Havuzlardaki klor saçlara zararli

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kadın Sağlığı Bölümünden Havuzlardaki klor saçlara zararli ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Havuzlardaki klor saçlara zararli

  Reklam  Havuzlardaki klor saçlara zararli

  Forum Alev
  Havuzlardaki klor saçlara zararli

  Uzmanlar, günesin yaydigi ultraviyole isinlari ile deniz suyundaki tuz ve havuzdaki klorun, saçin en büyük düsmani oldugunu belirtiyorlar.


  Internet'ten derlenen bilgilere göre uzmanlar, bayanlarin saç rengini açmak için kullandiklari kimyasal madde olan 'oryal'in, tüm kadinlar tarafindan endise duyularak kullanildigini, oysa havuz suyundaki klorun bundan çok daha tehlikeli oldugu vurgulandi. Havuz suyunda bulunan klorun mayolarin bile rengini soldurduguna, saçlarda da renk degisimine, kuruluga, kirilmalara ve genel yipranmaya neden oldugunu belirten uzmanlar, buna ragmen kadinlarin yüzde 99'unun havuza girerken saçlarini
  koruyacak bir bone kullanmadiklarina dikkati çekiyorlar.


  Deniz suyundaki tuz ve günesteki ultraviyole isinlarinin da tipki havuz suyu gibi saça zarar verdigine isaret eden uzmanlar, tuz ve klorun saça çok çabuk nüfuz ettigi için yipranmayi da hizlandirdigini belirterek, özellikle uzun süre suda kalinip, çiktiktan sonra da saçlar duru suyla iyice yikanmali yoksa telafisi güç sorunlarin ortaya çikabilecegi bildiriyorlar.


  Öncelikle havuz ya da denizde saçlarin mutlaka bone ile korunmasi, sudan çiktiktan hemen sonra da saçin bol duru suyla yikanmasi, ayrica, fön çekerken ya da çektirirken makinenin sicaklik derecesinin yükseltilmemesi öneriliyor. Fönün sicak ayari ne kadar yüksek olursa saçtaki yipranmanin da o kadar hizli olacagina isaret eden uzmanlar, yaz - kis saçlarin 36 dereceden yüksek isidaki su ile yikanmamasi ve yikandiktan sonra da uzun süre islak birakilmamasi gerektigine dikkat çekiyorlar.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Havuzlardaki klor saçlara zararli

  Reklam  klorsuz havuz sistemleri var. sağlık bakanlığının havuz yönetmeliğinde izinli tek klorsuz sistem biguanid+hidrojenperoksit kullanılan sistem. diğer klorsuz denilen her sistemde mutlaka az bile olsa klor kullanılıyor. özellikle iyon sisteminden uzak durmanızı tavsiye ederim saçlarınızı sudaki iyonlardan dolayı farklı bir renge dönüştürebilir. örneklerini cok gördüm :) tavsiyem internetten biguanid+hidrojenperoksit kullanılan sistemleri araştırın . ve bu sistemin kullanıldığı havuzlarda yüzün hem sağlığınız hem saçlarınız hem de saç renginizin korunması için...+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi