İstanbul Kıyamet Vakti - Yeni OKO Sistemi

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve İstanbul Kıyamet Vakti Bölümünden İstanbul Kıyamet Vakti - Yeni OKO Sistemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Metalci_06
  Yeni Üye
  Reklam

  İstanbul Kıyamet Vakti - Yeni OKO Sistemi

  Reklam  İstanbul Kıyamet Vakti - Yeni OKO Sistemi

  Forum Alev
  Yeni OkO(PvP) sistemi!

  Nasıl?
  İkv'ye özgü gelmiş geçmiş en sağlam açık OkO(PvP)sistemlerinden biri ile tanış. Açık OkO'nun eğlenceden başka hiç bir işe yaramadığı sistemleri kafandan sil at.

  Açık OkO(PvP) mu? O da ne?
  Karşı klan mensubu oyuncuların, herhangi bir mekanda birbirleri ile savaşabilmeleri olayına açık OkO(PvP) (Open PvP) denir. Yani, kaçacak yer yok!

  Nasıl olacak bu iş?
  Tamamıyla İkv'ye özgü "Karizma sistemi" ile, OkO(PvP) müsabakalarında tozu dumana kat. Dikkatli ol, sen kazanırsan rakibin karizma kaybeder, o kazanırsa sen karizma kaybedersin. Eğer karizman kalmadıysa, kazanç da yok...

  Peki ne kazandıracak bize bu?
  OkO(PvP)'lar sonucunda kazandığın klan parası ile kendine yeni alışveriş olanakları sağla, daha önce hiç görmediğin eşyalarla tanış.

  Eşyadan bana ne? Ben başarıya bakarım.
  Başarılı savaşlardan sonra kazandığın şan ile rütbe alarak klan içerisinde yüksel!
  Belirli aralıklarla yayınlanacak listelerde İkv'nin en iyisi olmak için sunucundaki diğer oyuncularla yarış.

  Hımmm. Ama bunun sonucunda herkes yalnız dolaşmaya başlayacak. Klanlar içinde grup arkadaşlıkları son bulacak.
  Yanlış. Grupla alınan şan puanları paylaşılacak. Eğer grubunla koordineli bir görev dağılımı yaptıysan sağ kalma ve rakibi yok etme şansın daha yüksek. Beraber yükselmek, her zaman olduğu gibi daha kolay.

  Ben klanda değilim. Artık OkO(PvP) yapamayacak mıyım?
  İster klana mensup ol, ister olma, dilediğin zaman kabadayı moduna geçerek diğer kabadayı modundaki oyuncularla OkO(PvP)yapabilirsin.

  OkO(PvP) adına çok şey var? Peki eskiden yapıp şimdi yapamadığımız şeyler neler?
  Artık Arz-Lodos ve bağımsızlar sadece birbirlerine, destek yetenekleri uygulayabilecekler. Örneğin bağımsız bir şifacı, bir klan üyesini iyileştiremeyecek. Bunun tersi de geçerli tabii.
  Ve artık savaş durumuna geçildiğinden dolayı, rakip klanların sorumluluk alanında dolaşanlar, klan nöbetçileri için av olacaklar. Ne İsmet Bey'in yanında bir Arz ne de Handan hanımın yanında bir Lodos göremeyeceğiz.

  Peki bizim ekimiz kolumuz bağlı mı?
  Tabii ki değil. Eğer gücüne güveniyorsan, karşı klandaki oyuncu olmayan karakterleri(OOK-NPC) de hedef alabilirsin. Ancak uyaralım, bu kolay olmayacak.

  Bir o klana gir, bir bu klana gir hadisesi ne olacak? Klan parası, şan gibi değerler sürekli birikecek mi?
  Hayır. Kazanılan klan parası ve şan, sadece kazanıldığı klan için geçerli. Eğer oyuncu diğer klana geçerse, bütün şanına ve parasına veda etmek zorunda kalacak. Klan seçimi artık çok önemli.

  Peki klandayken görev yapmak, saldıran karşı klan üyeleri nedeniyle zor olmayacak mı?
  Evet zor olacak. Zaten açık OkO(PvP)'nun zorluklarından biridir bu. Ancak, belirli bir şan ve klan parası karşılığında geçici olarak klanını terkedip, bağımsızlara katılabilirsin. Tabii karşı klana geçmemek koşuluyla.

  Biri bizi sürekli öldürdüğü zaman sinirleneceğiz gibi geliyor bana?
  Öldükten sonra dirilmen için klanların muhafızlarınca korunan nispeten güvenli bölgeler İkv'ye eklendiler. Kısaca artık karşı klana mensup olanlar, ayrı bir yerde dirilecekler, bu durumda bir oyuncunun seni sürekli öldürebilmesi çok kolay olamayacak.
  Ancak gene de eğer klana girdiysen, karşı klandaki oyuncunun, eşyalarına ve seviyene bakmadan seni defalarca yenme hakkı vardır. Bu OkO(PvP)'nun doğasıdır. Bu yüzden sinirlerine hakim ol. Bunun sonuçta bir eğlence olduğunu unutma.

  Kesin bu OkO(PvP) sistemini suistimal etmek isteyecekler çıkacak?
  Bunu akıllarından bile geçirmesinler. Yeni OkO(PvP) sistemi, suistimal etmek, kısa yollar keşfetmek isteyen kullanıcılara karşı pek çok önlem içeriyor. Gene de, kalabalık bir gözlemci kitlesi, olası hilelere karşı uyanık olacak. 2. Alev
  Özel Üye

  İstanbul Kıyamet Vakti - Yeni OKO Sistemi Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
ikv pvp indir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi