Cİlt Problemlerİ (akne-sİvİlce,sedef,mantar V.s.)

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Cİlt Problemlerİ (akne-sİvİlce,sedef,mantar V.s.) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ZkYgNsL
  Yeni Üye
  Reklam

  Cİlt Problemlerİ (akne-sİvİlce,sedef,mantar V.s.)

  Reklam  Cİlt Problemlerİ (akne-sİvİlce,sedef,mantar V.s.)

  Forum Alev
  Cilt Sorunları


  TEA TREE OİL VE AKNE – SİVİLCE
  (NATTYSOFT – CAMEO)


  Ergenlik dönemimizin en kötü anıları, kuşkusuz her sabah kalktığımızda biraz daha çoğaldığını gördüğümüz sivilcelerimizdir. Nerede çıkacağı belli olmayan bu gereksiz yağlı oluşumlar kimimizin bünyesine yapıştı mı bırakmazlar ve kazık kadar olsak da onlar çıkmaya devam ederler. Biz de suratımız davul gibi olana kadar sağını solunu sıkıştırırız. Bu tip yollarla kendimizi de sivilcelerimizi de etkisiz hale getirmeyi başarsak da, daha sağlıklı ve hijyenik yöntemler olduğu kesin! Mesela çay ağacı yağı. Aborjinler yüzyıllar önce keşfetmiş olsa da kozmetik sektörü çay ağacını daha yeni farketti. Çay ağacı yağı, içinde bulunan etkin maddeler sayesinde sadece sivilce ve akne gibi oluşumları engellemekle kalmıyor, cilde ve saça ayrı bir parlaklık ve nem de veriyor. Son günlerin en popüler akne çözümü çay ağacı yağından üretilen ürünleri sizin için tek tek denedik. Umarız alerji olmayız. :) Size çay ağacı ile ilgili ilk uyarımız: Kokusunu ya seveceksiniz ya da nefret edeceksiniz. Bir çok akne temizleyicisinin cildi yorduğu biliniyor. Bu nedenle çay ağacı yağının doğallığını beğeneceksiniz

  Çay ağacı yağı (tea tree oil)saçın dökülmesine neden olan bakteri ve miteları öldürür


  ÇAY AĞACI

  Size çay ağacı yağının mucizelerini anlatmayacağız. Cildin sağlıklı ve yağsız olmasını sağladığını zaten biliyorsunuz. Peki kullandığımız tüm çay ağacı yağlarının Ciltteki tahriş, kızarıklık, kaşıntı, pul pul dökülme, iltihabı giderir, travma ve yanık durumunda cildi yeniler ve ağrıları yok eder. Saman nezlesi, alerji, ürtiker, herpetik ve irinli sivilceler, akne, kesik, sıyrık, ayak parmakları arasındaki pişik durumlarında etkilidir. Siğil, basur, mantar hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur. Haşarat sokmalarından sonra oluşan kaşıntıyı giderir

  Çay Ağacı Yağı ile kurumuş, çatlamış ve kaşıntı veren topuklarınızı rahatlatarak, yıpranmış derinin iyileşm
  Çay Ağacı Yağı cildinize etkisi uzun süren bir rahatlama ve nem kazandırmaya yardımcı olur. Ayaklardaki su toplamalarını ve nasır oluşumlarını engellemeye yardımcıdıresine yardımcı olur.
  Dr. Yüksel Cavlak’tan..
  Çay Ağacı Yağı Ve Faydaları TEA TREE OİL

  Tea Tree Oil olarak da bilinen bu çay ağacının yağı, Avustralya`da yetişen, 2 metreyi bulan ağacın yapraklarından elde edilir. Yüzyıllarca Avustralya yerlileri bu ağacın yapraklarından elde edilen yağı, esensi çeşitli hastalıklarda kullanmışlar ve hala da kullanmaktadırlar. Bu ağacın çeşitleri vardır, ama yağ daha ziyade Melaleuca alternifolia cinsinden elde edilir. Çay ağacının yapraklarını, çayla karıştırmamalıdır. İngilizce olan “Tea Tree” anlamı, çok eskilere, Kaptan Cook`a dayanır. Gemideki tayfalar, yaprakları kaynatıp, çay yerine kullanmışlardır. Onun içindir ki, adı tea tree olarak kalmıştır.
  Melaleuca alternifolia`ın yapılan kimyaal araştırmasında şunlar bulunmutur:
  % 31 Terpinen-4-ol
  % 3,5 Alphaterpineol
  %16,4 P-Zymen
  % 1,8: 9,1 Cineol
  Destinasyon yoluyla elde edilen bu yağ, antiseptik etkisinden dolayı bir hastalıklarda kullanılır.


  Herpes: Virüs tarafından oluşan bu deri rahatsızlığında ki, daha ziyade dudaklarda görülür. Antiseptik etkisi olan bu yağdan, virüsün olduğu yere sürülür. Yalnız burada dikkat edilecek husus, yağı daha başlangıçta sürmektir.
  Dermatitis (Deri iltihabı: Alerjik, kaşıntılı deri rahatsızlıklarında da kullanılır. Rahatsız olan bölgeye bu yağdan sürülür.
  Çıban: Burada da dikkat edilecek olan, çıban daha olgunlaşmadan, yağın sürülmesidir.
  Böcek sokmaları: Bir damla yağ böceğin soktuğu yere dökülür ve burası hafifçe ovulur.
  Ayak mantarları: Ayaklar iyice yıkanıp, kurulandıktan sonra, mantara yakalana yere bu yağ sürülür.
  Dolama ve tırnak batmaları: Bu gibi rahatsızlıklarda da bu yağ kullanılır. Tırnak batması sonucu tırnağın kenarında iltihap meydana gelir. Tırnak ete battığın için, yürürken, kişiyi ağrıdan dolayı rahatsız eder. Burada ancak yapılacak cerrahi müdahale ile, yani batan tınağı ya tam ya da kısmen çıkarmaktır. Bu yağ kullanılarak, tırnağın çekilmesine mani olunur. Şöyle ki: Ayak ilk önce yıkandıktan sonra güzelce kurulanır. Tırnağın battığı yerin üstüne bir damla bu yağdan dökülür ve kuruması beklenir. Ondan sonra 0,5 cm genişliğindeki plasterin ucu batan yerin yanındaki deriye yapıştırılır ve hafifçe çekilerek, diğer ucu parmağın altından tırnağın sağlam kenarından tırnağın ortasına getirilerek yapıştırılır. Böylece batan yerdeki deri çekilerek tırnağın batmadan ilerlemesine yardımcı olur ve yağın antiseptik tesiri ile de iltihap kurur. Böylece cerrahi müdahaleye de gerek kalmaz.
  Ağızdaki iltihaplar: Ağız hijyeninde de kullanılır. Diş eti iltihabında, takma dişin vurması sonucu meydana gelen yaralarda, iyileştirici rol oynar. Birçok diş hekimi, diş çekiminden sonra gelen yarayı bu yağla ıslatılmış tampon kullanırlar. Azıcık bir suyla sulandırılmış birkaç damla yağ ile gargara yapılır. Ve yahut doğrudan doğruya yara yerine bu yağ sürülür.
  Siğiller: Ayak parmaklarında meydana gelen bu siğiller de, üstlerine sürülerek, kurutulabilir.

  Kaynakça:
  Beylier, M.F: Bacteriostatic Activity of Some Australian Esential Oils; Pwerfumer& Flavourist, 4:23 April, 1979
  Penfold,A: Melaleuca Alternifolia, Journal of the Royal Society of New South Wales. 1925
  Beer, CH: Australian Tea Tree Oil, Nature and Health, Vol.6, 1985

  Dr. Yüksel Cavlak

  Çay Ağacı Yağı /TeaTree Oil
  Avustralya’da, Avrupa’da ve A.B.D.’ndeyaygınlıkla kullanılan, mantarları ve virüsleri öldürebilmegücüne sahip bir bitkisel yağdır. Mantarları öldürebildiğiiçin, çay ağacı yağı, kıl dibi iltihabınakarşı da başarıyla kullanılabilir. Kullanımbiçimi aşağıdaki gibidir:
  Sedef hastalığınayatkınlık genelde kalıtımsaldır. Eğer anne vebaba sedef hastalığı çekmişlerse, çocuğun hastalanmaolasılığı da %60-70 civarındadır. Ayrıca,hastalanma rizikosunu arttıran etkenler de vardır: Öncelikle grip veanjin gibi akut enfeksiyonlar olmak üzere, büyük üzüntüler, acılar,kazalar, sınav korkuları ve eşler arasındaki problemler.
  Çay ağacı yağıiltihaplanmalara karşı etkilidir ve hasta dokulardan içeribakterilerin sızmasını engelleyebilir. Onu değişikşekillerde kullanabilirsiniz:

  Kaptan Cook tarafından Yeni Zelanda keşfedildiğinde batı dünyası ilk defa çayağacı ve manuka yağı ile tanıştı. Maoriler denizcilerin yaralarını, kanayan dişlerini, karın ve bağırsak rahatsızlıklarını ve agresifliklerini çayağacından yapılan bandaj ve çaylarla tedavi ediyorlardı. Çayağacı yağı kelimesi buradan geliyor. Kaptan Cook bazı tarifleri not almıştı, fakat bu notlar zaman içinde unutulmuşlardı.
  Ancak 1925 de yeniden çayağacına ilgi başladı. Avustralyalı kimyager Dr. R. Penfold çok sayıda araştırma sonunda manuka ağacından kazanılan yağın, o zaman kullanılan karbolasitene kıyasla on kere daha fazla bakterilere karşı etkili olduğunu buldu. Daha sonra sentetik yollardan üretilen penisilin, çayağacını tekrar Avrupa ve Amerika'da unutturdu; Pasifik ülkeleri dışında. 1930 yılından beri çayağacı ciddi olarak araştırılıyor ve sürekli yeni bulgulara rastlanıyor. Çayağacının diğer sentetik antibiyotiklere göre önemli farkı yan etkisi olmaması ve sağlıklı hücreleri de öldürmemesi.
  60' lı yıllarda manuka yağının cildin derinliklerine kadar ulaştığını ve orada dezenfekte görevi yaptığını tespit ettiler. Manuka yağının enfeksiyonlara karşı güçlü etkisi vardır. Antibakteriyel etkisinden dolayı sivilce, siğil, akne, açık yara, yanıklar dahil cilt problemlerinde başarıyla uygulanır. Ayrıca egzama ve sedef üzerinde de etkilidir
  Antiseptik özelliği sayesinde yanık ve sıyrıklar üzerine uygulanabilir. Ayaklarda oluşan mantarlar üzerinde oldukça etkilidir. Egzama, saçkıran ve alerjili bölgeler üzerinde rahatlıkla uygulanabilir.
  İlgilenenler için ; TEA TREE OİL İÇEREN NATTY SOFT VE CAMEO MARKALI ÜRÜNLER TÜRKİYEDE ECZANE VE GÜZELLİK SALONLARINDA SATIŞA BAŞLADI .

 2. 2
  ><CoTaNaK><
  Üye

  --->: Cİlt Problemlerİ (akne-sİvİlce,sedef,mantar V.s.)

  Reklam  paylaşım için saol ama cilt sorunum yok olursa çay ağacını denicem 3. 3
  OriqinaL..!
  Üye
  Bu aralar alerjiden kaynaklı mı bilinmez cilt problemim var ve en kısa zamanda denicem bu çay ağacını ..
  Sağol ;)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi