Organik kozmetik nedir

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Organik kozmetik nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sen_AY
  Usta Üye
  Reklam

  Organik kozmetik nedir

  Reklam  Organik kozmetik nedir

  Forum Alev
  Doğal Kozmetik Hakkında Bilgi


  Doğal ürünlerin cildimizdeki önemi büyük...
  Besin ve tekstil ürünlerinin yanısıra kozmetikte de uzun vadede sağlığımıza sinsice zarar veren doğadan uzak malzemeler yerlerini artık organik ürünlere bırakıyor. Bir kozmetik ürünün gerçekten organik ve saf olduğunu nasıl anlayacağız, neden organik kozmetik kullanmak çok önemli? Tüm bu soruların yanıtını Işık Doğal Terapi Merkezi'nden Uzman Herbalist Işık Kırgız yanıtlıyor.

  1. Organik kozmetiğin farkı ne ?

  Organik sertifikalı ve organik bazlı bir kozmetik ürün, organik sertifikalı bitkilerden elde edilen ekstreler, özsular ve yağlar ile üretildiğinden insan bedenine uyumludur.

  2. Bir kozmetik ürünün gerçekten organik ve sağlıklı olduğunu nasıl anlarız?

  Organik sertifikası IMO, Ecocert, ICEA gibi uluslararası sertifikasyon firmaları tarafından tarım alanlarında periyodik ve sıkı denetimler yapılarak veriliyor.

  3. Organik kozmetiğin faydası ne?

  Organik kozmetikler insan bedenine tam uyumlu olduğundan kanser, alerji ve benzeri riskleri en aza indirmekte.

  4. Saçlara da organiğin faydası olur mu?

  Saç sağlığımız büyük şehir ve plaza stresinden, sigara içmekten, yıkandığımız sulardan, saçlarımıza yaptırdığımız boya, oryal, balyaj, perma gibi işlemlerden, yumuşatmak için kullandığımız kremlerden sürekli etkilenmekte. Organik hidrosollü (bitki öz suları ve yağları) bir şampuan saç köklerimizin rahtlayarak beslenmesi için ideal...

  5. Saçlar çok dökülüyorsa?

  Mevsim dönümlerinde ve hamilelik sonrasında, ayrıca uzun veya kısa süreli ilaç kullanımında saçlarımıza daha fazla özen göstermemiz, yaptırdığımız kimyasal işlemlere bir süre ara vermemiz ve saç köklerimizi dinlendirmemiz en doğrusu.

  6. Saç kremi kullandığım halde yağlanma sorunu ve dökülme yaşıyorum, neden?

  Organik bazlı bir şampuan kullanırken eğer mutlaka saç kremi kullanmak zorundaysak kremi saç diplerimize değdirmeden uygulayalım, bu sayede saçlı derimizi saç gövdesi için tasarlanmış bu kimyasalların etkisinden korumuş olacağız.

  7. Yazın saçlar nasıl korunabilir?

  Organik bazlı bir şampuan, içerdiği hidrosol (doğal organik bitkisel özsular ve yağlar) sayesinde bu kötü etkileri zamanında ve hasar bırakmadan bertaraf etmemize yardımcı oluyor. Tabii denize ve havuza girerken saçlarımızı toplamamız, çıktıktan sonra vakit geçirmeden durulamamız, güneşlenirken saçlarımızı şapka ile direkt ışınlardan korumamız en doğrusu.

 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Organik kozmetik nedir

  Reklam  Doğal kozmetik ürünleri ve doğal kürlerden elde edilen bakım ürünlerinin hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. İstenen sonucu verdiği gibi doğal olmayan ürünlerin kansorojen gibi yaratmış olduğu risklerde bulunmaz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi