Sıkça Sorulan Sorular

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve İstanbul Kıyamet Vakti Bölümünden Sıkça Sorulan Sorular ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Sıkça Sorulan Sorular

  Reklam  Sıkça Sorulan Sorular

  Forum Alev
  İstanbul Kıyamet Vakti" nedir?

  "İstanbul Kıyamet Vakti" internet üzerinden oynanan, bir Devasa Online Rol Yapma Oyunudur.

  Devasa Online Rol Yapma Oyunu nedir?

  DORYO, internet üzerinde aynı anda binlerce kişinin bir arada oynayabildiği bir oyun türüdür. Oyuncular, bir oyunun dünyası üzerinde çeşitli karakterler yaratırlar ve karakterlerinin gerektirdiği şekilde rol yaparlar.

  İstanbul Kıyamet Vakti'nin oyun tarzı nasıldır

  İstanbul Kıyamet Vakti oyununda oyuncular, karakter yaratarak oyuna başlarlar. Oyuncular karakterleriyle düşman yaratıkları öldürerek veya verilen değişik görevleri tamamlayarak deneyim puanı kazanırlar. Bu deneyim puanları karakterlerinin gelişmesine ve özelliklerinin artmasına imkan verir. Oyuncular oyunda buldukları, ürettikleri ve satın aldıkları eşyaları kullanarak karakterlerini daha da güçlendirebilir. Oyuncular seviye atladıkça; alabilecekleri görevler ve yapabilecekleri işlerin sayısı artar.
  Zorlu görevlerde birbirleriyle gruplar kurarak daha rahat ilerleyebilirler. Veya birbirlerine karşı savaşarak; birbirleriyle yarışabilirler.

  İstanbul Kıyamet Vakti'nin oyun süresi nedir? Oyun ne zaman bitiyor?

  DORYO'ların genel bir özelliği olan, oyunun asla bitmemesi; İstanbul oyunu için de geçerlidir. Her zaman daha iyi bir silah bulunabilir; daha güçlü bir karakter yapılabilir. Veya keşfedilecek yeni şeyler, tanışılacak yeni insanlar çıkabilir.

  İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu'nun oyun dünyası nasıldır?

  İstanbul Kıyamet Vakti, 1956 yılında meteor felaketine uğramış bir dünyada; İstanbul'un geleceğinde geçer. Felaketin üzerinden 51 yıl geçmiştir. Ve 2007 yılında, İstanbul günümüzde olduğundan bambaşka bir hal almıştır.

  İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu'nda şikayetler nereye ve nasıl yapılır? </B>

  İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu'nda T.C. Kanunlarına ve/veyahut genel ahlak kurallarına aykırı davranışlarda bulunmak kullanıcı sözleşmesinde de belirtildiği gibi cezai işlem gerektirir. Bu gibi bir duruma maruz kaldığınızda İKV ŞİKAYET başlıklı ve içerisinde olayın geçtiği sunucu adı ile ekran görüntüsünün bulunduğu resim ile bilgi@istanbuloyun.com adresine mail atmanız yeterlidir.

  Gerekli cezai işlem uygulanacak ancak sonucu ile ilgili bir bilgi verilmeyecektir.

  İKV Oyununda seviye limiti var mı?

  Oyunun seviye limiti 39 olarak belirlenmiştir.

  İleride bu seviye limiti artacak mı? Veya tamamen kalkacak mı?

  İKV oyunu seviye limiti artabilecek şekilde dizayn edildi. Seviye limitinde artış olması durumunda, bu artış web sitesinde duyurulacaktır. Seviye limiti arttırılsa bile, her zaman bir limit olacaktır.

  Oyunda 39. seviyenin üstünde karakterler görüyorum. Bunun nedeni nedir?

  Oyun yöneticileri 39 üstü seviyelerde bulunabilirler. Oyun yöneticileri için seviye limitinin farklı olması, özellikle oyundaki bazı durumların test edilebilmesi açısından zorunludur.

  Yetenek ağacında bir geliştirme yapılacak mı? Yeni yetenekler oyuna eklenecek mi?

  İstanbul Kıyamet Vakti oyunu, yetenek sistemi geliştirilebilecek şekilde dizayn edildi. Oyuna olan ilgiye bağlı olarak ileride farklı yetenekler eklenebilmesi mümkündür.

  Banka da muhafaza edebileceğimiz eşya sayısında bir artış olacak mı?

  Bankada muhafaza edilebilen eşya sayısı, oyunun ilk versiyonunda yeterlidir. İlerleyen zamanlarda artış yapılabilecek olsa da, şu an için düşünülmemektedir.

  Oyunun bölümleri Eminönü-Antrepo-Mısır Çarşısı ile mi sınırlı olacak? Yeni bölümler açılacak mı?

  İKV oyununun birinci versiyonunda bölümler Eminönü, Antrepo ve Mısır Çarşısı olarak belirlenmiştir. Oyuna olan ilgiye paralel olarak, gelecekte yeni bölümler açılabilir. Yeni bölümler açıldığı takdirde oyunculara web sitesinden duyurulacaktır.

  İKV oyununun kaç sunucusu var?

  İstanbul Kıyamet Vakti oyununda başlangıç için bir adet sunucu mevcuttur (Eminönü sunucusu).

  Sunucu sayısı arttırılacak mı?

  Oyuna olan ilgiye paralel olarak, gelecekte sunucu sayısı arttırılabilir.

  Hızlı seyahat için gelecekte herhangi bir araca sahip olabilecek miyiz?

  İlk aşamada böyle bir plan yapılmamaktadır. İstanbul Kıyamet Vakti oyunu, oyuncuların her yere koşarak gidebilecekleri şekilde dizayn edilmiştir. Ancak ilgi ve isteğe bağlı olarak gelecekte bu alanda geliştirmeler yapılabilir.

  Oyunda savaşçı, şifacı veya büyücü sınıflarından hangisi en güçlüdür?

  Oyundaki sınıfların hepsinin, birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ancak oyuncu-oyuncu müsabakalarında bu üç sınıf arasında denge kurulmaya çalışılmıştır. İyi bir karakter düzeni ve doğru seçilmiş eşyalarla, herhangi bir sınıf bir diğerini elimine edebilir.

  Oyunun sistemi değişikliklere uğrayacak mı?

  Devasa online oyunların dinamik karakterlerinden ötürü, oyunun denge sistemi üzerinde sürekli güncellemeler yapılabilir. Oyuncuların daha zevkli bir oyun deneyimi yaşamaları için objelerin ve yeteneklerin özellikleri normalize edilebilir 2. 2
  emreky
  Yeni Üye

  --->: Sıkça Sorulan Sorular

  Reklam  bende bi tane sorsam istanbul kıyamet vakti launcher exe bir win32 uygulaması degil dio napcam bide yükelnio oyun açık dio görüntü ayarlarınız sıfırlandı lütfen söleyin nolurr+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi