Objektif Grubundan Yeni Albüm: "Sokağın Sesi"

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Güncel Müzik Haberleri Bölümünden Objektif Grubundan Yeni Albüm: "Sokağın Sesi" ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  bucali
  Emekli
  Reklam

  Objektif Grubundan Yeni Albüm: "Sokağın Sesi"

  Reklam  Objektif Grubundan Yeni Albüm: "Sokağın Sesi"

  Forum Alev

  Türk Rock Müziğinin usta müzisyeni ve en özel yorumcularından Vecdi Yücalan’ın liderliğindeki Objektif grubu, yedi yıl aradan sonra gerçekleştirdiği yeni albümü “SOKAĞIN SESİ”ni, Mart’ın son haftası END Müzik etiketiyle müzik severlerin beğenisine sunuyor... Yönetmenliğini Serdar Seki’nin üstleneceği ilk video klip parçası “Can Suyu”, özel görüntüleriyle önümüzdeki günlerde beyazcamda rockseverlerle buluşacak.


  Daha önce “Tımarlı Hastane” (1990), “Hayal ve Yaşam” (1993), “Kuşkular” (1996) ve son olarak “Künye” (2000) adlı albümleriyle çıkışlarını sürdüren, kendi deyimleriyle “Halk Rock” temsilcisi Objektif, Türkiye’de kaliteli ve düzgün Türkçe ile müzik dinlemeyi ilke edinen kitlelerin gönüllerinde özel bir öneme ve ayrıcalıklı yere sahip. Grubun lideri ve aynı zamanda albümün prodüktörü de olan Vecdi Yücalan’a “yeniden bir albüm yapıp yapmayacağı” sıkça yöneltilen soruların başında geliyordu, arkadaşlarıyla beraber bu bekleyişi uzun zamandır üzerinde çalıştığı “SOKAĞIN SESİ” albümüyle yanıtlıyor ve rock müzik listelerinin zirvelerinde bıraktığı yere tekrar geri döneceğe benziyor.

  Vecdi Yücalan, Gerçek bir Rock Müzik albümünde olması gereken tüm özelliklere sahip olduğuna inandığı yeni çalışmasını:“önceki albümümüze göre daha fazla aşk şarkısına yer verdik, tüm dünyada trend olan ve milyonların aynı anda dinlemekten keyif alacağı daha modern bir sound’a yöneliş var, ayrıca sürrealizm ve protest şarkılarda albümün olmazsa olmazları arasında” şeklindeki sözleriyle özetliyor.

  Bu anlamda son yıllarda ülkemizde yapılan en iddialı rock müzik albümü olarak nitelendirilebilecek olan “SOKAĞIN SESİ” nin sanat yönetmenliğini başarılı birçok müzikal projeye imzasını atmış olan Serhat Hacıpaşalıoğlu gerçekleştirdi. Yeni müzisyen kadroyla, uzun bir hazırlık dönemi sonrası “baştan sona keyifle dinlenebilecek bir Objektif albümü oluşturmak için büyük bir titizlikle çalışılan ve sonuç olarak, ortaya uzun zamandır müzikseverlerin özlediği nitelikte dört dörtlük bir rock müzik albümü çıktığını” söyleyebiliriz…

  Hepsi yeni ve birbirinden farklı güzellikte toplam 11 parçadan oluşan albümde söz ve besteler Vecdi Yücalan’a ait:

  CD Track:

  1- Otobüs
  2- Kerkük Zindanı
  3- Olabilecek
  4- Can Suyu
  5- Ağaç
  6- Ne Oldu Nasıl Oldu
  7- Oğlum Oğlum
  8- Beni Yalnız Bırakma
  9- Leşçi
  10- Aşkının Peşindeyim
  11- Yuh

  (Albümde yer alan ve yıllar evvel Cem Karaca’nın da yorumlamış olduğu “Kerkük Zindanı” adlı anonim parçanın düzenlemesi Hakan Şavklı ve Vecdi Yücalan’a ait, daha önce “Künye” albümünde yer alan ve yeni düzenlemesiyle Dünyamızdaki Küresel ısınmayı 8 Dakikalık bir video klip belgeselle anlatan “Yuh” adlı parçada yine bu albümde yer alıyor.)

  Objektif’in “SOKAĞIN SESİ” albümü, usta müzisyenlerin icralarıyla zenginleşiyor: Gitarda Vecdi Yücalan’ın özellikle çalışmaktan büyük zevk aldığım ve dünya çapında bir gitar virtüözü dediği Hakan Şavklı, basgitarda Başat Karakaş, klavyelerde Bülent Güven, davulda Gökçe Dayanç, vokal ve gitarda Vecdi Yücalan… Albümün mix ve masteringi Cem Büyükuzun, ton maisterliği ise Vecdi Yücalan ve Toygar Işıklıya ait. Kayıtlar SMC Rec Hause’da gerçekleştirilmiş.

  “SOKAĞIN SESİ” albümü, adı Objektif grubunun adıyla özdeşleşen, usta müzisyen, besteci, söz yazarı, yorumcu ve enstrumanist olarak, müzisyenlik anlamında ilk albümünden bu yana olgunlaşarak, bu günlere ulaşan ve pozitif anlamda gelişen çizgisiyle Vecdi Yücalan’ı, müzikseverlerle buluştururken; son yıllarda Türk rock müziğinin gerçekten de beklediği, uzun zamandır aradığı, nitelikli kaliteli bir albüm beklentisine yanıt verecek özelliğini de fazlasıyla taşımakta.

  Yalnızca Objektif’in değil, Türkiye’nin de “SOKAĞIN SESİ” olmaya aday olan cesur, yenilikçi ve değerli bir çalışma olan albüm, çok yakında tüm müzik marketlerde meraklılarını bekliyor olacak... 2. Alev
  Özel Üye

  Objektif Grubundan Yeni Albüm: "Sokağın Sesi" Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi