APC Back-UPS ES 700VA Donanım İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve İzlenim Ve Donanım İnceleme Bölümünden APC Back-UPS ES 700VA Donanım İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  APC Back-UPS ES 700VA Donanım İnceleme

  Reklam  APC Back-UPS ES 700VA Donanım İnceleme

  Forum Alev
  Arkadaşlar malumunuz ülkemiz her sektörde olduğu gibi havadan nem kapan bir elektrik şebeke sistemine de sahip. Harçlıklarınızdan yada kıt kanaat aldığınız elektronik aletleriniz de güvende değil bu sebepten. Sürekli kesilen elektrikler, dalgalanmalar ve şebeke sorunları elektronik aletleriniz için sürekli bir risk teşkil ediyor. Ülkemizde yapılacak en güzel çözüm ise iyi bir UPS ve elektrik dalgalanmasınında zarar görmenizi engelleyen prizlerden almak. Benim inceleyeceğim UPS ise adını kanıtlamış APC firmasının APC Back-UPS ES 700VA modeli.  Ağırlık(KG) : 7,30
  Akü Süresi (Dakika) : 3.9/15
  Boyut (cm) : 86X230X285(net)
  Çalışma Sistemi : LINE-INTERACTIVE
  Dalga Çıkışı : YALANCI SİNUS
  Ek Akü : YOK
  PNP Desteği : YOK
  Regülasyon : YOK
  Transfer Süresi (ms) : 2
  VA Değeri (Volt Amper) : 700
  Voltaj Aralığı (Volt) : 180-266v
  Yazılım Desteği : VAR


  APC Back-UPS ES 700VA modeli donanımınıza bağlı olarak 4 ila 15 dakika arasında yedek güç sağlıyor elektrik kesintisinde. 4 adet yedek güç ünitesine bağlı priz ve elektrik dalgalanmalarına karşı korumalı 4 adet ek priz yer alıyor. APC Back-UPS ES 700VA aldığınızda hem UPS'niz hemde 4 adet fazladan priz ile elektrik akımına karşı korumalı priz sistemi de beraberinde geliyor. Ayrıca standart DSL koruması da mevcut.

  APC Back-UPS ES 700VA sıradan UPS'lerden ayıran bir diğer özellik ise yazılım desteği. UPS'yi bağlayabileceğiniz bir USB data kablosu ile PC'ye bağlayıp APC PowerChute yazılımı ile sistemde oluşan elektrik dalgalanmalarını, ne kadar batarya doluluk oranının olduğunu vb. gösteren bir yazılıma da sahip olması. Bu şekilde güç kaynağı hakkında daha fazla bilgiye sahip olup anlık kesinti ve dalgalanmalara karşı önleminizi de almış oluyorsunuz.

 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: APC Back-UPS ES 700VA Donanım İnceleme

  Reklam  "Ev akü desteği kullanıcıları için ideal seçim.

  PowerChute® Personal Edition'ın esasında gözetimsiz kapatma bulunur, bu uzun elektrik kesintilerinde potansiyel veri bozulmalarını önler. Kural dışı kullanılırlık için tasarlanmıştır, ilk-kullanıcılara APC'nin endüstri-öncüsü güç yönetim deneyimi esaslı optimal koruma sağlar. Deneyimli kullanıcılar yazılımın davranışını bireysel şartlara uyarlama yeteneğini takdir edeceklerdir. "


  Ülkemiz priz girişine uygun olarak APC Back-UPS ES 700VA'nin yurt dışı için üçlü priz modeli de mevcut.

  Ayrıca dilerseniz ileride batarya güncellemesi de yapabilirsiniz. APC UPS Battery Replacement & Upgrade Selector  UPS'yi açıp kuruluma geçmeden önce alt kapağı açıp takılı olmayan diğer batarya kablosunu da takmalınız.

  "Yedek Akü Kartuşu

  UPS pilleri zaman içerisinde aşınır. Bu da güç kapasitesi ve çalışma zamanı kaybına neden olur. İşte APC UPS'lerinizde neden gerçek APC RBC'leri kullanmanız gerektiğine dair beş neden:

  1. APC-olmayan bir pilin kullanılması daha düşük bir çalışma zamanına yolaçabilir, UPS'ye zarar verebilir, tehlikeli bir durum ya da UPS'de geçersiz UL, CSA, VDE ve diğer güvenlik sertifikasyonları yaratır.

  2. APC-olmayan bir pilin kullanılması APC'nin Ekipman Koruma Programını geçersizleştirir.

  3. APC kullanılan pilleri geri dönüştürür ve pilin kurşun muhtevasının hemen hemen %100'ü yeniden kullanılır ve çevreyi korur. Her gerçek APC yedek pil alımıyla, eski pillerinizin uygun bir şekilde saklanması için APC'den nakliye ücretsiz geri yollama kazanırsınız. (şu anda sadece ABD'de geçerlidir.)

  4. APC her bir Yedek Pil Kartuşu için 1-yıl garanti verir.

  5. APC, UPS'niz için gerekli kablolar ve konnektörlerin yanısıra uygun yönergeleri de temin eder. Tüm bağlantılar yüksek güvenilirlik açısından yüksek akım gaz-geçirmez sıkılıkta kıvrımlarla yapılmıştır."


  Son olarak diyeceğim eğer kaliteli bir UPS arıyorsanız APC Back-UPS ES 700VA kesinlikle size uygun bir model olacaktır. Bugüne kadar birçok farklı model UPS denedim rahatlıkla içlerinden en kalitesi APC Back-UPS ES 700VA oldu diyebilirim. Eletrikle birlikte giden yan sanayi diğer UPS'im ise garantide. Markasını söylemiyorum ama baş harfi INFORM. Yine memnun olduğum ve 4 senedir aralıksız kullandığım Keysmart 1000VA modelini ise hala sorunsuz kullanıyorum belirtmekte fayda var. (Sanırım piyasada pek bulunmuyor artık) Ama APC gibi adını kanıtlamış markalarda varken zaten pek de ihtiyaç olduğu söylenemez.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi