Kontakt lenslere dikkat!

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Kontakt lenslere dikkat! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Kontakt lenslere dikkat!

  Reklam  Kontakt lenslere dikkat!

  Forum Alev
  Gözdeki bozuklukların giderilmesi için kullanılan kontakt lenslerin, uygun olmayan şekilde kullanılması halinde gözde körlüğe varacak bozukluklara yol açabileceği bildirildi.
  Gaziantep Mirkelam Göz Merkezi göz hastalıkları ve cerrahisi uzmanlarından Opr. Dr. M. Selçuk Dayı, son yıllarda kullanımı artan kontak lenslerle ilgili gençleri uyardı. Renkli gözlere sahip olmak ve daha güzel görünmek isteyenlerin lens kullanmadan önce mutlaka hekime müracaat etmelerini isteyen Opr. Dr. Dayı, "Göze lens uygulaması yapılmadan önce mutlaka kontrol edilmesi lazım. Gözün lense karşı alerjisi var mı? Bu hekim tarafından belirlenmelidir" dedi.
  Kontak lensin gözdeki bozuklukların giderilmesi için kullanılan bir yöntem olduğunu belirten Dayı, ancak son zamanlarda yurt dışından ticari kaygılarla getirilen ucuz lenslere dikkat edilmesini istedi. Tamamen ticari kaygılarla getirilen ucuz lenslerin yapımında kullanılan bazı maddelerin gözü olumsuz etkileyebileceğini, körlüğe varabilecek rahatsızlıklara yol açabileceğini kaydeden Opr. Dr. Dayı, "Ucuz lensler yerine hekimlerin tavsiye ettiği ve Sağlık Bakanlığı onaylı lensler kullanılmalıdır. Çünkü
  ucuz lenslerin yapımında kullanılan bazı maddeler göz için zararlı olabilir" diye konuştu.
 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Kontakt lenslere dikkat!

  Reklam  Göz sağlımız çok önemli, dikkat etmeliyiz :o
  Bilgiler için teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi