Dünyanın en gizemli tarikatları

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Garip ve Esrarengiz Olaylar Bölümünden Dünyanın en gizemli tarikatları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  efendimiz
  Üye
  Reklam

  Dünyanın en gizemli tarikatları

  Reklam  Dünyanın en gizemli tarikatları

  Forum Alev
  Dünyayı yönetenlerin asıl onlar olduğu söyleniyor. Dudak uçuklatan servetleri var ve milyonlarca üyeleri... İşte dünyanın en gizemli tarikatları;  MASONLUK

  'Mason' kelimesi taş ustası anlamına gelir. Başlangıçta mason loncaları gerçekten masonlardan, yani taş ustalarından oluşmaktaydı fakat daha sonra nedeni bilinmeyen bi şekilde, taş ustası olmayan bi kaç kişi bu loncalara girdi ve bu akımla birlikte oluşan yeni gruba 'Hür ve kabul edilmiş mason' (free mason) dendi.
  5 MİLYON ÜYESİ BULUNMAKTADIR
  Masonluk, başlangıcının resmi olarak 16'ncı yüzyılın sonu ve 17'nci yüzyılın başlarına dayandığı düşünülen bir çeşit 'Kardeşlik' organizasyonudur. Dünyanın birçok ülkesinde beş milyon üyesi bulunmaktadır. Sadece İngiltere, İskoçya ve İrlanda'da 480 bin, Amerika Birleşik Devletleri'nde ise iki milyona yakın üyesi bulunmaktadır.
  MASONLARIN GİZLİ SIRLARI
  Masonlar için sır ve gizliliğin bir gereği olan sembolizm çok büyük önem taşır. Masonlukta semboller, Masonik ilkeleri daha iyi anlatmak ritüellerin içerdiği aşamaları ve öğütleri belleklere iyice yerleştirmek bunların uzun ömürlü olmalarını sağlamak için kullanılırlar. Masonlukta sır olarak nitelendirilen şeylerin başında Masonik işaretler, sözcükler ve simgelere verilen anlamlar gelir.
  :S

  İLLUMİNATİ  1776 yılında Almanya'nın Münih kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir hukuk profesörü ve Baron von Knigge önderliğinde kurulan gizli bir topluluktur.
  AYDINLATILMIŞ OLANLAR
  Illuminati, 'Aydınlanmış Olanlar' anlamına gelmektedir. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, daha sonraları gizli siyasi amaçları olduğu öne sürüldü.


  İlluminati dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.

  KİLİSEYE KARŞI KURULDU  İlluminati tarikatının kuruluş kökeni şu şekilde ifade ediliyor: 'Kilisenin düşünce tarzına ve dayatmalarına büyük bir antipati besleyen Galileo Galilei, bir topluluk kurarak bu dogmalarla mücadele etmek ve parlak gençleri ve aşırı derecede zeki insanları bünyesinde toplayarak onlara özgürlüğün, hür düşüncenin ve aydınlanmanın faziletlerini aşılamak istiyordu. 1774 yılında Mason olan Weishaupt, bu emellerinin Masonluk içerisinde var olduğunu görse de, Masonluğun emellerinin ve felsefesinin siyasetler üzeri olması itibariyle ve Almanya'daki kilise/cizvit egemenliğini sona erdirmek istemesinden ötürü, bu doğrultuda bir topluluk kurmaya karar verdi ve kendisi gibi düşünen 11 arkadaşıyla beraber 1776 yılında Illuminati'yi kurdu

  :confused:


  OPUS DEİ  Opus Dei, 2 Ekim 1928'de Madrid'te sıradan bir papaz olan Jose Maria Escriva de Balaguery Albas tarafından kurulan 79 yıllık İspanyol asıllı bir örgüttür.

  KATOLİKLERİN TARİKATI

  Katolikliğe sadık, laik iş ve meslek sahiplerini biraraya getirerek Papa'ya Vatikan dışında destek olacak varlıklı ve iyi eğitim görmüş elit bir kadroyu oluşturmak amacı ile kurulan bu örgüt günümüzde Vatikan'da en etkili laik kurumdur.

  PAPA OLAĞANÜSTÜ BİR KİŞİDİR

  Gizli bir örgüt olan Opus Dei'nin tüm üyeleri Katolik meslek sahiplerinden oluşmaktadır. Bunun yanında her ülkede de örgütten sorumlu bir Kardinal bulunmaktadır. Onlara göre Papa'nın kimliği, Kilise'nin de, Papalık Makamı'nın da üstündedir. Papa, Tanrı-Krallığı'nın kutsal önderidir. Böylesine yüce bir mertebeye erişebilen kişi de elbette Olağanüstü bir kişidir. Bu nedenle Opus Dei, böylesine olağanüstü bir kişi tarafından temsil edilen Vatikan Devleti'ni yüceltir ve Kilise'yi ikinci planda görür.

  DUDAK UÇUKLATAN SERVETİ VAR

  2.8 milyar dolar serveti, 15 üniversitesi, 97 teknik okulu, 36 ilköğretim okulu olan Opus Dei ile ilgili pekçok tartışma yaşanmış ve olumsuz görüşler dile getirilmiş buna rağmen örgüt herhangi bir açıklama yapmamıştır.


  :rolleyes:

  KURU KAFA VE KEMİKLER TARİKATI

  Bu tarikat, New Haven'deki Yale Üniversitesi'nde 1832 yılında William H.Russel'in öncülüğünde bir grup Yale'li öğrenci tarafından kuruldu.  ÖRGÜTE GİRMEK KOLAY DEĞİL  Kuru Kafa ve Kemikler Tarikatı, Yale'nin diğer gizli örgütleri (Ferman ve Anahtar, Kitap ve Yılan, Kurt Başı, Eliyahu ve Berzelius) arasında en eski ve en itibarlı olanıdır. Bu üniversitenin son sınıf öğrencilerinden, her dönem sadece 15 kişi seçen bu örgüte girebiliyor.
  HEDEF YENİ DÜNYA DÜZENİ  En büyük hedefi, Yeni Dünya Düzeni'nin gerçekleştirilmesidir. Tarikata katılanlar, ‘Yeni Dünya Düzeni' ana hedefi esas alınarak eğitilirler. 1898 yılına kadar ABD yönetimi üzerinde sadece kısmi bir etkisi olan Kuru Kafa ve Kemik Tarikatı, dünyanın en zengin ve en saygın insanlarını dünyanın en önemli mevkilerine yerleştirme çabası taşıdığı da belli çevrelerce söylenmektedir. Yeni Dünya Düzeni'nin en önemli fikir merkezlerinden biri olan Kuru Kafa ve Kemik Tarikatı'nın, diğer masonik örgütlere nazaran ABD'nin en etkin örgütü oldugu da biliniyor.  :eek:


  TRİLATERAL KOMİSYON
  1973'te David Rockefeller, Henry Kissenger ve Zbigniew Brzezinski tarafından kurulmus gizli bir örgüttür.  TARİKATIN AMACI
  Tohumları ABD'de atılan 'Yeni dünya düzeni' fikrini tüm dünyaya yani Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya'ya daha iyi yayabilmek için oluşturulmuştur.  TEK DÜNYA DEVLETİ KURULUNCA PİRAMİT BİRLEŞECEK

  Brzezinski 1973-1976 arasında başkanlığını yapmıştır. Tarikatın simgesi şu şekildedir: Bir kürenin üç yanından üç üçgen uzayarak kürenin ortasında buluşurlar ama birleşmemişlerdir. Bunları birleştirdiğiniz taktirde tek bir büyük üçgen meydana çıkar. Her bir üçgen trilateralin üç bölgesini simgeler. Üçgenler muhtemelen piramiti simgelemektedir. Büyük üçgen de büyük piramittir. Büyük piramitin birleşmemiş olması, tek dünya devletinin henüz kurulmamış olduğunu gösteriyor olabilir.


  BOHEMİAN KLÜBÜ  1872 de kurulmus bir örgüttür. ABD'nin batı yakasındaki elitleri bu topluluğun üyesidir. Cumhuriyetçi başkan ve başkan adaylarının tümü bu topluluğun üyesidir.


  HER EYALETTE TAPINAKLARI VAR


  Faliyetleri son derece gizli olan topluluğun özel vadisine giriş ABD devlet guçleri tarafından engellenmektedir. Merkezdeki çiftlik aynı anda yüzlerce kişinin hafta sonu toplantılarına katılabileceği niteliktedir. ABD'nin hemen her eyaletinde tapınakları vardır. Sembolleri baykuştur. Ritüellerde baykuşa hitap edilir ve bir simge olarak baykuş motifi kullanılır.


  KİLİT NOKTALARDAKİ ZENGİN ÜYELER


  Bohemian Grove hem çok zengin hem de en kilit noktalardaki elitlerin oluşturduğu daha üst ve çok daha gizli bir seçkin kulübüdür. Bine yakın ABD eliti sürekli olarak hafta sonu California'da veya diğer eyaletlerdeki çiftiklerde toplanıp törenler yapıyorlar ve gizli ritüeller uygulanıyor. 2. 2
  versus
  Yeni Üye

  --->: Dünyanın en gizemli tarikatları

  Reklam  ilk dikkatimi çeken konu bu oldu :s paylaşım için teşekkür ederim.önemli bir bilgi aslında. 3. 3
  prens_egypt
  Yeni Üye
  ıııvvv:S cidden gizemliler miş..paylaşım için teşekkürler 4. 4
  camkale_00
  Yeni Üye
  emeğine sağlk gerçekten tüylerim ürperdi..teşk.

 5. 5
  gözyaşı_nf
  Yeni Üye
  way be :) gelirgelmez istediğim türden bi konu ile karşılaştım.çok teşekkürler paylaşıma,ha bu arada ben esrarengiz olaylar bölümünü bulamadım anasayfadan ne yapmam lazım??

 6. 6
  susuzgöl
  Yeni Üye
  :Sben sciontology die bir tarikat duymuştum.tom cruse den,versace de ki türk manken onur demirel e kadar herkez ordaymış çok ilginç

 7. 7
  efendimiz
  Üye
  yorumlarınız için çok teşekkürler;)..ben adminden azar işittim gerçi bu konu yüzünden ama bu foyumu seviyoyum been.. bu arada bende manken onur demireli buldum bilgisayarımda podyumdaki bir resmi var yüklemek istedim yapamadım.

 8. 8
  gözyaşı_nf
  Yeni Üye
  hhaha :) yapabildiğin günlerde gelicek :p bu arada admin neden azar ettiki sseni :d?

 9. 9
  prens_egypt
  Yeni Üye
  :):) bence konu süper.ben bu tür konular için üye oldum.iyide bir karşılaşma oldu,hemen sıkılıyorum :P

 10. 10
  efendimiz
  Üye
  vala bende anlamadım tam olarak..konu yasak dedi..üyeliğimi iptal etmek istedim onu da beceremedim zaten pek nietim yoktu.yalnış bişey yapmışımki uyardı hehe :)

 11. 11
  versus
  Yeni Üye

  --->: Dünyanın en gizemli tarikatları

  Reklam  bencede,boşver. :D bi bildiği vardır.ama suçsuz olduğunu düşünüyorum xD

 12. 12
  camkale_00
  Yeni Üye
  bırakın onu.o masum :P

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
kuru kafa alev masonik simgeler
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi