Kahverengi Gözlere Makyaj Teknikleri

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Kahverengi Gözlere Makyaj Teknikleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Kahverengi Gözlere Makyaj Teknikleri

  Reklam  Kahverengi Gözlere Makyaj Teknikleri

  Forum Alev
  Kahverengi Gözlere Makyaj Teknikleri

  Far Seçimi

  En çok sorulan soru ‘ Göz rengim için en uygun renkteki far hangisidir?’ sorusudur. Genel makyaj önerilerinde kahverengi gözler için önerilen renkler kahverengi, bej ve doğal tonlardır. Gri tonlar, menekşe ve mor da hoş durur. Haki ve zeytin yeşili mükemmel bir kombinasyon sağlar. Bakır ya da altın rengini de korkmadan deneyebilirsiniz. Gözünüzde elalık varsa yeşil farları da kullanabilirsiniz.

  Genelde göz renginiz ile aynı renkteki farları kullanmamanız gerektiği söylense de kahverengi gözlülere kahverengi; yeşil gözlülere de yeşil far çok yakışmaktadır. Önemli olan doğru tonu bulabilmektir. Kahverenginin tüm tonlarını rahatlıkla kullanabilecekken mor, yeşil ve mavi gibi renkler konusunda ton seçiminde daha dikkatli olmalısınız.

  Kaçınılması Gereken Renkler

  Pembe ya da leylak rengi far kahverengi gözlülerin göz çevresinin şiş gözükmesine neden olur . Bu tabii ki tüm bayanlar ve tüm pembe tonları için geçerli değildir ama risk almak istemiyorsanız pembeden kaçınmalısınız. Aynı şeyler leylak rengi için de geçerlidir. Bunun nedeni de kahverengi gözlü bayanların cilt tonları daha sarıya yakındır ve sıcak bir cilt tonudur. Oysa ki pembe ve leylak rengi soğuk renklerdir. Pembennin içindeki mavi cilt tonunuzdaki sarı ile çakışarak hoş bir görünüm yaratmaz.Bunun dışında mavi renkte far konusunda da dikkatli olmalısınız. Bu tüm göz renkleri için geçerlidir.

  Uygun Göz Kalemi Renkleri

  Kahverengi gözlüler mutlaka ya siyah rente ya da koyu kahvrengi renkte göz kalemi kullanmalıdır. Tabii ki eğer küçük gözlerinizi büyük göstermek ya da bunun gibi başka renkte göz kalemlerine ihtiyacınız olduğu durumlarda bakır, lacivert ve gümüş rengini de deneyebilirsiniz.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Kahverengi Gözlere Makyaj Teknikleri

  Reklam  Kahverengi gözlere daha çok doğal renkler akışır. Açık renkler gözleri kapatmaz aksine aksine göz şeklini ve rengini ortaya çıkarır buğuluğu bakışlar oluşturur.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi