıncı hisleri -ne yazık ki- doğru alarm verir. Psikologlar bu durumu açıklarken insanların bilinçaltlarında, farkında olmadan çevremizdeki dünya hakkında bilgi topladığını vurguluyorlar. Bu şekilde biz aslında sadece ‘görünüşte bilmediğimiz’ bazı şeyleri biliyor ya da hissediyoruz. Ancak söz konusu bilgiler bilinçaltımızın derinliklerinde yaşadığı için, bunun nasıl olduğunu bir türlü anlayamıyoruz. Bu açıklama kimileri için tatmin edici olsa da pek çok araştırmacıya göre önsezi, kanıtlanması ve üstünde çalışılması zor bir konu.


  7 - ÖLÜMDEN SONRA HAYAT
  Hayatlarında bir kez ölüme yakın deneyim geçirmiş kişilerin bazıları, karanlık bir tünelde yol alıp, sonunda beyaz bir ışık huzmesine kavuştuklarına dair hikâyeler anlatır. Bunlar arasında sevdiklerinize kavuşmak, garip bir huzur hissetmek gibi daha renkli öyküler de mevcuttur. Bu deneyimler son derece etkileyici olmakla beraber, maalesef kimse ‘öbür taraf’tan elinde bir kanıtla ya da doğrulanabilir bir bilgiyle geri dönmeyi başaramadı. ‘Öbür dünya’ meselelerine kuşkuyla yaklaşanlar, söz konusu deneyimlerin travma geçirmiş bir beynin gördüğü halüsinasyonlar olduğunu vurguluyorlar. Tabii bu nedenle de son derece doğal ve açıklanabilir olduklarını... Ölüp de geri dönen olmadığına göre, bu konu gizemini koruyacak.  8 - UFO’LAR...
  UFO deyince genelde insanların aklına uçan daireler, kısacası uzay gemileri gelse de UFO’nun açılımı ‘Tanımlanamayan Uçan Nesne’... Ve bu nedenle evet UFO diye bir şey var. Çünkü dünyanın her tarafında, gökyüzünde ne olduğunu tanımlayamadıkları birtakım objeleri gördüğünü söyleyen insanlar var. Ancak bu obje ve ışıklar, aslında uçak mıdır, meteor mudur yoksa gerçekten Marslıların son model uzay gemisi midirş Bu bir türlü açıklığa kavuşamı


  9 - ASLA BULUNAMAYAN KAYIPLARİnsanlar bazen kaybolur. Bazıları yaşadıkları hayattan kaçar, bazıları büyük çaplı ve cesetlerin tanınamadığı kazalarda yitip gider, bazıları cinayet kurbanı olur. Kayıplar ölü ya da diri bulunur. Ancak bazı insanlar vardır ki adeta buharlaşırlar. 1872’de Portekiz yakınlarında bulunan ‘hayalet gemi’ Marie Celeste’in mürettebatı, Amerikan işçi lideri Jimmy Hoffa bu şekilde kayıplara karışanlardan sadece bazıları. Kaybolanlar, normal şartlarda polis soruşturması, itiraflar ya da tesadüf sonucu bulunuyor. Ancak ortada kanıt olmadığı zaman insan, psişik detektiflerin işe ele atması gerektiğini düşünüyor 2. 2
  ahfa
  Özel Üye

  --->: Bilimin çözemediği 10 sır!

  Reklam  10. su nerede :D

  onuda hiç çözememişler bulmaya çalışıyolar :D 3. 3
  albaytrex
  Emekli
  yuvarlamıstım :) ne dıkkatlısın yaf :) hadı ıyı geceler:D


  onuda hiç çözememişler bulmaya çalışıyolar :D
  bu güzeldi ama :D 4. 4
  #Cor^ney#
  Üye
  Deja vu hakikaten de çok ilginç ya acaba sebebi nedir??

 5. 5
  albaytrex
  Emekli
  Deja vu hakikaten de çok ilginç ya acaba sebebi nedir??
  bilim bunu arastırıyor ama henüz tık yok..

 6. 6
  mustafa3325
  Usta Üye
  şu ufolarla ilgili olan 1.cisi mars güneşe yakın olduğu için yaşayamazlar onun için başka galaksilerden geliyor olabilirler.

 7. 7
  Heroes*
  Emekli


  şu ufolarla ilgili olan 1.cisi mars güneşe yakın olduğu için yaşayamazlar onun için başka galaksilerden geliyor olabilirler.
  Merkür'le Mars'ı karıştırıyorsunuz sanırım :)
  Ve canlılar yaşadıkları ortama göre uyumluluk gösterirler...


 8. 8
  hayat-ders-i
  Yeni Üye
  1 - DEJA VU Bu bir beden ve zihin bağlantısı gibidir.Sanki daha önceden yaşadığımız olayların aynısını yaşıyormuş gibi gözüküyor her şey tahmin ediyoruz söylüyoruz ve aynısı çıkıyor.Bunu bir sır olarak görmüyyorum bir arkadaşımız beynimizin %100 ünü kulansaydık neler yapardık diye konu açtı işte bizler sadece %3-%10 arasını kulanıyoruz ve Dejavu olduğunda beyin bir anda %10 çalışma kapasitesine vurur ve her şeyi söylüyoruz.Yada bir nevi %10 la beynimizi okuya biliyoruz diyelim.

  TAOS UĞULTUSU:bÜYÜK İHTİMAL KUZEYE YAKLAŞTIKÇA ARTAN ÇEKİM GÜNÜN VERDİĞİ BİR YAN ETKİDİR FRAKANS VB GİBİ CİHAZLARDAN GARİP SES ÇIKARIR.

  3 - BEDEN / ZİHİN BAĞLANTISI (PLESEBO):İNSAN BEYNİ OKADAR GÜÇLÜDÜR Kİ BİR ŞEYE KENDİNİ İNANDIRIRSA NE OLURSA OLSUN BU ÖLÜM BİLE OLSA FARK ETMEZ İNANMASI HALİNDE MUTLAKA OLUR İÇİNİZ TEMİZ OLSUN MİSALİ:))

  4 - HAYALETLER:HAYALETLERİ BİLMEM AMA CİNLER KESİN VARDIR KURAN'I KERİMDE GEÇMEKTEDİR.


  5 - BUNA BİR ŞEY DİEMEM:(

  6 - ÖNSEZİ: 1 VE 3 TEKİ GİBİ TAMAMEN BEYNİN ANATOMİK YAPISINDAN KAYNAKLANIR KİMİ DÜŞÜNME HIZI DİYOR KİMİ YETENEK AMA O ANDA DA BEYİN TAVAN YAPIYOR %5 %6 KADAR ÇALLIŞARAK HER ŞEYİ HİSEDİYOR VE DİLE DÖKÜYOR BEYİN.

  7 - ÖLÜMDEN SONRA HAYAT:ÖLÜMDEN SONRA HAYAT VARDIR ORASI KESİN ONA AMMENNA AMA ÖLÜM ESNASINDA KARŞINA TUNEL ÇIKMAZ ONU ADIM GİBİ BİLİYORUM ÖLECEĞİNDEN KORKTUĞU İÇİN TAMAMEN KENDİNİ JAPTIRMIŞ OLABİLİR VE HEPİMİZ BAZEN HAYAL GÖRÜP GERÇEK SANARIZ.

  8 - UFO’LAR...:ŞÜPESİZ Kİ BU DÜNYADAN BAŞKA BİR DÜNYADA VARDIR ORDA DA HAYAT VARDIR.HERKEZİN 11 BİLDİĞİ GEZEGEN SAYISI 12 OLDU ADIM GİBİ EMİNİM BUNDAN SONRAKİ YÜZYILLARDA BU GEZEGEN SAYISI 30 U BULACAK VE BAŞKA DÜNLARDA KEŞFEDİLECEK AMA BİZLER NANKÖRÜZ SAVAŞ AÇARIZ KENDİMİZİ YOK EDERİZ O AYRI MESELE TABİ ONLARDAN GÜÇLÜYSEK DEĞİLSEK ABE DER GEÇERİZ:)(SADECE İSLAM İÇİN DEĞİL BÜTÜN DİNLER İÇİN GEÇERLİDİR:)

  9 - ASLA BULUNAMAYAN KAYIPLAR:ELİNİZE BİR ÇAKMAK ALIN NEREYE KATARSANIZ KATIN BULURSUNUZ VE O ÇAKMAĞI KARDEŞİNİZE VERİN BİR YERE KATSIN GENE BULURSUNUZ AMA ZAMAN ALIR CESEDİ SESİZ SEDASIZ BİR YERE GÖMÜN ERTESİ GÜN TRAFİK KAZASI GEÇİRİN SİZDE ÖLÜN KİM BULA BİLİRKİ O CESEDİ TAAA ÜSTÜNDEN 1000 YIL GEÇECEKTE BULACAN:)


  VE 10. SUNU BEN KATAYIM BUNUN HAKINDA GERÇEKTEN NET BİR CEVAP YOK NETİ BIRAKIN DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDE İMKANSIZ DERDİNİZ.:
  PİRAMİTLER:TABİ AKLINIZA HEMEN MISIR GELDİ GİDİP GÖRMENİZİ TAFSİYE EDERİM GERÇEKTEN İNANILMAZ BİR ŞEY BEYİN GÜCÜ BİLE PRAMİTLER KARŞISINDA ÇARESİZ KALIYOR BİR KAÇ ÖZELİĞİNİ SAYAYIM PRAMİTLERİN ORDA YARALAR DAHA ÇABUK İLEŞİYOR YOĞURT 1 AY BOYUNCA TAZE KALIYOR P SAYISI NI VERİYOR.VE EN İLGİNCİ SENEDE 2 DEFA GÜNEŞ İÇERİ GİRER.FİRABUNUN DOĞDUĞU VE TAHTA OTURDUĞU TARİHLERDE GÜNEŞ PRAMİTLERDEN İÇERİ GİRER VE TAŞLARI OKADAR BÜYÜK Kİ OZAMAN ARABA FELAN OLMADIĞI HALDE EN YAKIN TAŞ MADENİ 100KM ÖTEDE VE O TAŞ MADENİNDEN 1 TAŞ GETİRMEK EN AZ 1 AY ALIR.GİZEMLERİ ÇOK AÇIKLIĞA KAVUŞTURULMIYAN BAYA GİZEMİ VAR AMA NE OLURSA OLSUN ELBETLE BİR AÇIKLAMASI VARDIR.BU ARADA MATEMATİK İ İLK BULANLARDA MISIRLILARDIR VE NİL NEHRİ ÜZERİNDEN MATEMATİĞİ BULMUŞLAR. 9. 9
  harbykız
  Bayan Üye
  Alıntı:
  onuda hiç çözememişler bulmaya çalışıyolar :D
  aynen katıLıyorum

 10. 10
  TekDamar
  Yeni Üye
  Benide çözemediler vücüdümda 1 yere dokununca(sölemem) %2000 in güç artışı oluo cidden bu yüzden 1 sene hastende kaldım.ama bişi bulamadılar haberlerde çıktım geçen sene

+ Yorum Gönder
bilimin çözemediği 36 sır
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi