Numanoluk Köyü Seyitgazi - Eskişehir

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve İç Anadolu Bölgesi Bölümünden Numanoluk Köyü Seyitgazi - Eskişehir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Numanoluk Köyü Seyitgazi - Eskişehir

  Reklam  Numanoluk Köyü Seyitgazi - Eskişehir

  Forum Alev
  Numanoluk Köyü Seyitgazi - Eskişehir
  Numanoluk Köyü Seyitgazi - Eskişehir - Numanoluk Köyü - Seyitgazi - Numanoluk Köyü Hakkında  Numanoluk, Eskişehir ilinin Seyitgazi ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi
  seneler önce köye numan adında birisi bir çeşmenin başına ilk konaklayan kişi olmuştur.bundanda faydalanılarak numanoluk adını almıştır(çeşmeyi yapan kişiden adını almıştır oluklu çeşme yaptıgı için ve ustanın adınında numan oldugundan numanoluk adını almıştır

  Kültür
  YEMEKLER;gözleme,göbekli,dolama,tirit,ağız bölgeye özgü yemeklere ek olarak köye ait yemeklerdir. GELENEK,GÖRENEK; bölgenin gelenek ve göreneklerine ek olarak köye özgü olarak Hıdrellez(baharın gelişi)etkinlikleri her yıl mayısın 6'sı ya da yakın ilk pazar Şenliklerle kutlanır.

  Coğrafya
  Eskişehir iline 65 km, Seyitgazi ilçesine 22 km uzaklıktadır.

  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 219
  1997 177

  Ekonomi
  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

  Altyapı bilgileri
  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Numanoluk Köyü Seyitgazi - Eskişehir

  Reklam  Numanoluk Köyü Seyitgazi - Eskişehir de bulunuyor toplam nufus 200 kişi köyde okul yok sistem taşımacılık ile sağlanıyor artı yönü köyde ptt acentesi var başkada bir artı durum yok+ Yorum Gönder
seyitgazi numanoluk köyü
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi