Kalbinizin Sesi

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Güzel Yazılar / Makaleler Bölümünden Kalbinizin Sesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  zelihaa
  Bayan Üye
  Reklam

  Kalbinizin Sesi

  Reklam  Kalbinizin Sesi

  Forum Alev
  KALBİNİZİN SESİ *
  Bu öykü, çiftlikten çiftliğe, yarıştan yarışa koşarak atları terbiye etmeye çalışan gezgin bir at terbiyecisinin genç oğlunun öyküsüdür.
  Orta ikideyken, büyüdüğü zaman ne olmak ve yapmak istediği konusunda bir kompozisyon yazmasını ister hocası. Çocuk, bütün gece oturup günün birinde at çiftliğine sahip olmayı hedeflediğini anlatan 7 sayfalık bir kompozisyon yazar. Hayalini en ince ayrıntılarıyla anlatır. Hatta hayalindeki 200 dönümlük çiftliğin krokisini de çizer. Binaların, ahırların ve koşu yollarının yerlerini gösterir.
  Ertesi gün hocasına sunduğu 7 sayfalık ödev, tam kalbinin sesidir. İki gün sonra ödevi geri aldığında, kağıdın üzerine kırmızı kalemle yazılmış kocaman bir sıfır ve "Dersten sonra beni gör" uyarısını görür. "Neden sıfır aldım ?" diye merakla sorar hocasına. "Bu ödev, senin yaşında bir çocuk için gerçekçi olmayan bir hayal" der hocası. "Paran yok. Gezgin bir aileden geliyorsun. At çiftliği kurmak büyük para gerektirir. Önce araziyi satın alman lazım. Damızlık hayvanlar da almalısın. Bunu başarman imkansız" der ve ekler : "Eğer ödevini gerçekçi hedefler belirledikten sonra yeniden yazarsan, o zaman notunu yeniden gözden geçiririm."
  Çocuk evine döner. Uzun uzun düşünür. Babasına danışır. "Bak oğlum," der babası, "bu konuda kararını kendin vermelisin. Bu, senin için oldukça önemli bir seçim." Çocuk bir hafta kadar düşündükten sonra ödevini hiçbir değişiklik yapmadan geri götürür hocasına. "Siz verdiğiniz notu değiştirmeyin ..." der, "ben de hayallerimi."
  O orta iki öğrencisi, bugün 200 dönümlük arazi üzerindeki 1000 metrekarelik evinde oturuyor. Yıllar önce yazdığı ödev ise şöminenin üzerinde asılı…
  Kimsenin, hayallerinizi çalmasına izin vermeyin. Ne durumda olursanız olun, KALBİNİZİN SESİNİ DİNLEYİN !.. 2. 2
  tontiş
  Usta Üye

  --->: Kalbinizin Sesi

  Reklam  Kimsenin, hayallerinizi çalmasına izin vermeyin. Ne durumda olursanız olun, KALBİNİZİN SESİNİ DİNLEYİN !..


  bencede 3. 3
  rabia07
  Usta Üye
  KALBİNİZİN SESİNİ DİNLEYİN !..
  Bu güzel paylaşım için teşekkürler.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi