Merhaba borç ve beddua ile ilgili sorum olacaktı

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Merhaba borç ve beddua ile ilgili sorum olacaktı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gondalf
  Yeni Üye
  Reklam

  Merhaba borç ve beddua ile ilgili sorum olacaktı

  Reklam  Merhaba borç ve beddua ile ilgili sorum olacaktı

  Forum Alev
  sElam herkese bu foruma ilk defa üye oldum. Benim bir sorunum olacak (yeri burasımıdır bilmiyorum gerekli yerlere taşıyabiliriniz yanlışlık varsa)
  sorularım:
  1)ben birisine borç vermiştim fakat bana borcunu vermedi.Ben ona hukuki olarak icra davası açabilirmiyim veya dava açabilirmiyim?Açabilirsem kazanma şansım nasıldır? Ve nereye başvurmam gerekir?
  2)Verirkende bana namus sözü olarak söz vermişti ama vermedi bu sözün dinde yeri varmıdır sonuçta sözünde durmadı bende ona o para senden değilse çocuklarından çıksın diye beddua etmiştim bu bedduam tutma ihtimali varmıdır varsa çok üzülürüm sonuçta onların günahı yok ama onların başına kaza gelmişti bunun bedduamla alakası varmıdır acaba? 2. 2
  gondalf
  Yeni Üye

  --->: merhaba borç ve beddua ile ilgili sorum olacaktı

  Reklam  bilen varmıdır acaba 3. 3
  acec
  Yeni Üye
  Kardeşim eğer ki gerçekten müslümansan ki beddua etmek dinimize ve müslümanlığa yakışmaz. ( Unutmayınızki belki o kişide borcunu veremediğinden dolayı mahçupluk çekmektedir) ettiğiniz bedduanın geri tapme olsalığıda yüksektir.

  Ya mahkemeye baş vurursunuz (delil yoksa kazanma şansınız yok ) yada alacağınızı '' Hiba '' edersiniz . bu sizin için en doğru yol olacaktır.

  unutmayınızki sizinde karınız çocuklarınız var yoksa elbet olacaktır.

  birileri için masum birilerine beddua etmek nasıl bir müslümanlık örneğidir tartışılır !!+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi