Ev temizlerken tozlar nasıl alınır

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hobiler Bölümünden Ev temizlerken tozlar nasıl alınır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Ev temizlerken tozlar nasıl alınır

  Reklam  Ev temizlerken tozlar nasıl alınır

  Forum Alev
  Neredeyse tüm kadınların ev temizliğindeki en büyük sorunu toz almaktır. Uzun bir sürenin yalnızca toz almaya ayrılmasının haricinde bu işin oldukça fazla efor sarf edilmesini gerektirmesi, kadınların toz almayı pek sevmemesine neden olur. Ancak toz almak için modern teknolojinin sunduğu imkanlardan yararlanmak ve zahmetsizce temizlik yapmak mümkün. Bunun için özel solüsyonlarla birlikte kullanılan elektrikli fırçaları kullanabileceğiniz gibi, statik yüklenen toz alıcı aparatlarla da evinizdeki tozlardan kurtulabilirsiniz.

  Eski yöntem olarak tabir edilen ıslak bezle toz alma, her ne kadar silme işleminden sonra bir defa da kuru bezle yüzey temizlense de etkili bir temizlik sağlamaz. Bezle tozların temizlenmesinden çok mevcut partiküllerin yerini değiştirmek mümkün olurken, çoğu zaman bezin üzerinde yapışan toz taneleri tam olarak temizlenmediğinden temiz yüzeylerin de tozlanmasına neden olur. Islakken beze yapışarak temiz yüzeylere de geçen toz partikülleri, kısa süre içerisinde kuruyarak yeniden havada uçuşmaya başlar.

  Toz almak için bu tür eski yöntemlerin kullanılmasına gerek bırakmayan yeni nesil temizlik ürünleri, tozların gerçek anlamda ortamdan alınmasını sağlıyor. Statik yüklenen ebonit alaşımlı toz fırçaları, tozlu yüzeye temas dahi etmeden toz zerreciklerini çekebiliyor. Böylece evinizdeki eşyaların üzerini kaplayan toz bu fırçaların üzerine yapışarak, etrafa yayılmadan temizlenebiliyor. Daha sonra statik yüklü fırçayı lavaboda ılık su ile yıkayarak, toz zerrelerinin lavabodan akıp gitmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu tür statik toz alıcılarla evdeki tozların temizlenmesi için büyük bir efor sarf etmek gerekmediği gibi, temizlik işlemi de oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanabiliyor.

  Toz almak için kullanılabilecek bir diğer aparatsa, üzerine solüsyon sıkılarak kullanılan elektrikli fırçalar. Bu fırçalar tıpkı pille çalışan diş fırçaları gibi sabit bir tutma bölümüne ve uç kısımda yer alan bir dönen fırçaya sahip. Şarj edilerek kullanıma hazır hale getirilen fırçanın uç kısmına özel solüsyon sıkıldıktan sonra cihaz çalıştırılıyor ve dönmeye başlayan fırça ile yüzeydeki tozlar alınıyor. Özel solüsyon hem toz zerreciklerinin fırça yüzeyinde kalmasını sağlıyor hem de eşyaların üzerini kaplayarak tozlanmanın büyük oranda gecikmesini sağlıyor. Bu cihaz ile temizlenen yüzeyler daha geç tozlandığı için toz alma ihtiyacı da daha geç oluşuyor. 2. 2
  FULDEM
  Bayan Üye

  Cevap: Ev temizlerken tozlar nasıl alınır

  Reklam  Her alınması gereken ve eşyaların üzerini dolduran tozların kalıcı olarak alınması günümüz temizlik ürünleri ile daha kolay hale gelmektedir. Özel bez ve solüsyon yardımı ile tozları ortamdan alınabilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi