Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mynq
  Emekli
  Reklam

  Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

  Reklam  Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

  Forum Alev
  Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır ?


  Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

  Gece dışarı çıkarken davetlere katılırken kıyafetinize olduğu kadar makyajınıza da özen göstermeniz gerekir. Gece gündüz kullandığınız renkler ve ürünleri kullanmamanızda fayda var. Ama bu gece makyajının gündüz makyajının abartılmış hali olduğu anlamına gelmez. Kat kat sürülmüş fondötenler aşırı simler sizi daha yaşlı göstermekten başka bir işe yaramaz.


  Ten renginize göre makyaj
  Sarışınlar: Kahve tonları gri elektrik mavisi renkler.
  Kızıllar: Kahverengi oranj kiremit.
  Esmerler: Canlı yeşiller buz mavisi ve kızıl kahve tonlar önerilebilir. Ayrıca fondöten kullanırken ten renginin bir ton açığını kullanmak gerekir.
  Çok beyaz tenlerde tenin bir ton koyusu fondöten kullanılabilir.
  Kara sarı olanlarda ise pembe ağırlıklı fondöten kullanmakta fayda var.

  Cilt yapınıza göre makyaj
  Kuru ciltler: Yoğun yağ içeren kozmetik ürünleri ile cilt nem ve parlaklık kazanır.
  Normal ciltler: Gözenekler ufak ve kapalı olduğu için yağ oranı düşük kozmetikler kullanılmalı.
  Yağlı ve hassas ciltler: Bu ciltlerin bakımı zor olduğu için makyaj titiz bir ortamda yapılmalı ve zemin fazla yağlı olmayacak şekilde dengelenmeli.

  Parlak renkler kullanın
  Suni ışık renkleri solgun gösterdiğinden parlak renkler kullanmak ve ışıltılı bir makyaj yapmak gerekir. Yaldızlı olmak şartıyla eflatun mor turuncu renkler kullanabilirsiniz. Ayrıca gece makyajı yaparken koyu renk kullanmaktan kaçınmalısınız.

  Bunları da unutmayın!
  Sadece gece makyajı olsun diye kalın fondöten sürmeyin. Gerekli yerlerde her zaman kullandığınız fondöteni kullanın ya da ince bir fondöten ve kapatıcı tercih edin.
  Vücudunuzun her yerine yaldızlı ürünler uygulayarak aşırıya kaçmayın. Ön plana çıkmasını istediğiniz iki bölge seçin ve bu bölgelerde yoğunlaşın.
  Gece hareket edeceğiniz ıslanacağınız ve haliyle yanaklarınız pembeleşeceği için allığın dozunu fazla kaçırmamaya özen gösterin.
  Gün içinde kullandığınızdan biraz daha fazla maskara kullanın ama onu da abartmayın. Çok fazla maskara kirpiklerinizin kümelenip yapışkan görünmesine sebep olur.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

  Reklam  Gece makyajı gündüz yapılan makyajdan bir ton daha koyu yapılmaktadır. Fazla abartılı makyajlar bir çok rengi kullanmak eskide kaldı. Fakat gecenin karanlığında hafif ışıldayan ve kendini belli eden makyajlar tecih edilmelidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi