Makyajınıza sihirli değnek: rimel!

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Makyajınıza sihirli değnek: rimel! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sen_AY
  Usta Üye
  Reklam

  Makyajınıza sihirli değnek: rimel!

  Reklam  Makyajınıza sihirli değnek: rimel!

  Forum Alev
  Rimel Modelleri


  Modası hiç bir zaman geçmeyen makyaj ritüelidir rimeller. Fakat sezonun dramatik göz makyajlarıyla bir adım daha öne çıkıyor. Şimdi gözlerimizi konuşturmanın tam zamanı!

  Rimel kullanmak makyajın son ve en etkili noktasıdır. Yani makyajı makyaj yapan tek şey rimeldir. Belki mantığınıza yatmayabilir ama gerçek bu! Başka bir tabirle; rimel sürmediğiniz zamanlarda kendinizi makyaj yapmış saymayın!

  Peki rimel neden bu kadar etkili? Çok çeşitli, çok yönlü ve her kirpik tipine hitap etmesinin yanı sıra tek başına kullanılsa dahi insanın komple makyaj yapmış gibi görünmesini sağlıyor. Yani rimellerin tek başına da, diğer makyaj ürünleriyle birlikte kullanılsa da, etkisi ve önemi çok büyük!

  Evet, rimeller makyajın olmazsa olmazı... Ama hangisini seçmek gerekiyor? Özellikle yeni sezonda sıkça kullanmamız gereken rimellerden hangisi size göre? Kirpikleri uzatanından hacim verene, su geçirmezinden kirpik kıvıranına kadar uzunlu kısalı, kalınlı inceli yüzlerce çeşidi mevcut!

  Kirpiklerinizi istediğiniz şekle sokacak rimeli ararken farklı özellikleri bir arada sunan modellere yönelebilirsiniz. Doğru olan, size uygun ürünü bulabilmek:

  Çift etkili rimeller

  Çift yönlü kullanıma müsait olan rimeller, kirpikleri daha uzun gösterir. Önden sürülen, beyaz renkteki güçlendirici kirpikleri beslerken, kalınlaştırır ve kirpikleri esas boyalı rimelin sürülmesine hazırlar.

  Hacim veren rimeller

  Hacim verme özellikli rimeller; kirpiklerin olduğundan iki kat daha hacimli görünmelerini sağlar. Özel formülleri ve tasarım harikası fırçaları sayesinde kirpikler dolgunlaştırır.

  Su geçirmez rimeller

  Su geçirmez rimeller sayesinde denize girebilir, yağmur altında yürüyebilir ya da yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Tabii sadece su değil ısı ve tere karşı da oldukça dirençli.

  Kirpik kıvıran rimeller

  Kirpikleri yukarıya doğru ok ok kıvıran ve çekik görünmesini sağlar. Hatta orijinalde uzun kirpikleri olanlar daha şanslı! Bu arada bu tip rimelleri kirpiklerin dibinden ucuna doğru sürmeniz gerektiğini unutmayın.  RİMEL NASIL UYGULANIR?

  • Rimelin daha iyi görünmesi için kirpiklerinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Lens kullananlar, rimel sürmeden önce lenslerini takmalı.

  • Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.

  • İlk katı uyguladıktan sonra bir müddet bekleyip kirpiklerin kurumasını sağlayın. Daha sonra ikinci kata geçebilirsiniz.

  • Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız; fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Kirpiklerin uzun görünmesini isteyenler; fırçayı dik tutup kirpikleri tek tek boyayabilir.

  • Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.

  • Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız birkaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.

  RİMEL NASIL SEÇİLİR VE KULLANILIR?

  Makyajı bütünleyen rimellerinizi seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz...

  • Maskara alırken ürünün fırçasına dikkat etmek gerekir. Çok sık ya da çok ayrık fırçalar değil, orta mesafeli olanlar tercih edilmeli.

  • Nem oranının çok yüksek olduğu günlerde (özellikle yaz aylarında) waterproof, yani suya dayanıklı maskara tercih edin.

  • Maskaralar çabuk kurur. Dolayısıyla rimellerin en fazla üç aylık ömrü olduğunu unutmayın.

  • Kuruyan maskarayı yumuşatacağım diye içine su, aseton ya da badem yağı katmaya kalkmayın. Rimeli düzelteceğim diye daha da bozabilirsiniz. Hatta gözünüzün tahriş olmasına da neden olursunuz.

  • Doğal görünmek istiyorsanız, sadece üst kirpiklere rimel sürün. Alt kirpiklere sürülen rimel daha iddialı bir görüntü yaratır.

  • Değişikliğe gitmekten korkmayın! Artık piyasada sadece siyah ve kahverengi rimeller satılmıyor. Göz ve ten renginize uygun olarak mürdüm, lacivert, mavi, yeşil, mor ya da pembe rimel bile kullanabilirsiniz.

  • Rimelin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylece daha önceki kullanımlardan kalan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topaklaşmayacak.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Makyajınıza sihirli değnek: rimel!

  Reklam  Uzun kirpikler elde etmek için tek taraflı ya da çift taraflı denilen farklı rimel çeşitleri bulunmaktadır. Beyaz kısmı kirpikleri beslerken siyah kısmı daha uzun göstermesi ve belirginleştirmesi içindir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi