Özlem yılmazı bu haliyle gördünüz mü... insanı güzelleştiren gerçekten makyajmış.

+ Yorum Gönder
Haber Bölümü ve Haberler Bölümünden Özlem yılmazı bu haliyle gördünüz mü... insanı güzelleştiren gerçekten makyajmış. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  wn.enya
  Üye
  Reklam

  Özlem yılmazı bu haliyle gördünüz mü... insanı güzelleştiren gerçekten makyajmış.

  Reklam  Özlem yılmazı bu haliyle gördünüz mü... insanı güzelleştiren gerçekten makyajmış.

  Forum Alev
  Haber Özlem YILMAZ / Fotoğraflar Yılmaz Başar BABÜR
  Unutulmaz dizisinin başrol oyuncusu, aynı zamanda adaşım Özlem YILMAZ ile yılbaşı gecesine hazırlandık. Makyajından saç yapımına, kıyafetinden aksesuarına her şeyini birlikte seçerken, diğer tüm Cafe RUJ kadınları gibi kendisini yılbaşı gecesinin parlayan yıldızı haline getirdik. TIKLAYIN!  İlk durağımız Harvey Nichols’un içinde bulunan Nars Kozmetik. Make Up Artist Deniz Hanım ise Nars’ın yılbaşı için özel olarak tasarladığı koleksiyonunu uyguladı.
  İşte ilk durak!
  ÖZLEM YILMAZ İLE YILBAŞI MAKYAJI  Öncelikle içeriğinde portakal çiçeği özü olan, ferahlatıcı özelliğe sahip temizleme sütümüzle cildi güzelce temizliyoruz.  Ardından Nars Hydrating Freshing Lotion ile cildi biraz daha derinlemesine temizliyoruz. Masaj yaparak uyguladığımızda cildin canlı görünmesine yardımcı oluyor. Sonrasında da Cleanix ya da pamuk yardımıyla cildi jelden arındırıyoruz.  Gözlerde biraz makyaj var. Eye Makeup Remover’i kullanıyoruz. En yoğun göz makyajını bile tek hamlede temizleme özelliğine sahip. Bu nedenle göz ve göz çevresi sağlığı açısından çok başarılı bir ürün.  Makyajımıza başlamadan önce Makeup Primer Base uyguluyoruz. Bu ürün hem makyajımızın uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor hem de cildin fondöteni daha iyi bir biçimde emmesini sağlıyor.  Göz çevresine ise Nourishing Eye Cream uyguluyoruz. Bu krem, makyaj esnasında kullanacağımız göz çevresi kapatıcı ürünlerin daha iyi bir şekilde etki edip daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.
  Editör’den not: Makyaj öncesi yapılan bu işlemler uzun zaman alıyor gibi görünse de, bence hiç üşenmeyin. Yaklaşık olarak 2 dakikada Özlem’in yüzü makyaj için hazır hale geldi. Çıktığımız yılbaşı alışverişi, sonrasında yaptığımız ropörtaj ve çekimler sırasında makyajında en ufak bir değişiklik olmamıştı. Cildi çok canlı görünüyordu. Ben bu duruşu makyaj öncesi uygulamalara bağladım ve bazın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım.  Şimdi makyaj uygulamamıza geçebiliriz. Öncelikle fondötenimizi elimizde ısıtıyor ve ince bir tabaka halinde fırça yardımıyla uyguluyoruz.  Nedir bu fondötenin ismi?
  Sheer Glow. Kapatıcı özelliği olan bir fondöten. Nars’ın bütün fondötenleri ince bir yapıya sahip, aslında birçok kadının istediği bir özellik bu.
  Su bazlı gibi sanki?
  Evet, sürüldüğünde yüzde fondöten varmış izlenimi oluşmuyor. Sadece daha kusursuz görünüm veren ve renk eşitliğini düzenleyen bir içeriğe sahip. Kapatıcı özelliğini arttırmak için ise iki kat uygulamamız yeterli oluyor.  Tenle aynı renkte uygulanıyor değil mi?
  Genelde tenle aynı renkte uygulamak tercihimiz. Bazıları daha aydınlık, bazıları daha bronz bir görünüm elde etmek istiyor. Ancak ben şu anda olması gerektiği gibi tenle aynı renkte bir ürün kullanıyorum.  Göz altlarında morluklar var.
  Çekimlerde rol gereği çok ağlamaktan olabilir mi?
  Evet, ve derhal kapatmalıyız. Gözaltındaki morlukları gidermek için koyu renk concealer kullanıyoruz.
  Neden koyu renk? Açık renk olması gerekmiyor mu?
  Hayır. Mor halkaları kapatmak ve bölgede pürüzsüzlük elde etmek için mor rengin koyuluğuna eşit koyulukta bir concealer kullanıyoruz. Tabii bunu sadece gözün ihtiyacı olan bölgeleri için uyguluyoruz. Tüm göz çevresine değil. Sonrasında da daha fresh bir görünüm elde etmek için aydınlatıyorum. Ginger ile mor rengi kapattık ve rengi eşitledik. Custrad ile de aydınlatıyoruz.  Şimdi sıra gözdeki farın ve göze sürdüğümüz her şeyin kalıcılığını arttıran, ayrıca makyajın göz kapaklarının iç kısmında birikme yapmasını engelleyen bir ürün olan Smudge Proof Eye Shadow Base uyguluyoruz.  Şimdi ne yapıyoruz?
  Gözdeki tonlamayı eşitlemek için ten rengine uygun baz bir far uyguluyoruz.
  Hem göz kapağına hem de kaş altına mı sürülüyor baz farı?
  Sadece göz kapağının tamamına uyguluyoruz. Şimdi de yeni yıl makyajımızın farlarına geldi sıra. Yeni yıl için özel tasarlanan siyah, mavi ve gümüş renklerindeki farımızı uygulayacağız.  Öncelikle mavi farımızı göz kapağından göz çukuruna kadar hafifçe taşırarak uyguluyoruz.  Eyeliner fırçasıyla kirpik diplerine siyah farımızı uyguluyoruz.  Yine eyeliner fırçasıyla alt kirpik diplerine gri farımızı uyguluyoruz. Gri farın hemen altından aynı çizgiyi takip ederek mavi farımızı uyguluyoruz.  Beyaz kalemle gri farımızın tam üzerine iyice boyuyoruz.  3 numaralı fırçamızla gri tondaki farımızı göz pınarlarına ve kaş altına doğru aydınlık kazandırmak için uyguluyoruz.  Sıra kaşlarda
  Kaşlar oldukça yoğun görünüyor, ne gibi bir uygulama yapacaksınız?
  Evet. Bu yüzden de sadece tarama işlemi yapacağız. Göz çevresi kremini maskara fırçamıza sürerek tarama işlemini gerçekleştiriyoruz.  Gözdeki son hamle… MASCARA!
  Larger Than Life Volumising isimli maskaramızın 2 çeşidini de kullanacağız. İlk önce tek tek ayırıp uzatıyoruz. Daha sonra volüm veren maskarasıyla kirpiklere dolgunluk veriyoruz.  Sıra yüze aydınlık ve biraz da parlaklık kazandırmakta…
  Profesyonel makyajda çok başarılı bulduğum, hemen edindiğim ancak henüz kullanma fırsatı bulamadığım bir ürün: High Light!
  Kullandığın high light toz değil sanırım?
  Hayır. Krem kıvamında. Copacabana Anti-BL.
  Tam olarak nerelere uyguluyorsun?
  Elmacık kemikleri, şakaklara doğru ve burun üstüne.
  Ve ALLIK!
  Bronz gibi de duruyor, pembe gibi de. Tam rengini çözemedim?
  Evet. Pembe ve çok hafif bronz karışımı bir renk. Allığımızı elmacık kemiklerinden şakaklara doğru C şeklini vererek uyguluyoruz.  RUJ!
  Öncelikle dudak kalemimizi uyguluyoruz. İçinde hafif kremit rengi olan Rose Bud 148 numaralı kalemimizi uyguluyoruz.  Rujumuzun adı Petit Monstre. Bronz kahve tonundaki rujumuzu fırça yardımıyla uyguluyoruz. Son olarakta dudak içine gloss uygulamayı ihmal etmiyoruz.  YILBAŞI MAKYAJIMIZ HAZIR!
  SIRA SAÇLARDA TIKLAYIN!  SIRA SAÇLARDA
  Hemen Harvey Nichols’un içinde Design by Ata isimli kuaför salonuna doğru ilerliyoruz. Salon sorumlusu Özlem Hanım’a güzel oyuncumuz Özlem Yılmaz’ın yılbaşı saçının nasıl olması gerektiğine dair bilgi veriyoruz.
  Bu arada ben, Cafe RUJ editörü Özlem Yılmaz, yeni yıl konuğumuz, Unutulmaz dizisinin güzel yıldızı Özlem Yılmaz ve Design by Ata’nın sorumlusu Özlem Hanım ile isim benzerliklerimizin bir tesadüf olmadığını düşünerek yeni yıl için kocaman bir dilek diliyoruz… Anlaşılan, 2011 Özlem’lerin yılı olacak .
  Ps: Özlem Yılmaz’la akraba olduğumuzu keşfettik. Dün gece 23.00 civarlarında çalan telefonumda Özlem, “Annem seni çok merak ediyor, mutlaka kahveye bekliyoruz” şeklinde bir davette bulundu. Ben de pastamı alıp önümüzdeki hafta sonu Özlem’in eğlenceli sohbeti ve annesiyle tanışmak için orada olacağım… Sizleri de Özlem’in özel yaşamına dair bilgilendireceğim .  Özlem, uzun saçlarını kendisi boyuyor. Çok parlak ve doğal bir görünüm elde etmiş. Öncelikle maşa yapılıyor. Sonrasında saçlarının biraz daha hacimli ve dolgun görünmesi için birkaç parça çıt çıta da aynı işlem yapılıyor.  İnanılmaz güzel bir görüntü elde ediliyor. Parlak, hacimli ve gerçekten çok havalı!  İşte Cafe RUJ kadınının yılbaşı saçı ve makyajı hazır! 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: 2011 yılbaşı makyajı. özlem yılmazı bu haliyle gördünüz mü... insanı güzelleştiren gerçekten makyajmış.

  Reklam  hayir Ozlem makyajsiz da harika.Ozlem dogal guzel 3. 3
  Ziyaretçi
  Ozlem abla her hali guzel seni cok seviyorum+ Yorum Gönder
özlem yılmaz makyajsız hali,  özlem yılmaz estetiksiz hali,  özlem yılmaz saç rengi,  özlem yılmaz,  özlem yılmazın makyajsız hali
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi