Nişan elbisesi

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Nişan elbisesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Nişan elbisesi

  Reklam  Nişan elbisesi

  Forum Alev
  Nişan elbisesi

  İşte muhteşem gözükmeniz gereken bir gece daha... Gelin hanım, düğün gecenizde beyazlar içinde olacağınıza göre, nişan gecenizde iddialı ve canlı renkleri kullanabilir... Sakın siyah bir tuvaleti tercih etmeyin. Unutmayın matem değil, nişan geceniz bu gece...

  Nişanınız evde yapılacaksa tabii ki sade ve şık bir elbiseyi tercih etmelisiniz. Damat beyin de şık bir takım elbise giymesi gerekir.

  Yıllardır bozulmayan gelenek

  Nişanlanacak olan çiftlerin karşılıklı olarak nişan bohçası hazırlamaları çoğu yörelerimizde adettendir. Nişandan önce kız ve erkek tarafı diğer tarafa süslenmiş birer bohça gönderir. Nişan bohçalarının içinde bulunması gerekenler ve veriliş şekli yöreden yöreye farklılık gösterebilir.

  Erkek tarafının hazırladığı bohçada, gecelik takımı, iç çamaşırları, sabahlık, parfüm, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek ve ceketten oluşan bir takım veya elbise ile terlik bulunur. Kız tarafının hazırladığı bohçada ise pijama, ropdöşambr, iç çamaşır takımı, tıraş seti, terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap ile parfüm yer alır. Tüm bunlara ilaveten kayınvalide ve kayınpederlere de hediyeler gönderilir.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Nişan elbisesi

  Reklam  Nişan da en az düğün kadar uğraşılan özel bir gündür. Bohçaların özenle hazırlanması nişanlık elbisesi ve takım elbisenin seçme aşaması ve adetlerin uygulanmaya çalışması zor fakat çok özel anlardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi