Banyonun faydaları - banyonun önemi - banyonun yararları

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Güzellik ve Makyaj Bölümünden Banyonun faydaları - banyonun önemi - banyonun yararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Banyonun faydaları - banyonun önemi - banyonun yararları

  Reklam  Banyonun faydaları - banyonun önemi - banyonun yararları

  Forum Alev
  Banyo Yapmanın Faydaları


  Kırıklık hissettiğinizde banyo suyuna, 5 adet suda eriyen aspirin atın ve hemen suya girip aspirinler eriyinceye kadar suya uzanın. Cilt, geçirgenliği ile aspirini bütün bedene çekecektir. Ancak sudan çıktıktan sonra, kendinizi kesinlikle sıcak tutun.

  Nane banyosu: Yarım litre suyu kaynatın ve içine 10 adet taze nane yaprağını atıp 10 dakika dinlendirin. Ardından bu suyu süzerek ılık suyla dolu küvetin içine bir fincan tuzla beraber dökün. Nane, dinlendirici ve sakinleştirici etkisi kuvvetli olan bir bitkidir. Tuz ise peeling yapma özelliğiyle cildinizi ölü deri ve hücrelerden arındırır.

  Kuru ciltlere süt banyosu: Boş bir plastik su şişesinin içinde bir litre süt, bir fincan tuz ve yarım fincan balı çalkalayarak iyice karıştırın. Çalkalamayla oluşan köpükle vücudunuzu ovun, sonra durulanın. Süt banyosu cildi kurutmadan derinlemesine temizler.

  Aromatik yağ: Banyo suyuna birkaç damla yatıştırıcı aromatik yağ damlatın. Sizi en güzel sakinleştiren ve mutluluk veren aromatik yağlar arasında yeşil çay, ıhlamur, lavanta, gül ve çam yağları sayılabilir.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: banyonun faydaları - banyonun önemi - banyonun yararları

  Reklam  Banyo suyuna eklenen yağ ve bitki gibi ürünler gün boyu o kokuyu taşımamıza ve bizlere pozitif etkiler yaratmasını sağlar. Lavanta, nane ve limon gibi ürünler de tercih edilmektedir.+ Yorum Gönder
banyonun önemi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi