Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  Reklam  Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  Forum Alev
  Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?


  2009 makyaj trendlerine bir yenisi daha eklendi Seksi ve buğulu gözler.Son yıllarda ön planda olan buğulu göz makyajı bu sezonda da kullanılmaya devam edecek.Bu konudan 2009 makyaj trendlerinde de bahsetmiştim.


  Londra’da gerçekleşmekte olan Moda Haftası’nda mankenlerin makyajlarında siyah göz kalemi ve eye-linerlarla buğulu göz makyajı uygulanmış.Ciltlerinde ve dudaklarında nude makyaj kullanılmış ancak gözlerde simsiyah makyaj uygulanmış ve böylece gözler ön plana çıkarılmş.Gelin hep beraber göz atalım.

  Ve son olarak buğulu göz makyajı uygulamak isteyorsanız izleyeceğiniz adımlar:  İlk adım olarak, göz kalemi ile göz çerçevemizi çiziyoruz.  Fırça ya da sünger aplikatör yardımıyla yukarıdaki gibi taban farınızı sürün.  İnce uçlu sünger aplikatör ile seçtiğiniz farklı renkteki farı göz çerçevenize uygulayın.  Gözünüzü hafifçe kapayıp aynı farı buraya da resimdeki gibi uygulayın.
  Gözünüzün dış köşesine yatay bir “V” uygulayın.  Ve artık sıra son dokunuşta ! Orta büyüklükteki yumuşak bir fırça yardımıyla tavan farınızı uygulayın. Yani kaşınızın hemen altına. Genellikle renk olarak beyaz seçilir. Ama ağırlıklı olarak kullandığınız far renginin çok açık bir tonunu da kullanabilirsiniz. Yatay bir fırça ile göz çerçevenizdeki far ile kalemi karıştırın. Rimelinizi uygulayın.
  Rihanna’nın dumanlı göz makyajına bayıldım.Dumanlı göz makyajını en çok ona yakıştırıyorum.Dudaklarında ve yanaklarında nude tonlarda gloss ve allık uygulayarak gözlerini ön plana çıkarmış.Bu arada rujunun rengi de süper.
 2. 2
  zeynepnuray
  Emekli

  --->: Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  Reklam  Gittigidiyor asimasiden aldım bu 88 renkli göz farı paletlerini.Çok güzeller. Tonlamaları çok iyi tek katta çok iyi renk veriyorlar.Tavsiye ederim

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi