Her daim bronz kalmak İçin

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Her daim bronz kalmak İçin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Her daim bronz kalmak İçin

  Reklam  Her daim bronz kalmak İçin

  Forum Alev
  Sürekli Bronz Kalmak

  Yaz boyu binbir zorlukla elde ettiğiniz bronz görünümünüzü evde hazırlayabileceğiniz kolay reçetelerle kışa kadar koruyabilirsiniz.

  Bunlardan biri vücudunuzu nemlendirmek. İkincisi ve çok az kişinin bildiği bir doğal yöntem daha var. Çay ve havuçla yapılan bu yöntemi denediğinizde gözlerinize inanamayacaksınız!

  Herkes gibi siz de, kış aylarında bile altın gibi parlayan bir tene sahip olmak istiyorsunuz, ama tatilini üç ay yapan şanslı kesimin içinde yer almadığınızdan, bir haftada suni yollarla kızarmış domates görünümündeki teniniz çarçabuk eski haline dönüyor. Hatta bununla da kalmayıp, soyulan yerlerde çiller çıkıyor. Her yıl aynı dert! Asla bronz olamıyorsunuz.

  İlk adım nemlendirme
  Hepimiz biliyoruz. Bronzluk, cildin bir tür savunma mekanizması. Güneşi gören cilt pigmentleri, kendine verecek herhangi bir zarara karşı rengini koyulaştırıyor ve kalınlaştırıyor... Yani aslında pek de iyi bir şey değil bronzlaşmak. Ama yine de vazgeçilmez. O halde en az zararla bronz olmak, daha da önemlisi solaryumun kötü etkilerinden kurtulmak için bronzluğu korumak şart! Nasıl mı? Vücudu ve yüzü her zaman nemli tutarak. Zira, vücuttaki dokular suyu tutar , böylelikle cilt elastikiyet kazanır. Bunun için her daim vıcık vıcık kremlerle dolaşmanıza gerek yok. Evde hazırlayabileceğiniz şok etkili maskelerle vücudunuza ihtiyacı olan nemi kısa sürede kazandırabilirsiniz.

  Uygulama...
  Yüzünüzü zeytinyağlı bir sabun veya sabun içermeyen bir yıkama jeliyle yıkadıktan sonra, bol sıcak suyla durulayın. Kurulamadan, mısır özü veya saf zeytinyağı ile karıştırarak çok ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 15-20 dakika sonra, kağıt mendille yüzünüzün üstünden geçerek kalıntıları temizleyin. Vücut için ise, besleyici bir banyo deneyebilirsiniz. Ilık suyla dolduracağınız küvete bir litre süt, bir fincan bal ve bir fincan tuz koyun. Erimesini bekleyin ve yarım saat kadar küvette uzanın. Durulandıktan sonra, içeriğinde A,E, C vitamini bulunan, jojobalı ya da havuç yağlı bir krem sürün. Bu kürü haftada bir kez tekrarlayın.

  Çay ve havuçla bronzluk!
  Bronzluğu kalıcılaştırmada çay ve havucun etkileri tartışılmaz. Demlediğiniz siyah çayı, bir pamuk yardımıyla yüz ve vücudunuza sürün. Kuruduktan sonra yıkayın. Bunu her gün yapmayı alışkanlık haline getirin. Göreceksiniz, cildiniz her geçen gün daha da koyulaşacak! Bronzluğu korumada diğer bir etkilli besin ise havuç. İki ya da üç çiğ havucu mikserde lapa haline getirin. Elde ettiğiniz lapayı yüzünüze bir fırça yardımıyla uygulayın. On dakika sonra yıkayın. Sabah, akşam olmak üzere günde iki kez yapacağınız uygulama cilt tonunuzda gözle görülür koyulaşma sağlayacaktır.

  Kozmetikten faydalanın...
  Piyasada bronzluğunuzun sabun köpüğü gibi hemen kaybolmaması için üretilen birbirinden etkili birçok ürün mevcut. İşte bunlardan bazıları:

  Clinigue, Self Tanning Body Balm: İki, üç saatte bronzlaştırırken aynı zamanda nemlendirme özelliğiyle kuru ciltleri rahatlatıyor.
  Lancome Aqua Repare: Cildin nem ihtiyacını karşılayarak, soyulmayı engelleyen aktif maddelerle bronzluğun kalıcı olmasını sağlıyor.
  Lancaster, Tan Maximizer: Bronzluğu dört gün içinde yüzde seksen oranında arttırıyor. Lancome Lait ReConfort: Cildi nemlendiren ve uzun süre bronzluk sağlayan süt.

  Otobronzanlar
  Önerdiğimiz doğal yöntemleri uygulamak için vaktiniz yoksa o zaman işin kolayına kaçıp otobronzanlardan faydalanabilirsiniz. Güneş ve solaryumun zararlı etkilerine maruz kalmaksızın bronzlaşmayı sağlayan otobronzanlar, doğru kullanıldığı taktirde güneşten bile daha doğal bir bronzluk sağlayabiliyor. Sabah ya da akşam önceden peeling yaptığınız cildinize aşağıdan yukarıya azar azar yedirerek sürdüğünüz otobronzanlar, kaybolmaya yüz tutmuş bronz teninizi tekrar kazanmak için ideal bir yol olabilir
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Her daim bronz kalmak İçin

  Reklam  Uzun bir yaz tatili geçirenler elde ettiği bronz tenlerini aylar boyunca kullanabilir fakat fazla güneşlenemeyenler için bu doğal maske ile bronzluklarını koruyabilirler.+ Yorum Gönder
havuçla bronzlaşma,  havucla bronzlasmak,  çay ile bronzlaşmak,  çayla bronzlaşmak,  çayla bronzlaşma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi