Kaspersky AntiVirus Hakkında Herşey!!

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden Kaspersky AntiVirus Hakkında Herşey!! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Userr
  Üye
  Reklam

  Kaspersky AntiVirus Hakkında Herşey!!

  Reklam  Kaspersky AntiVirus Hakkında Herşey!!

  Forum Alev
  1. Neden KASPERSKY ( AVP ) Kullanmam gerekli, bunun ayrıcalığı nedir? Diyorsanız :

  * Ayrıcalığı ortada seçim için, kaspersky genelde ilk çıktığında virüsler hemen yamasını bulur. Norton veya başka programlar genelde Kaspersky'dan sonra yamaları update'e koyarlar. İşte bu yüzden Norton'nun göremediğini KASPERSKY görür, Çernobil virisü vs. gibi, kaspersky yamalarını bulmuş ve norton vs. gibi programlar kasperskydan almıştır bu yamaları ( yasal alış veriş diyelim ).

  * NASA'nın bile tercihi olmuş ve kullanmıştır, yeni yönetim RUS yapımı bir program sistemlerimizde olamaz diye kaldırmıştır. Kullanmamalarının sadece sebebi RUS yapımı oldugu içindir.

  * Şu anda Kaspersky 100.000 virüs yaması barındırıyor ( dün yapılan update ile birlikte )

  * Kaspersky çok hızlı şekilde virüs'ü yakalar, daha dosya bitmeden veya siz daha tıklamadan o klasörde hangi virüs oldugunu gösterir. Hiç bir şekilde Norton veya diğer virüs programları gibi virüs bulaştıgında veya virüs bulduğunda sistemi haps etmez, yani sizin müdahale etmenize olanak sunar. Şu anda en hızlı virüs yakalayan program olarak kabul edilmektedir, bir çok editörün seçimi olmuştur, incelemelerde bir çok programın ve online anti-virüs sitelerinin göremediği kullanıcı ve incelemelerle kanıtlanmıştır.

  * Çocuklar için mükemmel bir virüs programıdır, eğer çocugunuz veya acemi kullanıcı kullanıyorsa bilgisayarınızı. Virüs bulduğunda 3 defa uyarır, eğer hala dosyaya ulaşmaya çalışıyorsa veya yanlış bir yol izliyorsa bilgisayara reset atarak sisteminizi bu kullanıcıdan korumaya başlar.

  * İkinci işletim sistemi gibi setup yapan ve sonrada kaldırmanız çok zor olan Norton gibi değildir, kendi içinde barındırır dosyaları, her noktaya dosya atmaz ve kaldırmanız sadece 2-3 dakika bile sürmez, sistemden kalktığında kendi dosyalarını atık olarak bırakmaz, böylece başka bir virüs programını veya başka bir versionu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  * Hatta şu anda Norton kullanan arkadaşlar, kullandıkları bir kaç programda belkide virüs oldugundan haberleri yok veya sitelerden. Norton'u kaldırıp kaspersky kurdugum bilgisayarlarda her zaman min. 3-5 virüs bulmuştur ve hatta daha fazlasını bile yakaladığı oldu.

  * Çok kolay şekilde arka planda çalışırtırabilirsiniz, hala görevini devam ettirir ve size açılışta veya devamlı sistem konturolünde kesinlikle varlıgını belli ettirmez. Sağa sola ikon vs. bırakmaz hayalet gibi görevini yerine getirir.

  Kısaca virüs programım var diye ona güvenerek VİRÜSLERE BİLGİSAYARINIZI LUNAPARK'a çevirmeyin...

  *************************************************

  10 önemli bilgi :
  1. Son derece yüksek virüs tanıma ve temizleme seviyesi
  Bağımsız bir test kuruluşu olan Virus Bulletin, 1998-2000 yılları arasında sürekli olarak gerçekleştirdiği testlerde KAV, salgın halindeki virüsleri %100 oranında tanıma ve temizleme başarısı göstermiştir.
  2. Yeni virüslere karşı anında çözüm mekanizması oluşturma
  Hergün ortaya yeni çıkan yeni virüslere karşı KAV kullanıcıları hergün yenilenen virüs veritabanı ile her zaman koruma altındadırlar. Bilgisayarların Flash BIOS ‘una zarar veren CIH.95 (Çernobil) virüsü ilk olarak Temmuz 1998’de ortaya çıktığında Kaspersky Lab sadece 3 saat içerisinde bu yıkıcı virüse karşı temizleme modülünü veritabanına eklemiştir.
  3. Yüksek başarı oranına sahip kod analiz teknolojisi
  KAV, virüs veritabanında yer almayan yeni ve bilinmeyen virüslere karşı da %92 oranında etkilidir. Bu oran, bağımsız kuruluşlar tarafından KAV ile virüs veribanı aktif olmadan yapılan testlerde elde edilmiştir.
  4. Geniş kapsamlı, eksiksiz ve güncel veritabanı
  KAV virüs veritabanı, internet üzerinden HERGÜN yapılan güncellemelerle, 50.000’e yakın virüs teşhis edebilmektedir.
  5. Yüksek temizleme oranı
  Diğer antivirüs yazılımlarının silmenizi önerdiği, değerli bilgiler içeren ancak virüs bulaşmış dosyalarınızı KAV güvenle temizler ve veri kaybına yol açmadan tekrar kullanmanıza olanak tanır.
  6. Bilinen tüm popüler e-mail formatlarıyla çalışabilme
  Hemen hemen tüm bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmez iletişim aracı olan e-mail kullanımı, aynı zamanda virüs tehlikesine yol açan ve bilgisayarınızın sağlığı için dikkat gerektiren korkulu bir rüya haline gelmiştir. AVP, virüslü e-mail mesajlarını size zarar vermeden bloke eder ve sizi uyarır.
  7. Virüs destek hizmeti
  Kayıtlı kullanıcılar bilinmeyen bir virüsü rapor ettiklerinde Kaspersky Lab, en geç 48 saat içerisinde özel bir modül geliştirerek kullanıcıya iletir.
  8. Bilgisayarınızı yavaşlatmadan maksimum korunma
  Birçok antivirüs yazılımının yolaçtığı performans düşüklüğü, KAV’ün akıllı koruma sistemi ile sistem performansını etkilemeden mükemmel performans sağlar. Sistem kaynaklarını minimal düzeyde kullanan KAV, buna rağmen hiçbir virüsü gözden kaçırmaz.
  9. Sertifika ve ödüller
  KAV, dünya çapında antivirüs testlerinden aldığı başarılı sonuçların yanı sıra, ICSA, CheckMark ve Microsoft sertifikalarına sahiptir. Birçok ülkede “Yılın Antivirüs Yazılımı” seçilen KAV, geçtiğimiz sene PC Magazine Türkiye tarafından da bu ödüle hak kazanmıştır.
  10. Teknolojik Liderlik
  1992 - Antivirüs veritabanında ilk sanal kod (pseudo code) kullanımı
  1992 - Kodların deşifrasyonu için dünyada ilk kez işlemci emülatörü kullanımı
  1992 - Gömülü özel modüllere sahip ilk harici antivirüs veritabanı kullanımı
  1993 - Arşivlenmiş ve sıkıştırılmış dosyaları tarayabilen ilk antivirüs yazılımı
  1994 - Sezgisel (heuristic) kod analizi prensiplerinin geliştirilmesi
  1997 - Makro virüslerine karşı geliştirilen süper hızlı denetleme kütüphanesi
  1999 - OS/2 işletim sistemi için ilk gerçek zamanlı virüs koruması
  1999 - Linux işletim sistemi için ilk entegre antivirüs yazılımı
  1999 - MS Office 2000 için ilk entegre antivirüs yazılımı
  1999 - NDS ile tam entegre çalışan ilk Novell Netware antivirus yazılımı
  2000 - Script virüslerine karşı benzersiz gerçek zamanlı koruma
  2000 - NTFS alternatif veri yolları (alternate data streams) özelliğini destekleyen ilk antivirüs çözümü
  * Üniversitelerden ve Editörlerden alınan ödül sayısı
  Çıktıgı ilk yıldan bu yana her yıl ödül alan,üniversiteler ve editörler tarafından Test edilerek onaylanan kaspersky 2004 yılına kadar yüzlerce ödül almıştır.
  Ödülleri,basında kaspersky hakkında,test sonuçlarını incelemeniz için adres :tıklayın

  emeğe saygı!! 2. 2
  ICEEXOL
  Özel Üye
  Reklam  xwing2005 ya bişey isticem..dün bi başlık açmıştım..DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ANTİVİRÜSÜ diye..orada karpersky 3.sıradaydı...sadece 1 virüsü tanıyamamış..1.seçilen AV ile karpersky i nasıl karşılaştırabilirim..? 3. 3
  Userr
  Üye
  karşılaştırmana gerek yok av 1. seçildiyse en iyi virüs programı odur. 4. 4
  ICEEXOL
  Özel Üye
  ne bilim onuda kurdum dün ama ödül aldığı halde yine tekrar karpersky a döndüm..diğerlerinden farkı registry daki riskli girişleride göstermesi yani kayıt defteri korumasıda vardı?..sen baktınmı o programa

 5. 5
  Userr
  Üye
  kasperskye bakmadım ben avast kullanıyorum hem türkçe hemde ne bileyim bana daha kolay geliyor.ama tartışmsız kaspersky..

 6. 6
  ICEEXOL
  Özel Üye
  benimde ilk kullandıım AV AVAST'tı sonra NOD32 ..avastı sistemi kasmıor dedikleri için kullanmıştım nod32 yide 5 sene boyunca en iyi AV seçildiği için kullanmıştım..ama ikiside bana kalleşlik yaptı :) ..nod32 sistem dosyalarınıda zarar verdi..avast da bi kaç zararlının sisteme girmesine gözyumdu..!..şuan karperskyla yola devam

 7. 7
  Userr
  Üye
  :) sana kasperskyla başarılar tabi ki en iyisi kaspersky ama avast kurduk avast gidicez:)

 8. 8
  ICEEXOL
  Özel Üye
  iyi yolculuklar sana:)

 9. 9
  Userr
  Üye
  çok saol yaa umarım avastdan bişi gelmez başıma..:):):D

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi