NOD32 AntiVirus System (Türkçe) 3.0.669 17.1 Mb

+ Yorum Gönder
Programlar ve Güvenlik Programları Bölümünden NOD32 AntiVirus System (Türkçe) 3.0.669 17.1 Mb ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  IIMyErenII
  Özel Üye
  Reklam

  NOD32 AntiVirus System (Türkçe) 3.0.669 17.1 Mb

  Reklam  NOD32 AntiVirus System (Türkçe) 3.0.669 17.1 Mb

  Forum Alev
  Tanıtım:
  NOD32 Kontrol Merkezi
  Merkezi yönetim modülüdür. Çeşitli özelliklere, araçlara ve ayarlara erişim sağlar; bütün sistem bileşenlerini bütünleştirir. Sistem bileşenleri her biri kolay kullanılabilir dizin sisteminde geliştirebilecek dört farklı gruba ayrılır. Daha geniş güvenlik sağlamak için, ayarlar şifre korumalı şekilde düzenlenip izin verilmeyen erişimi ve modifikasyonları önler.

  Özellikleri:
  Varolan anti virüs modül ve filtrelerinin merkezileştirilmiş yönetimi
  Intuitive directory tree style system şunlara kolay erişim için kullanılır:
  Otomatik, İnternet/LAN Güncelleme modülü
  Günlük dosyalar ve bütün yüklenmiş modüller için merkezileştirilmiş sistem
  AMON- Var olan on-access monitor (ekran)
  NOD32- tercihe bağlı tarama
  IMON- Internet monitör "POP3" protokolü yoluyla gelen elektronik postayı tarar.
  EMON- tamamlayıcı elektronik posta tarama modülü MAPI ara yüz yoluyla gelen elektronik postayı tarar. (detaylar aşağıda)
  Esnek görev düzenleyici ve planlama modülü.
  Karantina dizini
  Anahtar sistem bilgisi.

  Otomatik Güncelleme Modülü
  Sık güncelleştirmeleri ve işletilebilir bileşenlerin geliştirilmesini destekler.
  Çoğu güncelleştirme "on-the-fly" şeklinde yapılır, bilgisayarı yeniden başlatmanızı gerektirmez.
  Virüs veritabanında yapılan küçük çaplı güncelleştirmeler yükleme süresini ve ağ bağlantılarının tıkanıklığını en düşük değerlerine indirir.
  Güncelleştirmelerin düzenlenmesini ve çeşitli güncelleştirme profillerinin seçimini sağlar.
  Kullanıcının belirlediği aralıklarla veya daha önceden tanımlanmış olayların var oluşuna göre güncelleştirme olup olmadığını denetler.
  Bilgisayarların çevirmeli erişimlerinde akıllı güncelleştirme seçenekleri sunar.
  Proxy-sunucuları destekler. (Basic ve NTLM authentication).
  İnternet erişimi olmayan bölgesel bir bilgisayardan (LAN kullanan bir bilgisayar gibi) güncelleştirme yapılmasına izin verir.
  Geliştirme sistemi çoklu-seviye hiyerarşiyi ve/veya büyük bir firma ya da organizasyonun gereksinimlerini yansıtabilir.
  İnternete bağlı olmayan bilgisayarda disk ya da CD için gerekli olan güncelleştirmeyi yapar.
  Yapılandırma ayarları yöneticinin bilgisayarından bölgesel istasyonlara dağıtılabilir.
  Yapılandırma dosyasının sistem parametrelerini, ilk yüklenme esnasında ve/veya sonradan yapılacak güncelleştirmeler sırasında, ağ üzerinden oluşturma seçeneği sunar.
  Son kullanıcı istasyonlarında "Sessiz mod" seçimi sunar: Duyuru mesajları yalnızca idareciye gönderilebilir.
  Ayarlara şifre koruma konabilir.

  NOD32 Tarama Modülleri
  NOD32 sisteminin tüm tarama modülleri ( on-access monitörleri, filtreler, tercihe bağlı tarayıcılar, e-posta sunucu çözümleri, gateway filtreleri, API ve DLL modülleri, vb.) tüm desteklenen platformlarında aynı kompleks tarama motorunu kullanır.  AMON
  AMON (anti virüs Monitor) Windows 95 / 98 / ME / NT / 2000 / 2003 / XP için kullanılan bir on-access tarayıcıdır. Olası bir durumda ikaz vermesine rağmen arka planda çok sessiz çalışır ve büyük bir ihtimalle de siz engellenmiş bir dosya açıp da pop-up penceresi açılana kadar uyarının farkına bile varmazsınız.

  Özellikleri:
  Geliştirilmiş NoD32 tarama motorunu kullanır.
  Virüs bulaşmış dosyaların açılması, çalıştırılmasını önler ve bu tür dosyalar oluşurken uyarır.
  Sistem başlangıcında otomatik olarak devreye girer.
  Disket açılış kesimini açılış ve kapatışta tarar.
  Virüs bulaşması; ağ bağlantılarındaki veya SMTP protokolü kullanan e-postalarda hata oluşması durumunda uyarı gönderir.
  Çoklu Terminal Sunucu ortamlarını destekler.
  Adreslenmiş ağ disklerini de tarar.  Microsoft Windows için NOD32 (Tercihe bağlı tarama)

  Evdeki ya da ofisteki bilgisayarlarınızda Microsoft Windows 95/ 98/ ME'den Microsoft Windows NT/2000/2003/XP'ye kadar Windows destekli serilerde tercihe bağlı olarak tarama yapar.

  Özellikleri:

  Kullanımı kolay GUI ve buna ek olarak alternatif komut satırı ile çalıştırma sağlar.
  Windows Explorer'ın içerik menüsüne kendini ekleyerek taranan hedefin yalnızca bir tıkla çabuk seçimini sağlar.
  İşletim sistemi hafızasını tarar ve kendi bütünlüğünü denetler.
  Virüs bulaşmış objeler silinir, yok edilir ve karantinaya atılır.
  Üzerine yazılımı kilitlenmiş dosyalara süzülen zararlı objeleri yok eder. (örneğin, yüklenmiş DLL dosyaları)
  Çalışmakta olan virüs, solucan ve truva atlarını yok eder.
  Outlook ve Outlook Express e-posta veritabanlarını tarar.
  Çeşitli kullanıcı profilleri kullanarak planlanıp çalıştırılabilir.
  Detaylı, interaktif çevrimiçi yardım içerir.

  Editörün Yorumu
  NOD32 AntiVirus System bir güvenlik yazılımı olarak barındırmış olduğu özellikler ve performansıyla günümüzün en iyi AntiVirus yazılımlarından birisidir. Gerçek zamanlı koruması ile sisteminizi her an denetim altında tutarak zararlıların sızmasını engellemektedir. Virüslere, casus yazılımlara(spyware), truva atlarına(trojan), solucanlara(worm), reklam amaçlı yazılımlara, şifre çalmaya yönelik hareketlere(phishing), korsan saldırılarına(hackers) karşı sisteminizi koruyabilmektedir. Sahip olduğu şu 5 koruma modülü ile sistemi bütünüyle korumaktadır:

  AMON, sistem üzerindeki tüm hareketleri izleyerek dosyalara herhangi bir zararlının bulaşmasının önüne geçmektedir. Çalıştırılan uygulamaları denetim altında tutmaktadır. Sistemin kendi içerisindeki güvenliği AMON tarafından sağlanmaktadır. Dosyaları açarken, yeni bir dosya oluştururken ve dosyalarda düzenleme yaparken taramaktadır. Sistemde bulunan sürücüleri, yerel diskleri ve bağlı olunan ağı da denetlemektedir. Ayrıca bilgisayar açılıp, kapatılırken de koruma sağlamaktadır. Bulmuş olduğu zararlıları otomatik olarak karantinaya atmaktadır. Veritabanı ise internet üzerinden otomatik olarak güncellenmekte ve bu sayede her an yeni zararlılara karşı hazır olmaktadır. Bilgisayar açılışında otomatik olarak devreye giren AMON bulduğu zararlıları sistemden temizlerken herhangi bir zarar vermeyip, yalnızca zararlının bulaştığı alanda işlem yaparak temizliği gerçekleştirmektedir.

  DMON, sisteminizdeki dökümanları zararlılara karşı korumakta, belgelerinizin güvenliğini sağlamaktadır. Günümüzde birçok virüs ya da genel anlamıyla zararlı sisteme word, excel, power point uygulamaları ile oluşturulan dökümanlar ile bulaşmaktadır. İşte NOD32 AntiVirus Systemn yazılımı bu alana özel bir modül oluşturarak bu açığı kapatmaktadır.

  EMON, MS Outlook yazılımı ile gerçekleştirmiş olduğunuz e-posta alışverişini denetlemeye yarayan bu modül, e-posta yoluyla size gönderilen zararlıları tespit ederek sistemi bu alanda da güvende tutmaktadır. Hem gelen hem giden e-postalarını tararken tespit etmiş olduğu zararlıları karantinaya alarak normal çalışma sistemi bu modülle de uygulamaktadır.

  IMON, internet üzerinden gelebilecek zararları engelleme işlevini gören, tüm internet trafiğini takip ederek sistem güvenliğini en üst düzeye çıkaran modüldür. IMON internet uygulamalarının tümünü denetleme altında tutmaktadır. Kullanmış olduğunu tarayıcı ile sörf yaparken gezilen sayfaları taramaktadır. İnternet üzerinden indirmiş olduğunuz dosyaları siz innDirirken eş zamanlı olarak denetlemektedir. POP3 destekli e-posta istemci yazılımınızla almış olduğunuz e-postalar içinde koruma sağlayan IMON açık olan portları dahi denetlemektedir. Kısacası IMON internet bağlantısı ile sisteme hiçbir zararlının bulaşmamasını sağlamakta ve internet korumasını mükemmel bir biçimde gerçekleştirmektedir.

  NOD32, yerel sistem koruması olup, ayarlamanıza bağlı olarak ister belirli zamanlarda sistem taraması yapmanızı, isterseniz istediğiniz zaman elle tarama işlevini gerçekleştirmenizi sağlayan modüldür. İnternet üzerinden otomatik olarak yenilenen veritabanı ile sistemde bulunan zararlıları temizleme konusunda büyük başarıya ulaşan NOD32 hızlı tarama yapması ve bunun yanında tarama yaparken sistem kaynaklarını az kullanması ile de ön plana çıkmaktadır.

  Log
  Gelişmiş kayıt tutma özelliği anlamına gelen ve NOD32'nin büyük önem verdiği bir modüldür. Durum, tehdit ve tarama kayıtları olmak üzere üç ayrı kategoride log tutan NOD32, bu kayıtlar sayesinde daha kullanışlı hale gelmektedir. NOD32'nin gerçekleştirmiş olduğu işlevleri takip edebileceğiniz bu kayıtlar bir AntiVirus yazılımı için büyük önem taşımaktadır.

  Sistem
  NOD32 AntiVirus System yazılımı sistem kaynağı kullanımı konusunda büyük başarıya sahiptir. İşlemci ve ram kullanımını minimum düzeyde tutarak adeta çalıştığını dahi unutturmaktadır.
  Sistem açılış ve kapanış hızlarına etki etmemektedir. Çok hızlı çalışan bir yazılım olan NOD32 bu hızını ve az sistem kaynağı kullanmasını assembly ile yazılmasına borçludur. Yapılacak işlemler direk işlemci komutları ile yapılır. Bu nedenledir ki hem çok hızlıdır hem de sisteme uyumu kolay olur. Sisteme kurulum ve kaldırılımı en basit AntiVirus yazılımıdır. Kaldırıldıktan sonra sistemde herhangi bir eklenti bırakmaz. Hiç kurulmamış gibi sistemden kaldırılır.

  Kullanılabilirlik
  NOD32 AntiVirus System yazılımının arayüzü kullanım kolaylığı sağlamak açısından farklı bölümlere geçiş şeklinde hazırlanmıştır. Yani Kontrol Merkezi üzerinde tercih ettiğiniz bir bölüme tıklayarak o bölümün sağ tarafta açılmasını sağlayarak kullanabilirsiniz. Diğer AntiVirus yazılımlarına göre bu farklı bir kullanım tipi olarak görünse de kısa zamanda alışığ kolayca kullanılabilir hale gelmektedir.

  Yenilikler
  Windows Vista desteği
  Gelişmiş rootkit koruması

 2. 2
  Deli Mayın
  Yeni Üye

  --->: NOD32 AntiVirus System (Türkçe) 3.0.669 17.1 Mb

  Reklam  Teşekkür ederim kardeş ama bu deneme sürümüymüş bunu nasıl tam sürüm haline getirebilirim bu konuda beni aydınlatırsan sevinirim şimdiden teşekkür ederim iyi akşamalar... 3. 3
  Cedric
  Emekli
  Bunu tam sürüm haline getirebilmeniz için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor.Programın deneme sürümü bitmeden yada bittikten sonra ödeme yapmanız için mesaj gönderir.Eğer bu mesajlarda programı tam sürüm kullanmak istediğinizi işaretlerseniz, diğer adımları izleyerek uygun bir şekilde tam sürüme ulaşmış olursunuz.
  İnternet üzerinde birçok yasa dışı yöntem dolaşıyor ama haksız kazanca hayır demek için lütfen programın kopyasını değil orjinalini kullanın.
 4. 4
  €lizabeth
  Emekli
  Teşekkürler indiriyorum kurması zor değildir işşlahh :)

 5. 5
  knight1180
  Yeni Üye
  teşekkürler inş link kırık çıkmaz

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi