Gözde Kanser Olur Mu ?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Gözde Kanser Olur Mu ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Gözde Kanser Olur Mu ?

  Reklam  Gözde Kanser Olur Mu ?

  Forum Alev
  Göz ve çevresinde iyi huylu veya kötü huylu (kanser) kitleler nadir gözükmekle birlikte, saptandığında, gözün ve hatta yaşam kaybına kadar varabilecek olumsuzluklar yaratabilir. Göz ve çevre dokularında yerleşen tümörlerin doğru tanısı, tedavinin zamanında yapılabilmesi yönünden önem taşır.


  Göz Hastalıklarının göz ve çevre dokulardan köken alan veya bu bölgeye metastaz yapan tümörleriyle ilgilenen bilim dalı ‘Oküler Onkoloji’ olarak adlandırılmaktadır. Oküler Onkoloji, bir üst bilim dalı olarak, göz ve etrafındaki tümörlerin diğer göz hastalıklarıyla ayırıcı tanısını sağlamayı, bu tedavi sürecinde gözün ve görmenin mümkün olduğunca korunmasını, yaşam süresini uzatmayı ve tedavi sonucunda estetik görünümün korunarak iyi bir yaşam kalitesi sunmayı amaçlar. Bu konunun uzmanları genellikle eğitim veren devlet hastaneleri ve tam donanımlı üniversite hastanelerinde görev yapmaktadır.

 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Gözde Kanser Olur Mu ?

  Reklam  Gözde Kanser Olur Mu ?; gözde kanser oluyor malesef hem iyi huylu hem kötü huylu he gözün kendisinden hem dış etkenlerden ve ya diğer organlardan bulaşabiliyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi