Age of Empires 2: Conquerors Expansion İzlenim

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve İzlenim Ve Donanım İnceleme Bölümünden Age of Empires 2: Conquerors Expansion İzlenim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Age of Empires 2: Conquerors Expansion İzlenim

  Reklam  Age of Empires 2: Conquerors Expansion İzlenim

  Forum Alev
  Bu izlenim yeni bir oyun için değil. Oldukça yakından tanıdığınız popüler gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunu Age of Empires II: The Age of Kings için yaz sonunda piyasada olacak genişleme paketi Age of Empires II: The Conquerors Expansion ile ilgili.
  Oyun için söylenecek fazla bir şey zaten yok. Ancak merak edenler ve daha genişleme paketinden yeni haberi olanlar için paketten neler çıkacak, oyuna yeni neler katacak ondan bahsedelim.
  Paketten yeni uygarlıklar, kampanyalar ve özellikler/ekler çıkacak. Age of Kings hayranlarını sevindirecek özelliklerin (veya değişikliklerin) başında zeki villager'lar geliyor. Artık Age of Kings'in çalışan kesimi tarladaki ürün tükendiğinde tarlayı otomatik olarak tekrar ekecek, bir maden veya marangozhanenin inşası tamamlandığında da otomatik olarak burada çalışmaya başlayacaklar. Kısacası oyunda çeşitli savaş stratejileri kurarken dönüp bir de bu tip ince ayarlar (micromanagement) ile fazla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Diğer bir yenilik ise askerlerinizi ram'lar içinde gizleyebilecek olmanız ve dolayısıyla bu da ram'ların hız ve/veya dayanıklılığının artması demek. Ayrıca artık gemilere de kara birimleri gibi değişik formasyonlar verebileceksiniz.
  Paket ile birlikte oyuna beş yeni uygarlık daha ekleniyor: Hun, Aztek, Maya, Kore ve İspanyol. Elbette her uygarlığın kendine özgü teknoloji ağaçları ve teknolojileri var. Oyunda her uygarlığın kendine has özel bir savaşçı türü olduğunu zaten biliyorsunuz (Ottoman'deki Yeniçeri: Janissarie gibi). Yeni uygarlıklar için gelen bu savaşçılar ise, Hun'da Tarkan; binalara karşı etkili meşaleli bir savaşçı türü, Aztek'te Jaguar Warrior, Maya'da Plumed Archer, Kore'de ok atan Elite War Wagon ve İspanyol'da Conquistador. Amerikan kökenli Maya ve Aztek'te süvari birimleri yok, ancak bu dezavantajları daha hızlı hareket edebilen askerleriyle kapatılmış. Oyuna, patlayan kamikaze bombardıman (siege) birimi Petard, ağır zırhlı ve toplu savaş gemisi Turtle Boat, Halberdier kara birimi (infantry) ve Hussar süvari (cavalry) gibi yeni ortak birimler de ekleniyor.
  Yeni kampanyalar da yine tarihten alınımış: Attila, El Cid ve Montezuma'nın kampanyaları geliyor. Oyuna deathmatch'e ek olarak yeni multiplayer oyun türleri de eklenmiş: defend the wonder, king of the hill ve wonder race.
  Bu yeniliklerden haritalar da nasibini almış ve artık stratejik hareketleri daha gerçekçi ortamlarda gerçekleştirebiliyorsunuz; örneğin, askerleriniz buz üzerinde hareket edebiliyorlar ancak burada bina kuramıyorsunuz. Ayrıca, kullanıcıların tarihi savaşlar için senaryolar veya kampanyalar üretebilecekleri gerçek dünyadan alınmış birçok coğrafi haritanın da bu ekte yer aldığı söyleniyor.
  Oyun yaz sonu çıkıyor dedik, Age of Empires II: The Conquerors Expansion için çıkış tarihi Ağustos ayı, sabırlı beklemeler... 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Age of Empires 2: Conquerors Expansion İzlenim

  Reklam  Age of Empires II: The Conquerors Age of Empires II: The Age of Kings'in genişleme paketi ve Age of Empires Serisi'nin dördüncüsü olan gerçek zamanlı strateji oyunudur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi