Hamidiye Köyü Mahmudiye - Eskişehir

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve İç Anadolu Bölgesi Bölümünden Hamidiye Köyü Mahmudiye - Eskişehir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Hamidiye Köyü Mahmudiye - Eskişehir

  Reklam  Hamidiye Köyü Mahmudiye - Eskişehir

  Forum Alev
  Hamidiye Köyü Mahmudiye - Eskişehir
  Hamidiye Köyü Mahmudiye - Hamidiye Köyü - Mahmudiye - Hamidiye Köyü Hakkında  Hamidiye, Eskişehir ilinin Mahmudiye ilçesine bağlı bir köydür.

  Coğrafya
  Eskişehir iline 42 km, Mahmudiye ilçesine 12 km uzaklıktadır.

  İklim
  Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 489
  1997 499

  Ekonomi
  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

  Muhtarlık
  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.
  Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:
  2004 - Mesut Özlav
  1999 -
  1994 -
  1989 -
  1984 -

  Altyapı bilgileri
  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Hamidiye Köyü Mahmudiye - Eskişehir

  Reklam  Eski adı Çifteler Köy Enstitüsü,Sonra Yunusemre Öğretmen Okulu Şimdi de Yunusemre Öğretmen Anadolu lisesi ve Yarış atı çiftliği barındıran bu şirin köy içinden geçen Seydi Suyu Köyün güzellik kaynağı, balıklarıyla da ünlü gerçekten görülmeye değer.Eskişehirden 40 km uzaklıkta Her yöne ulaşım olanağı var ve Eskişehir-Ankara-Konya yol ayrımında bulunan Hamidiye, eğitim düzeyi ve sıcak ortamı ile nadide köylerimizden birisi..İlhan Mansız'ın da bu köyden oldugunu villasının da bu köyde olduğunu sizlerle paylaşalım. Eski bir tahıl ambarı niteliğinde zamanında altı adet bakkalı, üç adet kasabı, iki adet kahvehanesi, ik adet zahirecisi bulunan Öğretmen Okulunun köyün hemen yanında olaması Hamidiyeye ve komşu kölerin gelişmsine katkısı büyüktü.Kültür seviyesi yüksek bir anadolu köyüdür. Afyon, İzmir, Antalya, Konya, Ankara, Eskişehir' ulaşım son derece kolaydır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi