DirectX Problemi ve Çözümü

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden DirectX Problemi ve Çözümü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  DirectX Problemi ve Çözümü

  Reklam  DirectX Problemi ve Çözümü

  Forum Alev
  DirectX Problemi ve Çözümü


  Bir yazılım / oyun yüklemeye çalışıyorsunuz ancak, sisteminizde DirectX olmadığına dair bir uyarı penceresi ile karşılaşıyorsunuz.. Tamam diyorsunuz kendi kendinize ve arşivinizde bir yerlerde DirectX'i bulup yüklemek istiyorsunuz.. DirectX, yüklemeye çalışıyorsunuz.. Ancak yükleme esnasında karşınıza "An Internal system error has occured Please refer to DxError.log and DirectX.log in your windows folder to determine the problem." yazan bir hata penceresi çıkıyor..

  Hata mesajında söylediği gibi, Windows klasöründe DxError.log ve DirectX.log adında 2 metin belgesi var. Açıyorsunuz ama anlamadığınız bir ton kod yazıyor.. Daha sonra toparlıyorsunuz kendinizi hiçbir şey olmamış gibi.. "Acaba, mevcut DirectX yükleme paketinde mi bir problem var ?" diye düşünüyor ve Microsoft'un web sitesinden yeniden indiriyorsunuz. Ancak karşınıza yine aynı pencere geliyor.. Sinirleniyorsunuz..

  Bu defa, mevcut DirectX sürümünü kontrol etmek için Başlat > Çalıştır penceresini açarak "dxdiag" yazıyorsunuz.. Ve karşınıza gelen pencere, sizi şok etmeye yetiyor..


  directx-problemi-ve-cozumu.png

  Görüldüğü gibi, DirectX Tanı Aracı çalışıyor ancak sistemde DirectX'in bulunmadığını yazıyor.. Bu durumda, sisteminizde DirectX ile çalışan en ufak bir yazılım bile çalışmıyor.. Gelin de sinir küpü olmayın.. Ne yapacaksınız bu durumda ? Aklınıza gelen tek çözüm, kocaman işletim sistemini yeniden yüklemek zorunda olduğunuz mu ?

  Ama yapmayın, herşeyinizi yeniden yüklemeyin.. Size bir çözüm önerisi sunalım.. Açın bir not defteri.. Sonra aşağıdakileri yapıştırın :

  Windows Registry Editor Version 5.00


  CODE
  [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX]
  "VERSION"="4.09.0000.0904"


  Sonra da bu dosyayı, dx_duzelt.reg olarak kaydedin.. Son işlem olarak çalıştırın [Eğer başaramazsanız, aşağıdaki linkten hazır dosyayı indirebilirsiniz..

  Ve;
  directx-problemi-ve-cozumu-0.png


  İşte problemimiz düzeldi.. Artık sisteminizde bir DirectX sürümü yüklü.. Dilerseniz, böyle kullanabilir, dilerseniz de DirectX'in yeni sürümünü yükleyebilirsiniz..
 2. 2
  LoGiTeC
  Yeni Üye

  --->: DirectX Problemi ve Çözümü

  Reklam  Link gözükmüyor ya benim ko da aynı problemi verio directx i tanımıo ama pc de var snn dediğini yaptım olmadı link gözükmüo bi yardım et pls 3. 3
  Small_Devil
  Özel Üye
  Alıntı LoGiTeC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Link gözükmüyor ya benim ko da aynı problemi verio directx i tanımıo ama pc de var snn dediğini yaptım olmadı link gözükmüo bi yardım et pls
  Buradan indirip update edebilirsiniz.;)

  here to download from Microsoft.com 4. 4
  spawnonur
  Yeni Üye
  link bozuk istersen bi linke goz at benim suanda cok ihtiyacim var bu sorunu ortadan kaldirmaya tsk

 5. 5
  seyyar38
  Yeni Üye
  yha 4 gündür bu işlerle uğraşıyorum bi çözümü yokmu herşeyi denedim olmuyo adam gibi bir çözüm önerseniz olmazmı

 6. 6
  ENGİN
  Özel Üye
  directx 9.0c sürümünü 3.mesaj'a ekledim indirip yükleyebilirsiniz...

  http://mumsema.net/showpost.php?p=798090&postcount=3

 7. 7
  Ziyaretçi
  yaw ben son işlem olarak çalıştır diyor o naıl olacak acil yardım

+ Yorum Gönder
directx setup error an internal error occurred hatası,  an internal system error occurred hatası,  dxerror.log hatası,  an internal error occurred hatası directx,  directx an internal system error occurred windows 7 hatası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi