Kil Masajıyla Gelen Güzellik

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Kil Masajıyla Gelen Güzellik ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Kil Masajıyla Gelen Güzellik

  Reklam  Kil Masajıyla Gelen Güzellik

  Forum Alev
  Kil Masajı

  Doğal, hafif, iyileştirici etkileri olan, temizleyici niteliğe sahip. Kil tek başına tüm bu marifetleri bünyesinde toplayabiliyor. Bu nedenle kullanıldığı alanlar neredeyse sınırsız: vücut, yüz, saçlar…

  Tendeki ışıltıyı yeniden uyandırmak için kil masajından daha yararlı hiçbir şey olamaz. Önceden temizlenmiş cilde haftada iki kez uygulanması yeterli. Gözeneklerde biriken yağı ve tozu bu şekilde arındırmak mümkün.
  İşte yarattığı mucizeler:
  - Arı kil de denen beyaz kil emici gücüyle ünlü. Ciltteki pürüzleri temizlemenin yanı sıra yağ molekülü olan sebumun üretimini azaltarak cilde yeniden ışıltı kazandırıyor.

  - Yeşil kil yağlı ciltlere iyi geliyor.
  - Sarı kil yüzün katmanlı bölgeleri için mükemmel bir çözüm.
  - Pembe kil hassas ciltler için birebir.
  - Kırmızı kil kan dolaşımı üzerinde etki yaratırken, mavi kil dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlıyor.
  - Özellikle yağlı ciltlere çok iyi gelecek bu maskeyi hazırlamak için, üç çorba kaşığı kilin üzerine üç çorba kaşığı sıcak su, üç damla zeytinyağı koyarak karıştırın. Çamuru göz kenarlarına ve dudaklarınıza bulaşmayacak biçimde yüzünüze sürün. Cildinizin gerginleşme durumuna göre 10 dakika kadar yüzünüzde tutun. Sonra ılık limonlu suyla yüzünüzü temizleyip bol duru suyla yıkayın. Özellikle sivilceli ve siyah noktalı ciltlere uygun olan bu maske en az bir hafta arayla yapılmalı.
  - Toz kili alın, yarım ölçü su, yarım ölçü domates, salatalık veya üzüm suyu ile hamur yapın. (Bütün yüze ve boyuna ince bir tabaka halinde sürün, yalnız gözlerinizin çevresine sürmemeye dikkat edin). 15-30 dakika, hamur nemliliğini kaybedene kadar bekletin. Ilık su ile durulayın.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Kil Masajıyla Gelen Güzellik

  Reklam  Farklı olan bir çok kil bulunmakta ve hepsinin ayrı ayrı özellikleri bulunmaktadır. Killer doğal olduğundan herhangi bir zararı olmaz. Yüz maskesi olarak tavsiye edilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi