MP3 Lerinizi AAC'ye Çevirmeye Ne Dersiniz ? Mp3lerinizi Daha Kaliteli Hale Getirin

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden MP3 Lerinizi AAC'ye Çevirmeye Ne Dersiniz ? Mp3lerinizi Daha Kaliteli Hale Getirin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  MP3 Lerinizi AAC'ye Çevirmeye Ne Dersiniz ? Mp3lerinizi Daha Kaliteli Hale Getirin

  Reklam  MP3 Lerinizi AAC'ye Çevirmeye Ne Dersiniz ? Mp3lerinizi Daha Kaliteli Hale Getirin

  Forum Alev
  Birtakım sebeplerden dolayı MP3'lerinizi AAC formatına dönüştürmeniz gerekebilir. Birkaç basit işlemden sonra AAC formatında bir müzik arşivine sahip olabilirsiniz.

  MP3 dünya çapında en yaygın olan multimedya müzik formatı. Belki piyasada onlarca daha iyi formatta müzik bulunabilir ama gerek pratiklik gerekse yaygınlık olarak insanlar MP3'ten vazgeçemiyor. Peki bir insan niye MP3 formatındaki müziklerini AAC'ye çevirmek ister? Bu sorunun birçok farklı cevabı olabilir.


  Bunların arasında en mantıklı cevap ise, Nintendo DSi sahiplerine ait. Zira Nintendo Dsi yalnızca AAC formatını destekliyor. Bunun dışında, MP3'ün ses kısıtlamalarından sıkılmış olanlarınız olabilir, arşivin çok yer kapladığını düşündüğü için farklı arayışlara girmiş olabilir. Bulmak isteyene sebep çok

  AAC - MP3 Farkı
  Öncelikle şunu söylemeliyiz ki, AAC, MP3 formatından çok da fazla kaliteli değil. AAC kaliteli bir sese sahip olabilir, ama amaç MP3'lerin fazlalağından kaynaklanan bir kapasite sorunu ise, MP3'lerinizden daha az yer kaplaması için arşivinizi AAC'ye çevirdiğinizde kalite, MP3'ten çok da farklı olmayacaktır.

  Ses kalitesi yüksek bir şarkı her zaman daha fazla keyif verir.
  Kaliteli bir ses için AAC'ye çeviriyorsanız da, bu sefer kapasite sorunu baş gösterecektir. Şunu da belirtmekte fayda var ki; MP3 olarak encode edilmiş bir müzik dosyasını hangi formata çevirirseniz çevirin, MP3 olarak işlenme esnasında kaybedilen ses geri kazanılamayacaktır.

  iTunes
  DSi sahiplerinin ise MP3'lerini AAC'ye çevirmek dışında alternatifi yok. Bu işlemi yapabilmek için iki seçenek mevcut:
  Apple'ın multimedya yazılımı iTunes yüklüyse, şarkıyı ya da iTunes'daki bütün şarkıları seçip, fareyle sağ tıklayarak "Create AAC Version", yani "AAC versiyonlarını yarat" seçeneğini seçebilirsiniz.

  iTunes ile MP3'leri AAC'ye dönüştürmek oldukça kolay.
  iTunes yazılımını indirmek için tıkla.

  Format Factory
  Eğer iTunes yüklü değilse ve tek bir işlem için Apple'ın yazılımlarıyla bilgisayarı donatmak istemiyor ya da üşeniyorsanız, Format Factory adındaki küçük ve etkili yazılımı kurabilirsiniz. Bu ücretsiz yazılım, en pratik şekilde MP3'lerinizi AAC formatına çevirecektir.

  Format Factory pratik bir arabirime mevcut.
  Format Factory'i indirmek için tıkla.
  Bu iki yol sayesinde MP3'lerinizi AAC'ye kolayca çevirebilirsiniz. Piyasada Format Factory dışında da bol miktarda dönüştürücü bulunuyor, fakat birçoğu ya ücretli ya da ses kaybı konusunda uzman.
 2. 2
  byroqqo
  Yeni Üye

  --->: MP3 Lerinizi AAC'ye Çevirmeye Ne Dersiniz ? Mp3lerinizi Daha Kaliteli Hale Getirin

  Reklam  sayfa çalışmıyor diyor bu siteye ikinci qelişim ve iki kez de hatalı link 3. 3
  DOLUNAY
  Özel Üye
  konuda iki link var ikiside sağlam..+ Yorum Gönder
itunes aac çevirme,  mp3 aac çevirme,  mp3 ü aac ye çevirme,  aac ye çevirme,  aac müzik
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi