Howard Carter Resimleri

+ Yorum Gönder
Biyografi ve İngilizce Biyografiler Bölümünden Howard Carter Resimleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Howard Carter Resimleri

  Reklam  Howard Carter Resimleri

  Forum Alev
  howard carter görüntüleri
  howard carter dan portreler
  howard carter ile görseller
  Howard Carter kimdir kısaca tanıyalım  Howard Carter 1874 yılında İngiltere'nin başkenti Londra'da, Kensington semtinde dünyaya geldi. Çocukluğu daha çok Swaffham, Norfolk'ta geçti.

  Howard Carter, Mısır hükümeti tarafından eski yapıtlar müdürlüğüne atandı. Teb kazılarına katılıp (1910) Mısır kraliçesi Hatşepsut'un mezarını bulunmasında önemli rol oynadıktan sonra Lord Carnarvon'la işbirliği yaparak Teb'de Krallar Vadisi'de araştırmalara başladı ve Çocuk Kral Tutankhamon'un mezarını keşfetti(1922)

  howard carter kimdir.jpg


  1 Kasım 1922’de o güne kadar hiç kazılmamış bir hektarlık bir üçgende çalışmalara başlayan Carter,4 Kasım’da çökmüş bir merdiven girişi buldu.Bir gün sonra ise,bu girişin olduğunu kesin biçimde anlamıştı. İngiltere’ye telgraf çekmesi üstüne,Lord,kızı Lady Evelyn ile birlikte Mısır’a gelerek bizzat kazılara katılmaya başladı. 26 Kasım’da,yaptıkları kazının bütün molozlarını temizlemişlerdi.Ardından sanki içeriden kilitlenmişçesine kapalı duran bir kapıyı açmayı başardılar. İçeri ilk giren Carter oldu.Gördükleri karşısında adeta dili tutuldu.Bu çok odalı mezarın giriş odası bile hazinelerle doluydu.
  howard carter.jpg


  Lord, Carter,Lord’un kızı Lady Evelyn ve Carter’ın yardımcısı,Arthur Callender ile birlikte bir gece,mezarın ana bölümüne girmeyi başardılar. Tümü gördüklerinin gerçek olup olmadığından kuşkuya düştüler. Her şey altındandı. Firavun’un mumyasının koskocaman bir altın sandukanın içinde olduğu anlaşılıyordu. Duvarlarda altın çerçeveli resimler vardı. Bunlar da firavunun ailesine aitti. Tanrı Osiris’i sembolize eden parlak cilalı altın bir mask da duvarda asılıydı. Carter ve Lord ne bulduklarını biliyordu. Bu mezar 18. Sülale krallarından Tutankhamon’undu. Tutankhamon M:Ö 1346-1339 arasında bir tarihte ölmüş,o tarihten bu yana mezar hiç açılmamıştı. Varlığı bile bilinmiyodu.. Carnarvon Lordu bulduklarını bütün dünyaya ilan etti. Kazı sırasında çıkan bütün molozlar temizledikten sonra resmi açılış yapıldı.
  howard carter1.jpg

  howard carter2.jpg 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: Howard Carter Resimleri

  Reklam  oward Carter meşhur tutankamonun mezarını bulmuş adam 1874 ingiltere doğumlu mısırda piramitlerde çalışması ile üne kavuşmuş birisi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi