Evlilik Öncesi İlişkiyle Evlenmek

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve İslami Sorular - Cevaplar Bölümünden Evlilik Öncesi İlişkiyle Evlenmek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Evlilik Öncesi İlişkiyle Evlenmek

  Reklam  Evlilik Öncesi İlişkiyle Evlenmek

  Forum Alev
  SORU: Selamlar. Ben 30 yasında bir bayanım. Hiç evlenmedim. Önceden evlilik dışı ilişkim oldu. Çok saftım. Bunun yanlışlığının farkındayım. Tövbe ediyorum. Ancak bunu karşıma çıkacak birine nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Bunu sonraki bir ilişkimde anlattım. Beni oyaladı ve sonuçta ayrıldık. Sebep başka görünse de bu durumun neticede etkili olduğunu düşünüyorum. Bunu hak edecek bir yaşantım yok. Namazımı kılıyorum. Hayırlısını diliyorum. Ancak bu durum beni herkesten uzaklaştırıyor. Kimseyi kandırmak istemiyorum. Bir yandan başta söyleyip daha bağlanmadan bitecekse bitsin devam edecekse etsin diye düşünüyorum. Ancak karşımdaki belki sevebilecekken önyargı oluşturmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

  CEVAP: Selamünaleyküm.
  Evlilik teklifi ile gelecek birine karşı sizin iki durumunuz var. Bunların birincisi, o evliliğinizin ilk evlilik olmadığını izah edeceksiniz. Burada zina ettim demeniz gerekmez. Tevbe ederek kapattığınız bir dosyayı açmanız doğru değildir. Bekâr olduğunuzu söylemeniz de doğru değildir. Bu şekilde ortasını bulun.
  İkinci durum ise şudur: Siz, otuz yaşında bir bekâr bayanın durumunda olmadığınızı bilmelisiniz. Gelen teklifler arasından konumunuza uygun olanını seçeceksiniz ki önünüz tıkanmasın. Ne yalan söyleyin ne de külleri karıştırın.
  Bazı yakınlarınıza evlenme konusunda size yardımcı olmaları için ricada bulunun. Sizin gibi biri ile evlenmeye razı olacak kimseler muhakkak vardır. Mesela boşanmış ama evlenemeyen biri ile evlenebilirsiniz. 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Evlilik Öncesi İlişkiyle Evlenmek

  Reklam  Evlilik insanları zinadan koruduğu için dinimiz evliliği emretmiştir. Evlilik öncesinde bu tür hataların yapılması büyük günah sayılmakla birlikte bir daha yapılmamak üzere tövbe edenin duası kabul olacağı ümit edilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi