Smf forum yardım

+ Yorum Gönder
Webmaster ve Hosting / Domain Bölümünden Smf forum yardım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ataman55
  Üye
  Reklam

  Smf forum yardım

  Reklam  Smf forum yardım

  Forum Alev
  arkadaslar wamp 5 php ile bir forum hazırladım.
  forum'u web'e nasıl aktaracagım konusunda yardımcı olabilecek var mı? 2. 2
  KemaaLL
  Emekli

  --->: smf forum yardım

  Reklam  Alıntı ataman55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  arkadaslar wamp 5 php ile bir forum hazırladım.
  forum'u web'e nasıl aktaracagım konusunda yardımcı olabilecek var mı?
  wampla ilgili yanlış bilmiyorsam bilgisayarın üstünde localhost oluşturarak site kurabilmeni sağlıyor.eğer smf kuracaksan php destekli ve mysqla sahip bir host edinerek kurulumu bu hosta yapman yeterli olacaktır.. 3. 3
  casanovaa
  Emekli
  kardeş smf site hakkında herşeyi biliyom...
  İstersen yardımcı oluyum.. 4. 4
  ataman55
  Üye
  http://www.orgfree.com/cgi-bin/amanager.cgi


  adresinden aldım ama dosya yukleme isleminin nasıl yapılacagını bilmiyorum.
  konuyla ilgili dokuman var mı?
  php dosya nasıl yuklenir?

 5. 5
  KemaaLL
  Emekli
  Smf Nasıl Kurulur!!


  1.AŞAMA: Veritabanı Oluşturma

  1. hostunuzun Veritabanı bölümüne giriyoruz.

  2. mysql butonuna tıklıyoruz.  3. veritabanı ekle formu ile yeni veritabanımızı oluşturuyoruz. (örnekte testing)  4. add db ye bastıktan sonra veritabanının oluşturulduğunu söyleyen bir mesaj çıkıyor ve go back linki ile geri dönüyoruz.

  5. şimdi yeni bir veritabanına sahipiz. (örnekte pny552_testing) veritabanının ön eki hostunuz tarafından kullanıcı adınıza göre otomatik olarak eklenir. veritabanımız var fakat buna bağlı bir kullanıcı adımız yok.

  6. kullanıcı ekleme formu ile kullanıcı adımızı ve şifremizi giriyoruz ve add user a tıklıyoruz. daha sonra bu kullanıcıyı veritabanımıza ekliyoruz. eklerken all seçeneğinin seçili olduğunda emin olun.


  7. şimdi kullanıcının veritabanına eklendiğine dair bir mesaj çıkacaktır ekranda. go back diyerek geri dönüyoruz.  8. geri döndüğümüzde aşağıdaki resimde görüldüğü üzere kullanıcının veritabanına eklendiğine dair yazılar çıkacaktır.  2.AŞAMA: Dosyaları Servera Atma
  Buradan SMF 1.1.rc2 install İndirin
  Buradan SMF 1.1.rc2 turkish dil dosyası varsa indirin yoksa
  Buradan indirin Eklentileri görebilmeniz için SMF’nin resmi sitesine üye olmalısınız.

  İndirdiğiniz sıkıştırılmış kurulum ve dil dosyalarını pc’nizde forum adında bir klasör oluşturdukt4an sonra buraya açın.
  Şayet forumun www.sizinsiteniz.com/forum şeklinde açılmasını istiyorsanız oluşturduğunuz forum dizinini içindeki dosyalarla birlikte sitenizin root dizinine atın. Şayet site adını yazar yazmaz forumun açılmasını istiyorsanız forum dizinini değil forum dizininin içindeki tüm dosyaları atın. Forumunuzu forum dizinine açmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Ben standart isimleri kullandım. Dosyaları servera nasıl atarım diyorsanız Buraya Tıklayarak CuteFTP Kullanımı Konusunu Okuyabilirsiniz. CuteFTP yerine benzer başka bir programda kullanabilirsiniz.

  3.AŞAMA: SMF Kurulumu
  Şayet servera dosyaları forum dizini ile server’a atıysanız internet explrer yada tarayıcınız her ne ise adres çubuğuna http://www.sizinsiteniz.com/forum/install.php yazın. forumu root dizine attıysanız adres çubuğuna http://www.sizinsiteniz.com/install.php linkini yazın ve aşağıdaki adımları takip edin.

  Tayfa'dan Alıntıdır..

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi