Allık Sürme Sanatı

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Allık Sürme Sanatı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DereeN
  Usta Üye
  Reklam

  Allık Sürme Sanatı

  Reklam  Allık Sürme Sanatı

  Forum Alev
  Allık Sürmek

  İyi bir Mahmure okuru olduğundan makyaj sınavlarının birçoğunu başarıyla atlattın. Peki, neden hala allığını sürdüğünde Kelly Osbourne'a benziyorsun?

  İşte makyajın en önemli "detayı" olan allık sürmenin püf noktaları


  Renk tonları
  1-Şeftali: Açık tenli ve sarışınsan bu renk tam sana göre.
  2-Pembe: Buğday tenli ve kumrallar bu tonları tercih etmeli.
  3-Toprak: Esmerler yüz hatlarını belirginleştirecek kahve tonlarını kullanmalılar.


  Gölge oyunları
  Allık, sadece yüzünü renklendirmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli gölgelendirmelerle yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağlar. İşte bunun için yapman gerekenler...

  Yüzün ovalse

  Kalem veya stick allığınla elmacık kemikleri ve çenene küçük çarpı işaretleri yap. Sonra da bunları parmağınla hafifçe dağıt.  Yüzün yuvarlaksa
  Yüzünü daha ince göstermek için, fotoğraftaki gibi her iki kaşının üst kısmına, şakaklarına ve alt kısmına küçük çarpılar yapıp, yine parmaklarınla dağıt.


  Yüzün uzunsa
  Yüzünün daha oval görünmesini sağlamak için allığını saç diplerine elmacık kemiklerine ve çenene uygulayıp, iyice dağıt.

  Dilersen üzerine bir kat transparan pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsin.  Hangi allık nasıl sürülür?
  Toz allık

  Toz allıklar cilde mat bir görünüm verir. Fazla pratik değildir ama gün boyu kalıcılığını sürdürür. Nasıl uygulayacağına gelince.

  Büyük allık fırçanı toz allığının üzerine sürüp, fazlalığını hafifçe silkeledikten sonra, elmacık kemiklerine uygula.

  Gölge yapmak için allığının bir ton koyusunu şakaklarının alt kısmına ince bir çizgi şeklinde sürüp iyice dağıt. Fazlalığını kağıt peçeteyle alıp, üzerine bir kat transparan pudra sür.


  Likit allık
  Cilde bebeksi bir pembelik vermek için daha iyi bir yol olamaz! Çok yaygın olmasa da büyük cosmo-shop'larda rahatlıkla bulabileceğin likit allıklar, tıpkı oje gibi şişe ve fırçadan oluşur.

  Fırçayı şişeye daldırıp, fazlalığını silkeledikten sonra yanaklarına çizgiler halinde sürüp, pamuk yardımıyla iyice dağıt.


  Stick allık
  Fırça gerektirmeyen ve cilde ekstra parlaklık kazandıran stick allığı uygulamak çok kolay. Tek yapman gereken bulamaç gibi bir görüntüye meydan vermemek için, stick allığını önce elinin üzerine sürmen ve parmaklarınla alıp, stratejik bölgelere uygulaman. Elmacık kemikleri ve burnunun üzeri bu iş için çok uygun!

 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Allık Sürme Sanatı

  Reklam  Allıklar kişinin ten rengine göre seçilmesi gerekmektedir. Yüz hatlarını daha belirgin hale getirmek ve yanakları belirginleştirmek için kullanılan allıklar alımlı bir hava oluşturmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi