Toplama Bilgisayar Nedir? Toplama Bilgisayar Hakkında Teknik Bilgiler

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Genelbilgi ve İpucu Bölümünden Toplama Bilgisayar Nedir? Toplama Bilgisayar Hakkında Teknik Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  GeMiNii
  Usta Üye
  Reklam

  Toplama Bilgisayar Nedir? Toplama Bilgisayar Hakkında Teknik Bilgiler

  Reklam  Toplama Bilgisayar Nedir? Toplama Bilgisayar Hakkında Teknik Bilgiler

  Forum Alev
  Toplama Bilgisayar Nedir? Toplama Bilgisayar Hakkında Teknik Bilgiler


  Toplama Bilgisayar

  bilgisayar modelleri, bilgisayar toplama, bilgisayar toplama fiyat, hazır toplama bilgisayar, toplama bilgisayar fiyatları, toplama bilgisayar özellikleri, toplama bilgisayarlar

  Toplama Bilgisayar Nedir?
  Herhangi bir bilgisayar üretici marka tarafından size sunulan hazır bilgisayar seçenekleri sizin beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu durumda, parçaların özelliklerini ve markalarını tek tek seçerek, istediğiniz özelliklere sahip bir bilgisayarı elde edebilirsiniz. Bu şekilde, bilgisayarınızın parçalarının teknik bilgi sahibi bir kişi tarafından monte edilmesi ile ortaya çıkan bilgisayarlar "toplama bilgisayar" olarak adlandırılırlar.

  Toplama bilgisayar almak daha iyi midir?
  Bu sorunun bir cevabı yoktur. Eğer markalı olarak satılan ve sizin gereksinimlerinizi karşılayabilecek bir bilgisayar varsa, servis olanakları daha hızlı ve yaygın olabileceği için onu tercih edebilirsiniz. Ancak, markalı olarak satılan hazır bilgisayar modelleri, her zaman gereksinimlere tam karşılık verememektedir, bu durumlarda toplama bilgisayar edinme yoluna gitmek daha uygun olabilir.

  Toplatacağınız bilgisayardan ne bekliyorsunuz?

  Toplama bilgisayar macerasına girişmeden önce ilk yapmanız gereken, bilgisayara neden gereksinim duyduğunuzu ve bilgisayarınızın ne tür programları çalıştırmasını istediğinizi net bir şekilde ortaya koyun. Sadece internete girmek için kullanılacak, sadece oyun amaçlı kullanılacak, mühendislik ve mimarlıkta kullanılan çizim programlarını çalıştıracak ya da sadece ofis programlarını çalıştıracak bilgisayarlar birbirlerinden çok farklı donanımlara ihtiyaç duyarlar. Doğru parçaları satın alabilmek için, ilk yapmanız gereken bilgisayarınızla ne tür işlemler yapacağınızı tespit etmektir.
  Arkadaşlarınızla konuşun. Sizle aynı gereksinimlerden ötürü bilgisayar aldığını düşündüğünüz arkadaşlarınızla konuşun. Onların tecrübelerinden faydalanın. Belki sizin aklınıza gelmeyen, ya da onların bilgisayar alma süreçleri esnasında öğrendikleri şeyleri size aktarma şansları olur.

  Güvenilir parça satıcıları bulun. Mümkünse birden fazla, güvenilir parça satıcısı bulun. Bu satıcılara, bilgisayarınızda yapacağınız işlemleri anlatın ve bunlar için size önerebilecekleri parçaları sorun. (Örneğin: "Ben "x" oyununu çalıştırabilecek bir bilgisayar istiyorum, ekran kartı olarak ne önerirsiniz?" gibi) Size önerdikleri parçaların modellerini ve fiyatlarını ayrı birer kağıda yazın. Birden fazla satıcı ile görüşmeniz durumunda, hem hangi parçaların daha uygun olduğu konusunda bilgi sahibi olursunuz, hem de parçaların fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

  Bilgisayarın parçaları nelerdir?

  Bilgisayar Bileşenleri (Hardware) bölümünde, bilgisayarlarda en çok kullanılan parçalar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

  Bilgisayarı sizin için toplayacaklar mı?

  Parçaları satın alacağınız satıcının parçaları sizin için monte edip etmeyeceğini, edecekse bunun için bir bedel talep edip etmeyeceğini öğrenin.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Toplama Bilgisayar Nedir? Toplama Bilgisayar Hakkında Teknik Bilgiler

  Reklam  iyi ve güzeldi çok yardımcı oldu tşkrlr :D 3. 3
  AYSEVEN
  Bayan Üye
  Toplama Bilgisayar Nedir, adı üstünde toplanmış haldeki tüm parçaların bir araya getirilmesi ile yapılan pc burada parça uyumuda önemli kapasite ve kalitede önemli+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi