Güçlü Aile Bağları

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Gebelik ve Annelik Bölümünden Güçlü Aile Bağları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Güçlü Aile Bağları

  Reklam  Güçlü Aile Bağları

  Forum Alev
  GÜÇLÜ AİLE BAĞLARI

  Siz eşinizi eşiniz de sizi deliler gibi seviyor olabilir. Peki aynı şey aileleriniz için de geçerli mi? Hiç düşündünüz mü? Ne yazık ki evlilik iki kişiden oluşmuyor. Geniş bir yapıya sahip. Siz istediğiniz kadar anlaşın, eğer ailelerde bir sorun varsa, sizin de evliliğinizin zehir olma ihtimali sözkonusu. Peki ne yapmalı? Aileler ve çevrenin, ilişkinin yürüyüp yürümemesindeki en büyük etken olduğunu belirten terapistler, "Eğer taraflardan biri ailesine fazlasıyla bağlıysa diğeri bu durumdan rahatsız olabilir.

  Örneğin eşinizin annesi sürekli gelip, sizin ortak hayatınıza müdahale ediyorsa, ikilemler yaşanacaktır. Bu yüzden evlenmeden önce bu konuya değinmeli, ikinizin de hoşlanacağı bir yol bulmalısınız. Bunu önceden konuşmanız, ilerideki pürüzleri de silecektir" uyarısında bulunuyor.

  OLUMLU VE YAPICI DÜŞÜNCE

  Son söz yine evlilik terapistlerinden geliyor: "İnsan ilişkilerindeki en önemli konunun samimiyet ve saygıyla varolduğunu unutmayın. Güleryüzün her kapıyı açar. Olumlu ve yapıcı düşünce pek çok sorunu halleder. Eşlerin birbirlerine sevgi ve anlayışla yaklaşması gerekir. 'Şirket' damgası yiyen evlilik kurumuna 'sevgi' yolundan girmek pek çok pürüzü giderir...

  ÇALIŞMAK

  İşte bir hassas konu daha. Bu konu ve sorunu elbette ki kadın tarafı yaşıyor. Eğer eşiniz kıskançsa, sizin çalışmanızı istemiyorsa sorun daha da büyüyebilir. Özellikle ülkemizde bu önemli bir sorun. Terapistlere ve sosyologlara göre birçok kadın, eşi izin vermediği için istediği halde çalışamıyor. Bu yüzden bu konunun da evlenmeden önce netleştirilmesi gerekiyor.

  Eğer çalışamıyorsanız, evlendikten ve çocuklarınız doğduktan sonra da iş hayatınızı sürdürebileceğinizi eşinize net biçimde anlatmalısınız. Çalışma hayatınız yoksa bile, ona istediğiniz takdirde çalışabileceğinizi belirtmelisiniz. Bu şartlar size önemsiz gibi gelebilir ama ileriki yaşantınızda nelerle karşılaşabileceğinizi bilmediğinizi unutmayın.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Güçlü Aile Bağları

  Reklam  Aile bağlarının güçlü olduğu toplumlarda bazen sorun bazen de olumlu gelişmeler gözlenebiliyor. Çiftler ilişkilerini ve ailelerine olan bağlılıklarını dengede tutmaları sağlıklı bir ilişkinin devamını sağlayabiliyorlar.+ Yorum Gönder
aile bağları ile ilgili sözler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi