Gençlik Maskesi Tarifi

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Gençlik Maskesi Tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Gençlik Maskesi Tarifi

  Reklam  Gençlik Maskesi Tarifi

  Forum Alev
  Gençlik Maskesi Tarifi


  Ciltte oluşan sarkma ve kırışıklıkların ana nedeni, 'kollajen' diye adlandırılan bağ dokusudur. İşin sırrı burada.. Dokuları yerinde tutan temel yapıtaşı olan bir proteinin adıdır kollajen. Azalması ve yapısının bozulması ile ciltte sorunlar meydana geliyor. Cilde elastikiyetini veren bağ dokusu elemanı ise 'elastin'dir. Bu proteindeki azalma da, sarkma ve kırışıklıkların en önemli nedenidir. Piyasadaki birçok pahalı yaşlanma karşıtı kırışık kreminin içeriğinde de farklı miktarlarda kollajen ve elastin yer alıyor. Kırışık ve sarkmaları önlemek ya da geriletmek için illa ki bu pahalı kremlere servet ödemeniz gerekmez! Birçok besin bu konuda imdadımıza yetişir. En etkili olanları ise yumurta ve zeytinyağıdır. Yanlış duymadınız; bu iki madde birleşince yalnızca tavada yumurta değil, etkili ve doğal bir kırışık ve sarkma kremi elde etmiş oluyorsunuz!

  YUMURTADAKİ MUCİZE
  Yumurtanın kırışıklık ve sarkmaları önleyici- tamir edici etkisi, içerdiği yüksek miktardaki kollajen ve elastine bağlı. Cildin kaybettiği bu iki yapıtaşı proteinini cilde geri veriyor. İçerdiği kök hücreler vasıtasıyla ciltte bir nevi 'kök hücre nakli' etkisi yapıyor! Bu da cildi yeniliyor. Üstelik ciltte emilim oranı çok yüksek. Çünkü cilt yapımız ile ortak birçok önemli yağ içeriyor yumurta. Bunun yanında, yumurta maskesi ciltten çıkarılırken 'peeling' etkisi yapıp cildi ölü tabakadan da arındırıyor. Bir taşla üç kuş yani... Ayrıca cilt güzelliği için günde 1 adet haşlanmış yumurta yemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü cilt sağlığı ve güzelliği için yalnızca dıştan bir şeyler sürmek yetmez, içten besin yoluyla da desteklemek gerekir. Antioksidan özelliği olan taze meyve-sebzeleri DE mevsiminde bolca tüketmek son derece faydalıdır.

  KIRIŞIKLIKLARA SAF ZEYTİNYAĞI
  Zeytinyağı da güzelliğe katkısı olan en önemli besinlerinden. Eski çağlardan beri hem güzellik, hem de şifa amaçlı kullanılmış mucizevi bir nimet. Antik dönemlerde bile kırışık ve sarkma tedavisinde kullanılmış. Yüksek miktarda antioksidan, Omega 3 ve skualen içeriyor. Bunlar hücre yenileyici ve tamir edici özelliğe sahip maddelerdir. Aynı zamanda etkili bir nemlendiricidir zeytinyağı. Unutmayalım, nem kaybı ve kuruluk, kırışıklıkların en önemli sebebidir.

  GENÇLİK MASKESİ TARİFİ
  Şimdi gelelim "süper ikili" yumurta-zeytinyağı maskemizi nasıl uygulayacağımıza... Tercihen buhar banyosu ile temizlenip veya gül suyu ile silinip kurutulmuş cilde bir yumurta sarısının tümünü krem sürer gibi uygulayın. 5-10 dakika içerisinde kuruyup yüzünüzde jelatinimsi bir tabaka oluşturacaktır. Sonra bu tabakayı soyun. Bu işlem ciltte peeling' etkisi yapar, ölü tabakayı yok eder. Sonra cildinizi ılık suyla yıkayıp kurulayın ve halis sızma zeytinyağından 1 çay kaşığı yüzünüze ve boynunuza sürün. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü gül suyu ile temizleyin ve bir buz kalıbını (tercihen dolapta dondurulmuş maden suyu olsun) yüzünüzde dolaştırarak cildinizi sıkıştırın. Ayrıca cilt güzelliği için yumurta gibi zeytinyağını da her gün 1 tatlı kaşığı tüketin.

 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Gençlik Maskesi Tarifi

  Reklam  Genç ve güzel görünmek için öncelikle sağlıklı beslenmek gerekir. Bol su tüketmek gerekir ve birde en azından yürüyüş yapmak gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi