Kıvırcık deyip geçmeyin

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik - Moda Bölümünden Kıvırcık deyip geçmeyin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  şeyda
  Üye
  Reklam

  Kıvırcık deyip geçmeyin

  Reklam  Kıvırcık deyip geçmeyin

  Forum Alev
  Saçlarınız kıvırcıksa ve nasıl başa çıkacağınızı bilemiyorsanız, yazımızı okuyup, önce hangi tip kıvırcık saça sahip olduğunuzu sonra da bu tipe uygun bakım ve kesimi öğrenin.


  Kıvırcık saçları azımsamayın. Kıvırcık diye tarif edilebilecek o kadar farklı türde saç var ki... Üstelik bunların hepsi için farklı bakım ve kesimler uygulamak gerekiyor. Böylece saçın kıvrımları ortaya çıkıyor ve hani o şampuan reklamlarında gördüğünüz düzgün kıvırcık saçlar halini alıyor. İşte farklı kıvırcık saç tipleri ve bunlara uygun bakım ve kesim şekilleri:
  Yumuşak bukleler
  Buklelerin görünümü: Neredeyse yok gibi duran yumuşak kıvrımlar.

  Hangi saç tipinde görülür? İnce saçlarda.

  Hangi ünlü bu saç tipine sahip? Kate Hudson, Madonna, Mischa Barton

  Uygun kesim: Ön tarafı köşeli ve gerisi katlı olan bir saç kesimi, saçı hafifleştirip, düzleşen buklelerin tekrar düzgün buklelere dönüşmesini sağlar.

  Uygun bakım: Saçlarınızı vigolu bir fön makinası yardımıyla, bölüm bölüm ayırıp kıvırtarak kurutun. Ayrıca buklelerin tutulup uzun süre sabit kalmaları için köpük ve sprey jölelerden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca daha kıvırcık görünüm için saçlarınızı ince bigudilerle de sarabilirsiniz.


  İri bukleler
  Buklelerin görünümü: İri ve dalgalı görünüm.

  Hangi saç tipinde görülür? Kalın, dolgun saç tipinde.

  Hangi ünlü bu saç tipine sahip? Beyoncé, Catherinze Zeta-Jones.

  Uygun kesim: Bu saç tipine uygun kesimde saçlar katlı kesilmeli, tepedeki katlarsa uzun bırakılmalıdır. Bu uzunluk, saçı bastırıp buklelerin iri dalgalar halinde görünmesini sağlar.

  Uygun bakım: Öncelikle bukle belirginleştirici bir sampuan ve saç kremi kullanmakla başlayın. Saçlarınızı fön makinaı kullanmadan doğal olarak ya da vigoyla kurutun. Saçlarınız tamamen kuryana kadar dokunmayın. Ardından parmaklarınızla bukleleri ayırın. Evde maşanız varsa bundan da faydalanabilir, buklelerin yüzünüzü çevrelemesini sağlayabilirsiniz. Krem ya da serum tarzı ürünleri sürüp saçlarınızın elektrikli görünmesini engelleyebilirisniz. Ayrıca parlaklık veren briyantin tarzı bir üründen de az miktarda sürebilirsiniz.


  Sık bukleler
  Buklelerin görünümü: Tüm saçı saran küçük ve sık bukleler.

  Hangi saç tipinde görülür? Genellikle etnik saç tiplerinde.

  Hangi ünlü bu saç tipine sahip? Oprah, Alicia Keys, Nicole Kidman

  Uygun kesim: Bu saç tipiyle yapabileceğiniz iki şey var. Eğer retro, afro tarzında bir saç istiyorsanız, saçlarınızı bir boyda kestirmelisiniz. Saçınız ne kadar kısa olursa, afro da o kadar belirgin olur. Diğer alternatif de saçları uzun katlar halinde kesmek. Böylece saçın ağırlığı bastıracağı için dalgalar fazla kabarmadan kontrol altına alınmış olur.

  Uygun bakım: Nemlendirici bir şampuan ve saç kremi kullanın. Bu saçlarınızı yumuşatır. Saçlarınızı doğal bir şekilde kuruttuktan sonra bir krem veya serum yardımıyla şekle sokup, kabarmalarını engelleyin. Zeytinyağı da bu saç tipi için son derece yararlıdır. 2. 2
  cxc_007
  Üye
  Reklam  valla benim kafa subay tıraşı bayn olmuş olsaydım kel olurdum allah kolaylık versin en zor bayanların işi saç kuoför iyiki erkeğim :) 3. 3
  OriqinaL..!
  Üye
  Saçım kıvırcık değil ama dönük .. :)
  Öğrendiğim iyi oldu
  Sağol +Rep .. :)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi