Saç modelinizi, yüz şeklinize göre belirleyin

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Saç modelinizi, yüz şeklinize göre belirleyin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Saç modelinizi, yüz şeklinize göre belirleyin

  Reklam  Saç modelinizi, yüz şeklinize göre belirleyin

  Forum Alev
  Yüz Şeklinize Göre Saç Modeli


  Saç modelinizi yüz tipinize göre seçerseniz pişman olmazsınız...

  Uzun, bakımlı ve sağlıklı saçlar kadınlar için övünç kaynağıdır. Peki, erkeklerin de kadınlarda daha çok tercih ettiği bu saç modeli en çok kimlere yakışır?
  Dişiliğin, kadınlığın gücünü temsil eden uzun saçlar her zaman klasik ve tercih edilen bir model olacaktır. Kısa saçların modern ve havalı duruşu asla yadsınamaz ama istediğimizde açık bırakabildiğimiz, asil bir atkuyruğu veya topuz haline getirebildiğimiz uzun saçlar haklı nedenlerle daha fazla tercih ediliyor. Saçınızı uzatmaya karar vermeden önce bazı şeyleri göz önünde bulundurmalısınız: Nasıl bir hayat tarzınız var? Yoğun bir iş kadını veya meşgul bir anne uzun saçı duruma göre bir nimet veya külfet olarak değerlendirebilir… Uzun saçları atkuyruğu yaparak çok rahat edebilirsiniz ama uzun saçın bakımı; yıkanması, kurutulması, şekle sokulması zaman alır.
  Saç tipiniz nedir?
  Kıvırcık veya dalgalı saç, uzunluğu daha rahat kaldırır çünkü zaten bu saç tipine hacimli olması nedeniyle kısa modeller pek uygun değildir. Uzun ve düz saçların ise bakımlı olması şart!
  Yüz şekliniz nedir?
  Uzun saçların oval, yuvarlak, üçgen veya köşeli her yüz şekli için uygun olduğu söyleniyor. Uzun saçların kişiye yakışması yüz şeklinden çok kilo, boy ve yaşla bağlantılı… Bununla birlikte eğer yüzünüzde saklamayı arzu ettiğiniz bir iz veya yara varsa belki uzun saçı tercih etmelisiniz.
  Bakım
  Aslında her saç tipinin ve modelinin bakım ihtiyacı var. Ancak uzun saçlarda bu ihtiyaç biraz daha öne çıkıyor. Nedeni, saç uzadıkça uçları yıpranıyor, kırılıyor. Ya da saç uzun olduğu için kırıklar daha çok göze batıyor! Her koşulda serumlarla, durulanmayan bakım ürünleriyle bakım yapmanız şart. Ayrıca mümkün olduğu kadar saçlarınızı açık bırakmaya, saça zarar veren lastiklerle çok fazla topalyıp yıpratmamaya dikkat edin. Saçları doğru fırçalarla fırçalamak da çok önemli!
  Uzun saçları herkes; ama özellikle fazla kilosunu gizlemek ve yaş olarak daha büyük, olgun görünmek isteyenler tercih edebilir. İşin ilginç tarafı uzun saçların ileri yaşktaki kadınlarda daha genç bir görünüm yaratması...
  Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
  Yüz tipine uygun kesilmiş ve şekillendirilmiş saçlar, güzelliğinizi ortaya çıkarır. Görünmesini istemediğiniz detayları gizler ve yüz hatlarınızı görünümünü değiştirir.
  Saç modeline karar vermeden önce yüz tipinizin hangi formda olduğunu öğrenmek çok kolaydır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra tarayın ve tam ortadan ikiye ayırın. Ellerinizle saç diplerinizden uçlarına kadar inin. Ellerinizin çizdiği hareket, yüz tipinizi belirler. Üçgen mi, kare mi, yuvarlak yüzlü mü olduğunuzu en net şekilde bu hareketle öğrenebilirsiniz.
  Üçgen Yüz
  Üçgen yüz tipine sahipseniz, omuzlarda biten saç modelleri sizin için uygundur. Uçlarına hareket verilmiş katlı kesimler ve aralıklarla yapılmış röfleler yüz güzelliğinizi ortaya çıkarak en güzel saç modelidir.Kakül kullanmayı seviyorsanız, yüzünüzü dengelemek için kaküllerinizi yana doğru tarayın.
  Dümdüz ve uzun saç modellerini tercih etmeninizde fayda vardır. Çünkü düz saç, yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterebilir.
  Kare Yüz
  Kare yüz tipine sahipseniz, yüz hatlarınızı yumuşatmak için uzun ve dalgalı saç modellerini kullanabilirsiniz. Saç uçlarına verilen yuvarlak katlar, yüzünüzün daha oval gösterecektir. Kare yüzlerde göz ve alın ön plandadır. Denge sağlamak için dışa dönük fön ve çapraz kesilmiş kaküller tercih edebilirsiniz.
  Küt kesimli ve omuz hizasındaki modeller yüz hatlarınızı keskinleştirir. Uyumlu görünüm için bu modelleri kullanmamanızda fayda vardır.
  Yuvarlak Yüz
  Yuvarlak yüz sahipseniz, uzun ve düz saçlar yüz hatlarınızı daha ince gösterecektir. Kakül kullanımında asimetrik kesimler tercih edebilirsiniz. Kaküllerinizi hafifçe içe doğru fönlemek yumuşak bir görünüm kazandıracaktır.
  Gür ve kıvırcık saçlarınız varsa, yüzünüzün yanlarına gelen saçlarınızda katlı kesim yaptırın. Bu sayede yüzünüz istediğiniz incelikte görünecektir.
  Saçlarınızı şekillendirirken, her bölümüne içe dönük fön çekmemelisiniz. İçe dönük fön, yüzünüzü daha da yuvarlak gösterir. Aşırı kısa modeller yine tercih etmemeniz gereken saç kesimleri arasında yer alıyor. Kuaförünüz size kısa saç kesmek konusunda ısrarcı da kabul etmemenizi öneriyoruz.


 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Saç modelinizi, yüz şeklinize göre belirleyin

  Reklam  Saçlar bayanlar için en önemli unsurlardan biridir. Saçlar doğru bir şekilde kullanılıp kesildiği zaman kişiye farklı bir hava katılmış olur.+ Yorum Gönder
küt saç modelleri kime yakışır,  katlı saç modelleri kime yakışır,  kısa saç kimlere yakışır,  küt saç kimlere yakışır,  küt saç kesimi kimlere yakışır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi