Cennette Kadınlara Vaad Edilenler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İman Bölümünden Cennette Kadınlara Vaad Edilenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi
  Reklam

  Cennette Kadınlara Vaad Edilenler

  Reklam  Cennette Kadınlara Vaad Edilenler

  Forum Alev
  cennette kadınlara vaad edilenler nelerdir kısaca bilgi verip açıklar mısınız 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: Cennette Kadınlara Vaad Edilenler

  Reklam  Açıklamalı Cennette Kadınlara Vaad Edilenler

  Fani hayatın sona ermesinden sonra ebedî bir saadet başlayacak. Orada Allah'ın rahmeti, lütuf ve ihsanı bütün haşmetiyle tecelli edecektir. İşte bu ebedî saadetin ve sonsuz nimet ve güzelliklerin merkezi cennettir. Cennet hem mü'min erkeklerin, hem de mü'min kadınların nimetler içinde yüzdüğü bir mekândır. Yani cennetin nimetlerinden erkekler kadar kadınlar da istifade edecek, bütün nimet ve ihsanlar her iki cinse de verilecektir.

  Cennet ve cennetlikler en güzel ve tatlı bir şekilde Kur’ân'da anlatılır. Çoğu yerde mü'min erkeklerle birlikte, mü'min kadınlar da zikredilir. Meselâ, Tevbe Sûresinin 72. âyetinin meali şöyledir:

  "Allah, mü'min erkeklere ve mü'min kadınlara devamlı kalacakları, içlerinden ırmaklar akan cennetler, Adn cennetlerinde hoş meskenler vaad etmiştir. Allah'ın rızası için en büyük mükâfattır. İşte büyük kurtuluş budur."

  Cennetlikler ve cennet nimetleri Kur'ân'da anlatılırken cennet ehli için "müttekiler (Allah'tan hakkıyla korkanlar)" ifadesi geçer. Bu kelime hem erkekler, hem de kadınlar için müşterek kullanılır. Biri öbüründen ayırd edilmez, ayrı tutulmaz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi