Göz Şekillerien Göre Makyaj Çıkık Gözlere Makyaj

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Göz Şekillerien Göre Makyaj Çıkık Gözlere Makyaj ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Göz Şekillerien Göre Makyaj Çıkık Gözlere Makyaj

  Reklam  Göz Şekillerien Göre Makyaj Çıkık Gözlere Makyaj

  Forum Alev
  Göz Şekillerine Göre Makyaj


  Göz şeklinizi tanırsanız ona uygun bir makyajla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz!Önemli olan göz şeklimizi tanımak ve buna göre nasıl uygulamalar yapmanız gerektiğini bilmek.


  İşte size göz şekillerine göre makyaj tüyoları;

  Ece Aktaş


  Uzak gözler

  Birbirinden uzak gözlere sahipseniz gölgelendirmeyi far kullanarak gözkapağınızın kıvrımından burnunuza doğru yapmanız gerekir.

  Burun kökünüzden kaşlarınıza doğru yapılan gölgelendirme birbirine uzak gözlerinizi yakınlaştıracak ve daha derin bakışlar elde etmenizi sağlayacaktır. Üst ve alt kirpiklere yoğun maskara sürebilirsiniz.

  Yakın gözler

  Göz pınarından göz kapağının ortasına kadar açık renk göz farı kullanın. Eyelinerı gözkapağının ortasından gözün dış ucuna doğru sürün ve dağıtın.

  Eyelinerın göz pınarına yakın sürülmesi gözleri daha da yakınlaştıracağından tercih edilmemelidir. Maskarayı ise gözün sadece dış ucundaki kirpiklere sürün.


  Düşük gözler

  Bu tür göz tipinde genelde gözün sadece kapak kısmına yoğunlaşılır. Gölgelendirme yukarı ve dışa doğru yapılır.

  Göz altına kalem veya maskara sürülmesi tercih edilmemelidir. Sadece üst kirpiklere maskara sürülmeli ve orta koyuluktaki far göz pınarından kaşa doğru kullanılmalıdır.


  Çıkık gözler

  Göz kapağını koyu renk far ile gölgelendirerek kaşa doğru açılan bir renk oluşturun. Eyelinerı göz üstüne kalın şekilde sürün.


  Küçük gözler

  Beyaz göz kalemini göz içine sürerek küçük gözleri büyük gösterebilirsiniz. Gözün dış kısımlarına koyu renk gölgelendirme yapılarak göz büyütülür. Alt ve üst kirpiğe yoğun şekilde maskara sürülür.


  İri gözler

  Koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Alt kirpik dibine koyu renk bir kalem kullandığında gözler kısık gözükür ve dolayısıyla küçülür. Ama iri göz her zaman avantajlıdır.

  Günlük makyaj için naturel tonlarda bir far uyguladıktan sonra göz kalemini ince bir çizgi şeklinde alt kirpik dibine sürebilirsiniz. Siyah renkteki kıvırıcı özellikli maskara uygulayıp makyajı bitirebilirsiniz.
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Göz Şekillerien Göre Makyaj- Uzak gözlere Makyaj- Yakın gözlere Makyaj- Düşük gözlere Makyaj- Çıkık Gözlere Makyaj

  Reklam  Her insanın göz yapısı farklıdır. Göz şeklimizi bilerek uygun makyaj yapılmalıdır. İyi bir göz makyajı bizi daha güzel ve çekici gösterecektir. Göz makyajında renk seçimi de unutulmamalıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi