Profesyonel kalıcı dövme makinesi ve çalışma sistemi

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hobiler Bölümünden Profesyonel kalıcı dövme makinesi ve çalışma sistemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Profesyonel kalıcı dövme makinesi ve çalışma sistemi

  Reklam  Profesyonel kalıcı dövme makinesi ve çalışma sistemi

  Forum Alev
  Profesyonel kalıcı dövme makinesi ve çalışma sistemi

  Dövme makinesinin ucunda boya akışını sağlayan 'nozzle' denilen 'ibrik' bölümü vardır. Klasik anlamıyla tüm dünyada profesyonel kalıcı dövme sanatında bu makine tipi kullanılır. Ve bu sisteme de hokka-divit usulü denilir. Profesyonel bir dövme makinesi 15 Volt a kadar çalışır. Ortalama olarak saniyede 20 defaya kadar, deriye boya ittirme kapasitesine sahiptirler. Bu yapılan dövmeye, verilen işçiliğin incelik derecesine göre değişir. Genelde çift bobinlidirler. Üzerlerinde bulunan elektronik kondansatör sayesinde saatlerce (aşırı) ısınma yapmadan, ve devreleri yakmadan çalışır. Ayrıca tek bobinli ve sadece hat atmada kullanılan düşük voltajlı dövme makineleri de mevcuttur.
  Profesyonel dövme makineleri tek parçadan oluşmazlar. Montajlıdır.

  * Bobinler : Kasa diye isimlendirilirler.
  * Bar kılıfı � aşağıdaki medikal paslanmaz çelik parçalardan oluşur.
  o 1-nozzle(ibrik)
  o 2-grip(tutamak)
  * 3-back(grip' i tutan içi boş tünel den oluşur)
  * Bar: Bobin aksama iliştirilen iğne lehimlenen, boyu 15 cm civarında paslanmaz çelik.
  * Bar lastiği : Bar'ın bobinlere iliştirilmesi için kullanılan yuvarlak lastik.
  * Bobin lastiği: Bobinlere iliştirilmiş bar 'ın aynı düzlemde gidip gelmesini sağlamak için kullanılan 2cm lik esneyebilen para lastiği.
  * Elektrik donanımı ve pedal: Bu donanımı manuel ayakla kullanmakta yardımcı olacak pedalın da olması gereklidir. Profesyonel dövme sanatçısı yapacağı dövmeye göre makinenin ve elektrik gücünün ayarını yapar ve ayağı ile baskı uygulayarak pedal aracılığı ile makineyi çalıştırır.

  Sterilizasyon işlemi tamamlanmış, yada paketinden çıkarılmış, 'iğne lehimlenmiş bar', lastiği takıldıktan sonra makineye monte edilir. İğneli bar'ın kılıf içerisinde düz hat boyunca gidip gelebilmesi için 'bobin lastiği' ile esnek biçimde sabitlenir. Eğer dövme yapılırken tek iğne ile ince ve dümdüz bir hat atılmak isteniyorsa iki bobin lastiği geçirmek faydalıdır. Fakat iki lastik takmak makinenin devir gücünü azaltacağından verilen elektrik voltajı yükseltilmelidir.
 2. 2
  thuglife_zb
  Yeni Üye

  --->: Profesyonel kalıcı dövme makinesi ve çalışma sistemi

  Reklam  bu sistemde her yerde pedalın adaptörden güç alıp çalıştıı söylenir. daha doğrusu satış sitelerinde orjinal makina adaptördsüzde olurmu+ Yorum Gönder
dövme makinası kurulumu,  dövme makinesi kurulumu,  dövme makinası kullanımı,  dövme makinesi kaç volt ile çalışır,  dövme makinesi kullanımı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi