Renk körlüğü rahatsızlığının tedavisi varmıdır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Göz Sağlığı Bölümünden Renk körlüğü rahatsızlığının tedavisi varmıdır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Renk körlüğü rahatsızlığının tedavisi varmıdır

  Reklam  Renk körlüğü rahatsızlığının tedavisi varmıdır

  Forum Alev
  Renk körlüğü rahatsızlığının tedavisi varmıdır
  Renk körlüğü (Daltonizm) günümüzde bilinen bir tedavisi bulunmamaktadır.Renk körü olan kişi renk körlüğü için özel lens kullanarak renk görme ve renk ayırma sorununu ortadan kaldırabilmektedir.Renk körlerinin renkleri tanımlamak için kullandığı lensin adı kromojen' dir.Renk körlüğü bulunan kişiler kromojen renk görme sistemini gözlük veya lens olarak tercih edebilirler.

  Renk körlüğü'nin giderilmesinde kullanılan kromojen lenslerin tedavi edici özelliği bulunmamaktadır.Gözde kaldıkları sürece renklerin ayırt edilmesini sağlamaktadırlar.

  Bir kaç bilim adamı renk körlüğünün tedavisini gerçekleştirebilmek için maymun denekler kullanarak renk körlüğü düzeltici genleri tespit ederek, kırmızı-yeşil renk körlüğü üzerine bir çalışmada bulundu ve başarılı olundu.Ancak bu buluş şu an için araştırma safhasındadır.

  Renk körlüğü'nün şu anda hiç bir tedavisi bulunmamaktadır. 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Renk körlüğü rahatsızlığının tedavisi varmıdır

  Reklam  Renk körlüğü rahatsızlığının tedavisi varmıdır; tıp ilerledi şimdi lens gözlük tüm renkler ayır edilebiliyor yüz yıl önce yaşayan birinin bu şansı yoktu şimdi şanslıyız+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi