Tavaf esnasında hangi dualar okunur?

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Tavaf esnasında hangi dualar okunur? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hazal.
  Üye
  Reklam

  Tavaf esnasında hangi dualar okunur?

  Reklam  Tavaf esnasında hangi dualar okunur?

  Forum Alev

  Tavafa başlarken ve her şavtın başında:

  "Allah, bütün eksikliklerden uzaktır. Hamd, Allah’a mahsustur. Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Allah en büyüktür. Bütün güç ve kuvvet şanı yüce ve azamet sahibi Allah’a aittir.

  Salat ve selam, efendimiz Muhammed aleyhi’s-selama olsun. Allah’ım! Sana iman ederek, Kitabını tasdik ederek, verdiğim sözü yerine getirerek ve Peygamberinin sünnetine uyarak bu ibadetimi yerine getiriyorum" diye dua edilmesi güzel olur.

  Yemen köşesi ile Hacer-i Esved köşesi arasında;

  "Rabbimiz! Bize dünyada iyilik ver. Ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru. İyilerle birlikte cennete koy. Ey mutlak güç sahibi! Ey günahları çok bağışlayan! Ey alemlerin Rabbi! " duasının okunması güzel olur.

  Tavaf esnasında tekbir, tehlil, salât ve selam getirilir ve Kuranı Kerim okunabilir. (Ö. Nasuhi Bilmen, Büyük İslâm İlmihali, 369).
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör

 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Tavaf esnasında hangi dualar okunur?

  Reklam  Tavaf edilirken, Allah'ın yüceliğinden bahsedilir bu ibadeti bir tek onun isteği üzerine yapılıp yerine getirildiği söylenir ve salavatlar çekilir. Hac vazifesinin her bir yerinde farklı dualar edilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi